Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИХОВАННЯ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ СЛОВА У ТВОРЧІЙ СПАДЩИНІ В.О.СУХОМЛИНСЬКОГО

ВИХОВАННЯ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ СЛОВА У ТВОРЧІЙ СПАДЩИНІ В.О.СУХОМЛИНСЬКОГО

Назва:
ВИХОВАННЯ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ СЛОВА У ТВОРЧІЙ СПАДЩИНІ В.О.СУХОМЛИНСЬКОГО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,20 KB
Завантажень:
36
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГИКИ АПН УКРАЇНИ
ТКАЧЕНКО ГАЛИНА МИКОЛАЇВНА
УДК 370.12
ВИХОВАННЯ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ СЛОВА У ТВОРЧІЙ СПАДЩИНІ В.О.СУХОМЛИНСЬКОГО
13.00.01.- загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки Академії педагогічних наук України
Науковий керівник - кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник
Антонець Михайло Якович,
Інститут педагогіки АПН України,
докторант.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
дійсний член АПН України
Бондар Віталій Іванович,
Інститут дефектології АПН України,
директор;
кандидат педагогічних наук,
Мамчур Лідія Іванівна,
Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини,
в. о. доцента.
Провідна установа - Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Кіровоград.
Захист відбудеться "25" січня 2001 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.452.01 в Інституті педагогіки АПН України (04053, м. Київ, вул. Артема, 52-д).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій частині Інституту педагогіки Академії педагогічних наук України.
Автореферат розісланий 25 грудня 2000 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Легкий М.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та ступінь дослідженості теми. На сучасному етапі реформування загальноосвітньої школи все більше відчувається потреба постійного духовного самовдосконалення особистості й збагачення інтелек-туального потенціалу як найвищої суспільної цінності. Нові важливі завдання освіти, визначені Державною національною програмою "Освіта (Україна ХХІ століття)", Законом України "Про освіту", зорієнтовані на гуманізацію, гуманітаризацію навчально-виховного процесу, на всебічний розвиток учнівської молоді.
Нинішні умови вимагають формування підростаючих поколінь з розвиненими творчими здібностями, які добре володіють словом в усіх сферах комунікації.
У загальноосвітній школі слово виступає засобом пізнання, спілкування і впливу на почуття дитини, воно є також одним з найвагоміших засобів виховання.
Аналіз історико-педагогічної літератури засвідчує, що до проблеми виховання дітей засобами слова була привернута увага багатьох відомих педагогів. Прогресивні погляди в галузі навчання і виховання засобами слова відображені у працях Я.Коменського, Г.Сковороди, К.Ушинського, Л.Толстого, М.Драгоманова, І.Франка, А. Макаренка, О.Потебні, І.Огієнка, Г.Ващенка, С.Русової та інших.
На велике виховне значення слова в духовному становленні особистості вказував видатний український педагог Василь Олександрович Сухомлин-ський (1918-1970). Красу і виразність рідного слова Василь Олександрович вважав найважливішим засобом впливу на дитину, облагородження її душі, почуттів і вчинків. У багатьох книгах, а також у статтях вчений висловив слушні думки щодо ролі слова в розумовому, моральному, патріотичному та естетичному вихованні школярів. В.О.Сухомлин-ський поєднав у собі талант педагога, психолога, філософа і дитячого письменника.
Сьогодні, коли перед педагогічною наукою і всіма ланками освіти стоять складні відповідальні завдання, в науково-практичному досвіді В.О.Сухомлинського можна знайти джерела і шляхи для їх успішного розв'язання.
Творча спадщина В.О.Сухомлинського відзначається багато-гранністю і яскраво вираженим новаторським характером. Окремим аспектам його педагогічної теорії і практики присвячені дослідження вітчизняних та зарубіжних вчених. Це, зокрема, дисертації М.Базилевич, М.Библюка, М.Богуславського, Л.Бондар, Т.Будняк, В.Василенка, Г.Веденської, М.Дубін-ки, В.Кіндрата, Т.Когачевської, М.Левківського, О.Лоскутова, А.Луцюка, Л.Мілкова, М.Мухіна, І.Остапйовського, Р.Позінкевич, А.Се-меза, В.Свиридова, Л.Сіднєва, О.Соколовської, З.Шевців, Р.Штайнік та ін.
Педагогічна спадщина В.О.Сухомлинського продовжує привертати увагу науковців і педагогів-практиків.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: ВИХОВАННЯ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ СЛОВА У ТВОРЧІЙ СПАДЩИНІ В.О.СУХОМЛИНСЬКОГО

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок