Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ДІАГНОСТИЧНОГО СТЕНДА І ПРИСТРОЇВ ПІДВИЩЕННЯ ДОВГОВІЧНОСТІ ГАЗОРОЗРЯДНИХ ЛАМП

РОЗРОБКА ДІАГНОСТИЧНОГО СТЕНДА І ПРИСТРОЇВ ПІДВИЩЕННЯ ДОВГОВІЧНОСТІ ГАЗОРОЗРЯДНИХ ЛАМП

Назва:
РОЗРОБКА ДІАГНОСТИЧНОГО СТЕНДА І ПРИСТРОЇВ ПІДВИЩЕННЯ ДОВГОВІЧНОСТІ ГАЗОРОЗРЯДНИХ ЛАМП
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,49 KB
Завантажень:
223
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Одінцов Олександр Микитич
УДК 621.327.534.15.004.15
РОЗРОБКА ДІАГНОСТИЧНОГО СТЕНДА І ПРИСТРОЇВ
ПІДВИЩЕННЯ ДОВГОВІЧНОСТІ ГАЗОРОЗРЯДНИХ ЛАМП
Спеціальність 05.09.03 – Електротехнічні комплекси та системи
АВТОРЕФЕРАТ
Дисертації на здобуття вченого степеня
кандидата технічних наук
Севастополь – 2006
Дисертація є рукописом.
Робота виконана на кафедрі прикладної екології та охорони праці Севастопольського національного технічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор Сєвріков Володимир Васильович, Севастопольський національний технічний університет
Офіційні опоненти:
- доктор технічних наук, професор Карась Станіслав Васильович, професор кафедри електромеханіки та теоретичних основ електротехніки Донецького національного технічного університету;
- кандидат технічних наук, доцент Оніщенко Олег Анатолійович, доцент кафедри електротехніки та електронних пристроїв Одеської державної академії холоду.
Провідна установа - Інститут електродинаміки НАН України м. Київ
Захист відбудеться ‘05’ жовтня 2006 р. о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К50.052.03 при Севастопольському національному технічному університеті
(99053 м. Севастополь, СевНТУ).
С дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Севастопольського національного технічного університету
(99053 м. Севастополь, СевНТУ)
Автореферат розіслано ‘18’ серпня 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради К.В. Перепадя
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Системи освітлення є невід'ємною частиною електротехнічних комплексів промислових підприємств, різних будівель і споруд, а також житлових приміщень. За статистикою, системи освітлення споживають до 10-15 % усієї виробленої електроенергії. Тому, як в Україні, так і в усьому світі, залишаються актуальними проблеми енергозбереження і підвищення їх економічної ефективності.
Наразі, у системах освітлення використовують два основних типи джерел світла, це газорозрядні лампи і лампи розжарювання. Практично усі існуючі джерела світла є невідновлюваними виробами з обмеженим терміном дії до першої відмови.
Хоча загальносвітові обсяги виробництва газорозрядних ламп становлять близько 2 млрд. шт./рік, що у 6 разів менше обсягів виробництва ламп розжарювання, але за рахунок більш ефективного перетворення електричної енергії у світлову, вони генерують до 2/3 усього штучного світлового потоку і мають у 10-15 разів більший термін служби. Основна частка близько 85 % обсягу газорозрядних ламп припадає на ртутні газорозрядні лампи низького тиску або люмінесцен-тні лампи.
Оскільки в колбі кожної люмінесцентної лампи міститься 120 мг рідкої металевої ртуті, що належить до речовин першого класу небезпеки з ГПК<0,003мг/м3, виведені з експлуатації лампи створюють серйозну екологічну проблему. Руйнування колби однієї лампи за наявності несприятливих метеоумов, може призводити до забруднення повітряного середовища обсягом 40000м3 до рівня ГПК. З цієї причини всі виведені з експлуатації люмінесцентні лампи мають бути демеркурізовані, перш ніж вони потраплять на смітник. Вартість “послуги” з демеркурізації однієї люмінесцентної лампи, практично порівнянна з вартістю нової лампи. Додаткові витрати, пов'язані з необхідністю оплати послуг з утилізації ртутних джерел світла, найчастіше змушують споживачів використовувати в системах освітлення менш економічні та у 3-5 разів більш енергоємніші лампи розжарювання, тим самим знижуючи ефективність використання електроенергії.
На попередньому етапі досліджень було встановлено, що значна частина виведених з експлуатації люмінесцентних ламп здатна засвічуватися й горіти тривалий час за умови використання спеціальних схем. Однак дотепер, з цілої низки причин, жодна з відомих розробок не одержала широкого застосування в системах освітлення через складність, великих габаритних розмірів, високої вартості та низьких експлуатаційних показників (пульсації світлового потоку, катафорезу парів ртуті, короткого терміну служби тощо) у порівнянні з найпоширенішим дросельно-стартерним пускорегулюючим апаратом.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: РОЗРОБКА ДІАГНОСТИЧНОГО СТЕНДА І ПРИСТРОЇВ ПІДВИЩЕННЯ ДОВГОВІЧНОСТІ ГАЗОРОЗРЯДНИХ ЛАМП

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок