Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ НАВИЧОК КОМПОЗИТОРСЬКОЇ ТВОРЧОСТІ У СТУДЕНТІВ МУЗИЧНО-ПЕДАГОГІЧНИХ ФАКУЛЬТЕТІВ

ФОРМУВАННЯ НАВИЧОК КОМПОЗИТОРСЬКОЇ ТВОРЧОСТІ У СТУДЕНТІВ МУЗИЧНО-ПЕДАГОГІЧНИХ ФАКУЛЬТЕТІВ

Назва:
ФОРМУВАННЯ НАВИЧОК КОМПОЗИТОРСЬКОЇ ТВОРЧОСТІ У СТУДЕНТІВ МУЗИЧНО-ПЕДАГОГІЧНИХ ФАКУЛЬТЕТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,00 KB
Завантажень:
200
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
БРИЛІН ЕДУАРД БОРИСОВИЧ
УДК 378.1:78(07)
ФОРМУВАННЯ НАВИЧОК КОМПОЗИТОРСЬКОЇ ТВОРЧОСТІ У СТУДЕНТІВ МУЗИЧНО-ПЕДАГОГІЧНИХ ФАКУЛЬТЕТІВ
13.00.02 - теорія та методика навчання музики
і музичного виховання
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Київському національному університеті культури і мистецтв, Міністерство культури і мистецтв України, м. Київ.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
АФАНАСЬЄВ ЮРІЙ ЛЬВОВИЧ,
Київський національний університет культури і мистецтв, завідувач кафедри естетики та мистецтвознавства.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
ЩОЛОКОВА ОЛЬГА ПИЛИПІВНА,
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова, завідувач кафедри гри
на музичних інструментах;
кандидат педагогічних наук, професор
ВИТКАЛОВ ВОЛОДИМИР ГРИГОРОВИЧ,
Рівненський державний гуманітарний університет,
завідувач кафедри культурології.
Провідна установа: Національна музична академія імені П.І. Чайковського,
кафедра музичної педагогіки, Міністерство культури і мистецтв України, м. Київ.
Захист відбудеться 21.06.2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.807.01 у Київському національному університеті культури і мистецтв (01133, м. Київ, вул. Щорса, 36).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв (01133, м. Київ, вул. Щорса, 36)
Автореферат розісланий 18.05.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Коваленко Н.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Одним із стратегічних напрямків, визначених державними документами – Законом України “Про освіту”, національною програмою “Освіта” (“Україна ХХІ століття”), Концепцією національного виховання, є створення умов для виховання і навчання творчо розвиненої особистості, її участі в освітньому процесі.
Перед педагогічною наукою постає завдання в програмуванні й опрацюванні теоретичних основ музичної освіти, які зумовлені метою привнесення елементів творчої самореалізації майбутніх вчителів у процес освоєння ними теоретичних і практичних дисциплін. Прагнення до активізації процесів творчості ґрунтується на чинниках суто об'єктивних – на пізнанні студентами визначальних реалій життя передусім в освітній сфері і формуванні на цій основі естетичного ставлення й сприймання всього професійно суттєвого і зорієнтованого на інтенсивний розвиток музично-естетичних їхніх здібностей. Такий підхід потребує оновлення музичної освіти, створення сприятливих умов у системі професійної підготовки вчителів з орієнтацією на те, щоб вони поєднували в собі якості вихователя, методиста, митця. Це, в свою чергу, викликає необхідність подальшого вдосконалення процесів навчання й виховання, оптимізації викладання фахових дисциплін на основі засвоєння досвіду видатних педагогів-музикантів минулого та сучасних тенденцій композиторської творчості.
У той же час, як засвідчує досвід, на практиці існує протиріччя між соціальним запитом на нову генерацію педагогічних кадрів, спроможних забезпечити підготовку музично-творчої молоді майбутніх поколінь, і неопрацьованістю відповідної дидактичної системи, спрямованої на вирішення цієї проблеми.
Вивчення сучасних вітчизняних наукових досліджень з педагогіки, психології, естетики, музикознавства, які стосуються різних аспектів активізації процесу музичної творчості, свідчить про пріоритетність викладених у дисертації напрямків аналізу.
У опрацювання теоретичних основ дослідження покладено: формування професійної готовності (Е.Б. Абдуллін, Л.Г. Арчажникова, О.Ф. Оленін, Г.М. Падалка, О.П. Рудницька, С.О. Сисоєва); виховання творчих якостей (І.А. Зязюн, О.М. Олексюк, М.М. Поплавський, О.П. Щолокова); вдосконалення виконавської майстерності (Є.Г. Гуренко, О.О. Ільченко, В.Л. Клин, Г.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ НАВИЧОК КОМПОЗИТОРСЬКОЇ ТВОРЧОСТІ У СТУДЕНТІВ МУЗИЧНО-ПЕДАГОГІЧНИХ ФАКУЛЬТЕТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок