Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Інтерметаліди та оксиди: від ідеальної до реальної кристалічної структури

Інтерметаліди та оксиди: від ідеальної до реальної кристалічної структури

Назва:
Інтерметаліди та оксиди: від ідеальної до реальної кристалічної структури
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
42,81 KB
Завантажень:
336
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 
Львівський національний університет імені Івана Франка
Гладишевський Роман Євгенович
УДК 546:548.736
Інтерметаліди та оксиди:
від ідеальної до реальної кристалічної структури
02.00.01 – неорганічна хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора хімічних наук
Львів – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі неорганічної хімії Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант доктор хімічних наук, професор
Бодак Оксана Іванівна,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
завідувач кафедри неорганічної хімії
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор, чл.-кор. НАН України
Білоус Анатолій Григорович,
Інститут загальної і неорганічної хімії імені
В.І. Вернадського НАН України, м. Київ,
завідувач відділу хімії твердого тіла
доктор хімічних наук, професор
Ворошилов Юрій Віталійович,
Ужгородський національний університет,
професор кафедри неорганічної хімії
доктор хімічних наук, професор
Гетьман Євген Іванович,
Донецький національний університет,
завідувач кафедри неорганічної хімії
Провідна установа Київський національний університет імені
Тараса Шевченка, хімічний факультет,
Міністерство освіти і науки України, м. Київ
Захист відбудеться “30” січня 2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.10 з хімічних наук у Львівському національному університеті імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України за адресою: 79005, м. Львів, вул. Кирила і Мефодія, 6, хімічний факультет, ауд. № 2.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий “29” грудня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Яремко З.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Інтенсифікація економіки та технологічне оновлення всіх галузей виробництва потребує як постійного вдосконалення характеристик існуючих матеріалів, так і створення нових матеріалів із необхідними для практичного застосування властивостями. Особливу роль у цьому процесі відіграє кристалохімія, яка визначає взаємозв’язок між складом, структурою та властивостями кристалічних речовин, що є теоретичною базою для розробки матеріалів. Дослідження, присвячені виявленню закономірностей такого типу, значно сприяють прогресу в цій галузі, зокрема для окремих хімічних класів або груп сполук. Проте дотепер нема загальної системи та алгоритмів взаємозв’язку між кристалічною структурою неорганічних сполук і їх фізичними властивостями, які могли б перетворити процес передбачення нових матеріалів із наперед заданими характеристиками з напівемпіричного в автоматизований. Однією з причин відсутності кількісної теорії, що пов’язує структуру та властивості, є недостатня увага до “тонких” деталей внутрішньої будови, які в багатьох випадках якраз і визначають властивості твердого тіла. Стрімкий технічний прогрес у створенні обладнання та розвиток програмного забезпечення для рентгеноструктурного аналізу, який залишається основним методом структурних досліджень, а також можливість використання нейтроно- та електронографії, на цьому етапі створили умови для одержання надійних результатів, що відображають вищий ступінь наближення до дійсної структури кристала. Тому виникла потреба розрізняти поняття ідеальна структура, яка є строго впорядкованою і яку описує мала елементарна комірка, і реальна структура, у якій наявні різноманітні дефекти і збільшена з огляду на це комірка. Однак експериментальні дослідження структур із великими лінійними розмірами елементарних комірок (>100 A) сьогодні практично неможливі. Для опису реальних структур доцільно користуватися усередненими структурами (моделями для узгодження з експериментальними даними), що відповідають різному ступеню наближення до реальної структури. Кристалохімічний аналіз потребує наявності великої бази структурних даних, які доцільно систематизувати з метою не тільки розподілу структур на групи, а й виявлення структурних особливостей, що можуть пояснити відмінності між ідеальними та реальними структурами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 Реферат на тему: Інтерметаліди та оксиди: від ідеальної до реальної кристалічної структури

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок