Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕХАНІЗМИ ОРГАНІЗАЦІЇ, СТІЙКОГО ФУНКЦІОНУВАННЯ І РОЗВИТКУ ВЕЛИКОМАСШТАБНИХ ЕКОНОМІКО-ВИРОБНИЧИХ СИСТЕМ

МЕХАНІЗМИ ОРГАНІЗАЦІЇ, СТІЙКОГО ФУНКЦІОНУВАННЯ І РОЗВИТКУ ВЕЛИКОМАСШТАБНИХ ЕКОНОМІКО-ВИРОБНИЧИХ СИСТЕМ

Назва:
МЕХАНІЗМИ ОРГАНІЗАЦІЇ, СТІЙКОГО ФУНКЦІОНУВАННЯ І РОЗВИТКУ ВЕЛИКОМАСШТАБНИХ ЕКОНОМІКО-ВИРОБНИЧИХ СИСТЕМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,41 KB
Завантажень:
173
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА МЕТАЛУРГІЙНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
Кизим Микола Олександрович
УДК 330.341.1
МЕХАНІЗМИ ОРГАНІЗАЦІЇ, СТІЙКОГО ФУНКЦІОНУВАННЯ І
РОЗВИТКУ ВЕЛИКОМАСШТАБНИХ ЕКОНОМІКО-ВИРОБНИЧИХ
СИСТЕМ
Спеціальність 08.06.02 – Підприємництво, менеджмент та маркетинг
Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеня доктора економічних наук
Дніпропетровськ – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківському національному університеті ім. В. Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант доктор економічних наук, професор
Забродський В'ячеслав Адамович ,
Харківський національний університет,
завідувач кафедри економічної кібернетики.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Аптекар Савелій Семенович,
Акціонерне товариство “Данко” (м. Донецьк),
радник з економічних питань;
доктор економічних наук, професор
Ткаченко Володимир Андрійович,
Дніпропетровська академія управління, бізнесу і права,
проректор з наукової роботи;
доктор економічних наук, професор
Тимофєєв Володимир Миколайович,
Національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут ”,
завідувач кафедри економічного аналізу та обліку.
Провідна установа: Інститут економіки промисловості НАН України (м. Донецьк), відділ проблем підвищення ефективності потенціалу.
Захист дисертації відбудеться 24.02.2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.084.04 у Національній металургійній академії України за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 4.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національної металургійної академії України за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 4.
Автореферат розісланий 19.01.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ігнашкіна Т.Б.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Останнє десятиліття стало переломним у розвитку економіки України. Країна повернулася до ринкових основ господарювання. У державі, де панувала практично одна тільки суспільна власність на засоби виробництва, набули поширення такі її форми, як приватна, колективна і корпоративна. У 1999 році 10243 промислових підприємства України за формами власності розподілилися таким чином: приватні – 122, колективні – 8518 і державні – 1565. Обсяг промислової продукцій, яку випускали ці підприємства різних форм власності, становив відповідно 0,2%, 70,1% і 29,3%. Від централізованого і планового управління суб'єкти господарювання в Україні перейшли до конкурентних і договірних відносин між собою. У країні була здійснена лібералізація зовнішньоекономічної діяльності. Вітчизняним підприємствам і організаціям на національному і світовому ринках довелось вступити в жорстоку конкурентну боротьбу з іноземними компаніями, що представляють собою висококонцентровані й інтегровані структури різноманітних форм капіталу, такі як фінансово-промислові групи (ФПГ) і стратегічні альянси (СА), що відносяться до класу великомасштабних економіко-виробничих систем (ВЕВС). Результати цієї боротьби, як правило, виявилися не на користь вітчизняних підприємств і організацій. Так, у 1999 році, в порівнянні з 1990 роком, обсяги промислового виробництва в Україні зменшилися на 49,4%, а експорт продукції із країни за останні три роки – на 19,4%, з 14,4 млрд. дол у 1996 році до 11,6 млрд. дол. у 1999 році.
У зв'язку з цим виникла необхідність докорінно змінити ситуацію на товарних і фінансових ринках на користь вітчизняних підприємств, а для цього варто створювати в країні інтегровані структури різноманітних форм капіталу, такі як ФПГ і СА, спроможні успішно конкурувати з аналогічними структурами з інших країн світу.
Проте практичного досвіду у наших підприємств, щодо ефективної організації і забезпечення стійкого функціонування і розвитку ФПГ і СА, фактично немає, отже і теорія організації, стійкого функціонування і розвитку цих двох видів інтегрованих структур різноманітних форм капіталу в Україні практично відсутня. До того ж, за кордоном у науковій літературі дане питання висвітлюється так само недостатньо, через складність одержання статистичної інформації про виробничо-господарську діяльність ФПГ і СА і в зв'язку з наявністю елемента комерційної таємниці.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: МЕХАНІЗМИ ОРГАНІЗАЦІЇ, СТІЙКОГО ФУНКЦІОНУВАННЯ І РОЗВИТКУ ВЕЛИКОМАСШТАБНИХ ЕКОНОМІКО-ВИРОБНИЧИХ СИСТЕМ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок