Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Організація ТВОРЧИХ самостійних робіт СТАРШОКЛАСНИКІВ У МОДУЛЬНОМУ НАВЧАННІ

Організація ТВОРЧИХ самостійних робіт СТАРШОКЛАСНИКІВ У МОДУЛЬНОМУ НАВЧАННІ

Назва:
Організація ТВОРЧИХ самостійних робіт СТАРШОКЛАСНИКІВ У МОДУЛЬНОМУ НАВЧАННІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,96 KB
Завантажень:
227
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Харківський державний педагогічний університет
ім. Г.С. Сковороди
ЛАЗАРЄВА Олена Миколаївна
УДК 373. 1.013
Організація ТВОРЧИХ самостійних робіт
СТАРШОКЛАСНИКІВ У МОДУЛЬНОМУ НАВЧАННІ
13.00.09 – теорія навчання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному педагогічному університеті
ім. Г.С. Сковороди, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Лозова Валентина Іванівна,
Інститут педагогіки і психології Харківського
державного педагогічного університету
ім. Г.С. Сковороди, директор.
 
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Дмитренко Тамара Олександрівна,
Харківський державний педагогічний
університетім. Г.С. Сковороди,
завідувач кафедри соціальної педагогіки
кандидат педагогічних наук, доцент
Кузьменко Олександр Васильович,
гімназія № 23 м. Харкова,
учитель-методист
Провідна установа: Полтавський державний педагогічний університет
ім. В.Г. Короленка, кафедра педагогічної майстерності, Міністерство освіти і науки України, м. Полтава.
Захист відбудеться 20 листопада 2003 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.053.04. у Харківському державному педагогічному університеті ім. Г.С. Сковороди за адресою 61002, м. Харків, вул. Артема, 29, ауд. 216.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного педагогічного університету ім. Г.С.Сковороди (61168, м. Харків, вул. Блюхера, 2, ауд. 215 В).
Автореферат розісланий “ 20 ” жовтня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Золотухіна С.Т.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. Передумовою утвердження громадянського суспільства в Україні, як зазначено в Національній доктрині розвитку освіти, є підготовка освічених, моральних, мобільних, конструктивних і практичних людей, громадян і патріотів, здатних до співпраці, міжкультурної взаємодії. Тому мета державної політики в освіті полягає у створенні умов для творчої самореалізації кожного громадянина, для виховання покоління людей, здатних ефективно працювати і навчатися протягом усього життя.
З 70-х років ХХ століття традиційне навчання і в змістовному, і в організаційному планах починає поступово змінюватись, зокрема, під впливом концепцій активізації пізнавальної діяльності (Л.Арістова, Д.Брунер, А.Есаулов, В.Лозова, С.Рубінштейн, О.Савченко, І.Харламов, Т.Шамова, Г.Щукіна), творчої педагогіки
(В. Андреєв, В.Загвязинський, В.Краєвський, І.Лернер, М.Нікандров, С.Сисоєва, Н.Щуркова), інноваційних технологій навчання (А.Алексюк, В.Беспалько, Б.Блум, Дж.Керолл, М.Кларін, М.Левіна, М.Палтишев, О.Пєхота, П.Третьяков, А.Фурман, А.Хуторськой, В.Шаталов). Зазначені концепції набули достатньої наукової та експериментальної вагомості й багато в чому змінили сутнісні характеристики процесу навчання в середній і вищій школі. Сьогодні в навчальному процесі очевидна не стільки сама по собі взаємодія вчителя й учнів, скільки якість такої взаємодії: вміла організація і стимулювання активної навчально-пізнавальної діяльності, зокрема самостійної роботи тих, хто навчається. Саме активна взаємодія (і безпосередня, і опосередкована) вчителя з учнями є, на думку багатьох педагогів (А. Алексюк, В. Андреєв, В. Лозова, В.Онищук, В.Паламарчук, І.Харламов, Т.Шамова, Г.Щукіна та ін.), визначальною при розкритті сутності сучасного навчання.
Однією з умов успішного переходу до інноваційної освіти стало запровадження модульного навчання. Сучасна концепція модульного навчання базується на широкому використанні теорій програмованого навчання (Т.Ільїна, В.Беспалько, М.Шахмаєв), проблемного навчання (М.Махмутов, О.Матюшкін, І. Лернер, В.Онищук), теорії змістовного узагальнення (В.Давидов і його послідовники), укрупнення дидактичних одиниць (П.Ерднієв, В.Шаталов та ін.), формування системності знань (Л.Зоріна та ін.), наукового застосування діагностичних методів і прийомів для визначення адекватних результатів навчальної діяльності (О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Організація ТВОРЧИХ самостійних робіт СТАРШОКЛАСНИКІВ У МОДУЛЬНОМУ НАВЧАННІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок