Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛІНГВІСТИЧНИЙ ПОВОРОТ В ФІЛОСОФІЇ ТА ЙОГО ВПЛИВ НА ФІЛОСОФІЮ НАУКИ

ЛІНГВІСТИЧНИЙ ПОВОРОТ В ФІЛОСОФІЇ ТА ЙОГО ВПЛИВ НА ФІЛОСОФІЮ НАУКИ

Назва:
ЛІНГВІСТИЧНИЙ ПОВОРОТ В ФІЛОСОФІЇ ТА ЙОГО ВПЛИВ НА ФІЛОСОФІЮ НАУКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,21 KB
Завантажень:
68
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Інститут філософії імені Г. Сковороди Національної Академії Наук України
На правах рукопису
ПРЯЖЕНЦЕВА Катерина В'ячеславівна
УДК 1:001
ЛІНГВІСТИЧНИЙ ПОВОРОТ В ФІЛОСОФІЇ ТА ЙОГО ВПЛИВ НА ФІЛОСОФІЮ НАУКИ
спеціальність 09.00.09 - філософія науки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
КИЇВ - 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті філософії імені Г. Сковороди Національної Академії Наук України.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор, Лук'янець Валентин Сергійович, завідуючий відділом філософських проблем природознавства та екології Інституту філософії НАН України.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор, Кримський Сергій Борисович, Інститут філософії НАНУкраїни, провідний науковий співробітник.
Доктор філософських наук, професор, Ратніков Володимир Сазонович, Вінницький технологічний університет, завідуючий кафедрою філософії.
Провідна установа кафедра філософії науки Київського національного університету імені Тараса Шевченко, місто Київ.
Захист відбудеться "26" січня 2001 р. О 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої
ради Д.26.161.01 Інституту філософії імені Г. Сковороди НАН України, м. Київ-001, вул. Трьохсвятительська 4.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту філософії імені Г. Сковороди НАН України, м. Київ-001, вул. Трьохсвятительська 4.
Автореферат розізсланий "25" грудня 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук,
старший науковий співробітник Гардашук Т. В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Лінгвістичний поворот - це подія, яка мала місце у 50-х роках ХХ сторіччя. На рівні метафори сутність лінгвістичного повороту може бути виражена таким чином: мова стає умовою інтелегібельності будь-якої реальності, відповідно, будь-який елемент життєвого світу людини може бути досліджений за законами знакових утворень. Лінгвістичний поворот у філософії є поворотом філософів від рефлексії над суб'єкт - об'єктними схемами до аналізу світу як дискурсу.
Лінгвістичний поворот не позначає ані зміни проблематики філософії (коли мова вперше стає предметом філософського дослідження), ані зміни внутрішнього дисциплінарного поділу філософії (коли вся сучасна філософія перетворюється на філософію мови). Лінгвістичний поворот мав першочерговий вплив саме на парадигмальні основи філософування.
Актуальність теми дослідження мотивується низкою чинників, а саме, необхідність дослідження лінгвістичного повороту зумовлена концептуальним, історико-філософським та еврістичним мотивами.
В західній філософії лінгвістичний поворот набував різних форм концептуалізації: "поворот від філософії свідомості до філософії мови", "поворот від ідей до значень", "поворот від гносеологічного до мовного аналізу". Але, у будь-якому разі, сучасні реконструкції лінгвістичного повороту є спорадичними і безсистемними. Найчастіше предметом аналізу виступав той чи інший аспект лінгвістичного повороту: трансформація концепції лінгвістичного знаку, акцент на прагматичному аспекті мовних систем, тощо. Концептуальна необхідність диссертаційного дослідження зумовлена тим, що тільки систематичний аналіз всіх проявів та аспектів лінгвістичного повороту може бути плідним для філософії сьогодні. Лінгвістичний поворот був одним з головних факторів, що ініціювали процес повномасштабного зрушення парадигми у філософії ХХ сторіччя. Фактор лінгвістичного повороту є конституюючим у формотворенні нової парадигми сучасного філософування. Змістовне вивчення лінгвістичного повороту робить можливим систематичне дослідження перетворень сучасної філософської парадигми. Наведений нижче аналіз західної та вітчизняної літератури з теми дозволяє говорити про окремі спроби аналізу певних наслідків лінгвістичного повороту. Але систематичне дослідження лінгвістичного повороту у філософії та філософії науки, зокрема, відсутнє.
Необхідність дослідження лінгвістичного повороту з історико-філософської точки зору полягає в тому, що лінгвістичний поворот, безсумнівно, є важливою подією в розвиткові філософії і аналіз лінгвістичного повороту є частиною реконструкції історичного контексту існування філософії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЛІНГВІСТИЧНИЙ ПОВОРОТ В ФІЛОСОФІЇ ТА ЙОГО ВПЛИВ НА ФІЛОСОФІЮ НАУКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок