Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Генезис симентальської худоби в Україні. Методи створення української симентальської м'ясної породи

Генезис симентальської худоби в Україні. Методи створення української симентальської м'ясної породи

Назва:
Генезис симентальської худоби в Україні. Методи створення української симентальської м'ясної породи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,07 KB
Завантажень:
264
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Українська академія аграрних наук
Інститут тваринництва
Шкурин Григорій Тимофійович
УДК 636.2.082.23.033
Генезис симентальської худоби в Україні.
Методи створення української симентальської
м'ясної породи
06.02.01-розведення та селекція тварин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора сільськогосподарських наук
м. Харків – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті м'ясного скотарства УААН.
Науковий консультант: доктор сільськогосподарських наук, професор, академік УААН Зубець Михайло Васильович, Президент Української академії аграрних наук
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор, член-кореспондент УААН Коваленко Віталій Петрович, завідувач кафедри генетики і розведення сільськогосподарських тварин Херсонського аграрного університету;
доктор сільськогосподарських наук Рубан Сергій Юрійович, завідувач лабораторії Інституту тваринництва УААН;
доктор сільськогосподарських наук, професор Ладика Володимир Іванович, завідувач кафедри спеціальної зоотехнії Сумського національного аграрного університету.
Провідна установа: Одеський державний сільськогосподарський інститут Міністерства аграрної політики України, кафедра спеціальної зоотехнії.
Захист відбудеться “___25_” грудня 2001 року о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 65.356.01 Інституту тваринництва УААН за адресою: 62404, м. Харків, п/в Кулиничі, вул. 7-Гвардійської Армії, 3.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту тваринництва УААН за адресою: 62404, м. Харків, п/в Кулиничі, вул. 7-Гвардійської Армії, 3.
Автореферат розісланий “__20__” листопада 2001 року.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, кандидат
сільськогосподарських наук Помітун І.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розвиток галузі м'ясного скотарства в Україні стримується малою чисельністю поголів'я худоби вітчизняних високопродуктивних м'ясних порід. Масовий імпорт м'ясної худоби нині практично неможливий внаслідок дорожнечі та відсутності у сільськогосподарських товаровиробників валютних коштів.
Для розв'язання цієї проблеми необхідно створити вітчизняні конкурентноспроможні м'ясні породи, використовуючи місцевий та світовий генофонд. На користь цього заходу свідчать досягнення у м'ясному скотарстві США, Канади, Франції та інших розвинених країн, а також наукові та виробничі доробки вчених і практиків України. В результаті 20-річної цілеспрямованої селекційно-племінної роботи науковців і практиків створені українська, волинська та поліська м'ясні породи. Ці перші спеціалізовані породи м'ясної худоби, виведені в незалежній Україні, є її національним надбанням. Крім того, в Україні утримується в невеликій кількості імпортна худоба: шаролезької, герефордської, абердин-ангуської, лімузинської, санта-гертруда та інших порід.
Дослідження показують, що майже для всіх м'ясних порід характерна незадовільна і низька молочність, а відтак і невисока жива маса телят при відлученні. З метою підвищення живої маси їм додатково згодовують концентровані корми, що супроводжується подорожчанням приросту і зменшенням прибутку. Це є стримуючим фактором до широкого їхнього використання в умовах ринкової економіки.
Процес утворення симентальської худоби можна значно прискорити за рахунок використання худоби симентальської породи зарубіжної селекції, що дозволить одержувати живу масу телят при відлученні у 6–8-місячному віці на рівні 280-350 кг. Це забезпечить збільшення живої маси однієї голови на 50–100 кг у порівнянні з молодняком інших порід, яких розводять в Україні. Тому актуальним є завдання – селекційно-генетичними методами створити українську симентальську м'ясну породу на базі місцевих сименталів з використанням кращого генофонду симентальської породи зарубіжної селекції.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана згідно з державними планами науково-дослідних робіт у 1991–2001 рр. “Продовольство-95”, проект “Яловичина” та тематичними планами Інституту тваринництва УААН (номер державної реєстрації UA 01001315Р), науково-технічної програми на 2000, 2001–2005 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: Генезис симентальської худоби в Україні. Методи створення української симентальської м'ясної породи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок