Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВЕНЧУРНИЙ КАПІТАЛ У СИСТЕМІ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ

ВЕНЧУРНИЙ КАПІТАЛ У СИСТЕМІ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ

Назва:
ВЕНЧУРНИЙ КАПІТАЛ У СИСТЕМІ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,84 KB
Завантажень:
350
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Пікуліна Надія Юріївна
УДК 330.142.2
ВЕНЧУРНИЙ КАПІТАЛ У СИСТЕМІ
ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН
РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ
Спеціальність 08.01.01 – Економічна теорія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі економічної теорії Дніпропетровського державного фінансово-економічного інституту Міністерства фінансів України, м. Дніпропетровськ
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Батура Олександр Васильович,
Державна медична академія України
м.Дніпропетровськ,
завідувач кафедри гуманітарних та
соціально-економічних дисциплін
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Поручник Анатолій Михайлович,
Київський національний економічний
університет,
завідувач кафедри міжнародної економіки
кандидат економічних наук
Івашииа Олександр Флорович,
Академія митної служби України, м. Дніпропетровськ,
доцент кафедри економічної теорії та державного
регулювання економіки
Провідна установа: Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, кафедра теоретичної та прикладної економіки. Міністерство освіти і науки України, м.Київ
Захист відбудеться “30” вересня 2002 р. о 16-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.006.03 Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, просп. Перемоги, 54/1, ауд. 317.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного економічного університету, за адресою 03680, м. Київ, просп. Перемоги, 54/1, ауд. 203.
Автореферат розіслано “ 29” серпня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор економічних наук, професор Фукс А.Е.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Для країн з економікою перехідного типу, до яких належить Україна, особливого значення набувають дослідження, націлені на розробку ефективних заходів з формування нової складової економіки – економіки знань.
Важливим елементом і складовою частиною цієї підсистеми економіки є венчурне підприємництво, що розвивається шляхом використання принципів венчурного фінансування на основі венчурного капіталу. Світовий досвід свідчить, що поява венчурного капіталу привела до значної активізації інноваційного процесу, а сам венчурний капітал все більше стає чинником прискорення розвитку НТП. В умовах становлення ринкових форм господарювання при обмежених коштах використання венчурного фінансування під час здійснення інвестиційних проектів може значно активізувати інноваційну діяльність, сприяти структурній трансформації економіки, створенню додаткових робочих місць.
Одним із основних завдань перехідного періоду є формування основ для створення сучасної складової економіки – економіки знань. Вирішення цього завдання потребує глибокого дослідження венчурного капіталу та його форм в усій повноті їх зв’язків і залежностей з урахуванням можливостей розвитку та еволюції.
Значний внесок у теоретичні й практичні розробки з проблем венчурного капіталу та його форм здійснили зарубіжні вчені: О.Ардішвілі, Д.Аром, В.Бенєволенський, О.Дагаєв, П.Друкер, Р.Кларк, Є.Лебедєва, Дж. Ривкіна, І.Рудакова, Є.Рузавіна, Н.Шеховцова, Д.Фреар, Р.Хофат та інші.
Світова економічна наука досліджує ці проблеми в умовах розвиненої ринкової економіки, в якій уже створилася складова економіки - економіка знань. Але, не зважаючи на те, що в Україні лише формуються умови для розвитку венчурного капіталу, теоретико-методологічні проблеми його становлення знайшли своє відображення в працях багатьох українських економістів. Серед них слід відзначити роботи Г.Андрощука, Л.Антонюк, О.Батури, А.Бондаренко, Є.Задорожного, В.Новікова, С.Покропивного, А.Поручника, І.Софіщенко, А.Степаненка та інших.
Проте та обставина, що економічною наукою накопичено певний матеріал з означених проблем, ще не означає достатньої повноти та необхідного рівня їх розробки.
В цілому зазначена проблема залишається недостатньо вивченою як в українській, так і в світовій науці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВЕНЧУРНИЙ КАПІТАЛ У СИСТЕМІ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок