Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕТІОЛОГІЯ І ПРОФІЛАКТИЧНА ТЕРАПІЯ СЕЧОКИСЛОГО ДІАТЕЗУ КУРЕЙ З ВИКОРИСТАННЯМ ФЕРМЕНТНИХ ТА ІНШИХ ПРЕПАРАТІВ

ЕТІОЛОГІЯ І ПРОФІЛАКТИЧНА ТЕРАПІЯ СЕЧОКИСЛОГО ДІАТЕЗУ КУРЕЙ З ВИКОРИСТАННЯМ ФЕРМЕНТНИХ ТА ІНШИХ ПРЕПАРАТІВ

Назва:
ЕТІОЛОГІЯ І ПРОФІЛАКТИЧНА ТЕРАПІЯ СЕЧОКИСЛОГО ДІАТЕЗУ КУРЕЙ З ВИКОРИСТАННЯМ ФЕРМЕНТНИХ ТА ІНШИХ ПРЕПАРАТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,97 KB
Завантажень:
392
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
УДК 619:616 ? 636. 5.
Семьонов Олександр Володимирович
ЕТІОЛОГІЯ І ПРОФІЛАКТИЧНА ТЕРАПІЯ СЕЧОКИСЛОГО ДІАТЕЗУ КУРЕЙ З ВИКОРИСТАННЯМ ФЕРМЕНТНИХ
ТА ІНШИХ ПРЕПАРАТІВ
16.00.01 – діагностика і терапія тварин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
Біла Церква – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Кримському державному агротехнологічному університеті
Міністерства аграрної політики України
Науковий керівник – доктор ветеринарних наук, професор
Кондрахін Іван Петрович,
Кримський державний агротехнологічний університет,
завідувач кафедри терапії і клінічної діагностики
Офіційні опоненти:
доктор ветеринарних наук, професор Павлов Михайло
Єфремович, Харківська державна зооветеринарна
академія, завідувач кафедри внутрішніх хвороб тварин;
кандидат ветеринарних наук, доцент Богатко Леонід
Мечиславович, Білоцерківський державний аграрний
університет, кафедра терапії і клінічної діагностики
Провідна установа –
Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини УААН, лабораторії клінічної біохімії, токсикології та патоморфології, м. Харків
Захист дисертації відбудеться 18.09.2003 р. о 14-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 27.821.02 у Білоцерківському державному аграрному університеті за адресою: 09111, м. Біла Церква, вул. Ставищенська, 126; навчальний корпус №8, ауд. №1.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Білоцерківського державного аграрного університету за адресою: м. Біла Церква, Соборна площа, 8/1.
Автореферат розісланий 30.07.2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради __________________Стадник П.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Аналіз даних ветеринарної статистики і багатьох літературних джерел свідчить про те, що сечокислий діатез досить часто зустрічається в птахівничих господарствах усіх країн світу. Найчастіше захворювання реєструється у птахів загону курячих різних порід і кросів при інтенсивній технології їх вирощування. При промисловій технології утримання на сечокислий діатез хворіють близько 5%, а іноді – 15–20% курей (Бессарабов Б.Ф, Обухов Л.М., Шпильман И.Д., 1988; Бессарабов Б., Мельникова И., 2001).
За даними патолого-анатомічного розтину і лабораторних досліджень, на сечокислий діатез хворіють доросла птиця і молодняк (Авдосьєва І.К. та ін., 1995; Бобер Ю.Н., 1997). Перші випадки загибелі курчат від сечокислого діатезу трапляються вже на 20–30-й дні життя, а максимальний відхід їх реєструється у 120–130-денному віці. Загибель курей на стадії інтенсивної яйценоскості становить щодня 0,2%, молодняку – 0,1% (Войтов Л., Кожемяка Н., 1986).
Сечокислий діатез належить до поліетіологічних захворювань. Причиною, що викликає захворювання, можуть бути порушення норм і режиму годівлі (Григорьев Н.Г., 1972), нестача і надлишок вітамінів у кормах (Донік М.С., 1994), первинні захворювання, наслідком яких є нефрозонефрити (Лагуткин Н., 1999), порушення умов інкубації яєць, з яких виводиться молодняк з ознаками сечокислого діатезу, запізніле випоювання курчат, що вилупилися (Цупило В.Я., 1986; Крюков В., Бевзюк В., 1999).
Економічні збитки, заподіяні сечокислим діатезом, визначаються уповільненням росту молодняку, низькою оплатою корму, зниженням яйценоскості та інкубаційних якостей яєць, загибеллю птиці, вимушеним забоєм, утилізацією тушок з ознаками вісцеральної форми хвороби (Бобер Ю.Н., 1991).
Лікування курей, хворих на сечокислий діатез, є неефективним, оскільки в організмі розвиваються тяжкі незворотні морфологічні зміни, усунути які неможливо.
У літературі зустрічаються переважно рекомендації щодо профілактики сечокислого діатезу із застосуванням натрію гідрокарбонату та гексаметилентетраміну (Байдевлятов А.Б. и др., 1992; Донік М.С., 1994; Авдосьєва І.К. та ін., 1995; Бессарабов Б.Ф. с соавт., 1998). Однак, за даними інших авторів (Войтов Л., Кожемяка Н., 1986), названі препарати недостатньо ефективні, і їх застосування може стати причиною розвитку сечокислого діатезу (Коровина Н.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЕТІОЛОГІЯ І ПРОФІЛАКТИЧНА ТЕРАПІЯ СЕЧОКИСЛОГО ДІАТЕЗУ КУРЕЙ З ВИКОРИСТАННЯМ ФЕРМЕНТНИХ ТА ІНШИХ ПРЕПАРАТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок