Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОНТОЛОГІЧНА КОНЦЕПЦІЯ МУЗИКИ: на прикладі світських та духовних жанрів

ОНТОЛОГІЧНА КОНЦЕПЦІЯ МУЗИКИ: на прикладі світських та духовних жанрів

Назва:
ОНТОЛОГІЧНА КОНЦЕПЦІЯ МУЗИКИ: на прикладі світських та духовних жанрів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,17 KB
Завантажень:
210
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ КУЛЬТУРИ
ЗАЙЦЕВА Людмила Анатоліївна
УДК130.2 + [78.01.083:111.1]:168.522
ОНТОЛОГІЧНА КОНЦЕПЦІЯ МУЗИКИ:
на прикладі світських та духовних жанрів
17.00.01 – теорія та історія культури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному інституті мистецтв ім. І.П. Котляревського
Міністерства культури і мистецтв України (м. Харків)
Науковий керівник: кандидат мистецтвознавства, доцент
Шаповалова Людмила Володимирівна,
Харківський державний інститут мистецтв
ім. І.П. Котляревського,
професор кафедри теорії музики
Офіційні опоненти:
доктор мистецтвознавства, професор Зенкін Костянтин Володимирович, Московська державна консерваторія (м. Москва) ім. П.І. Чайковського, професор кафедри історії зарубіжної музики
кандидат мистецтвознавства, доцент Болгарський Дмитро Анатольович, Національний педагогічний університет ім. М.П. Драгоманова (м. Київ), доцент кафедри методики музичного виховання, співу та хорового диригування
Провідна установа:
Одеська державна музична академія ім. А.В. Нежданової Міністерства культури і мистецтв України, кафедра сучасної музики та музичної культурології, (м. Одеса)
Захист відбудеться “11” лютого 2004 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.807.01 в Харківській державній академії культури за адресою: 61003, м. Харків, Бурсацький спуск, 4.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Харківської державної академії культури за адресою: 61003, Харків, Бурсацький спуск, 4.
Автореферат розісланий “9” січня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Лошков Ю.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми пов’язана з проблемою духовності в сучасній культурі. Генетичне лоно музики розвивалось упродовж трьохсот років у руслі гуманістичної культури, яка нині перебуває у стані “перетворення”. І сучасне музикознавство як наука про людину повертається до осмислення своїх духовних витоків.
Історична ситуація в культурі на межі ХХ-ХХI століть усвідомлюється як час духовних пошуків. Наукове осмислення та універсалізація категорій духовного досвіду є одними із центральних завдань гуманітарних наук на сучасному етапі їх розвитку. Онтологія як найбільш глибинна сфера духовного пізнання стала ключовою для багатьох сучасних досліджень культури (праці С. Аверінцева, А. Кураєва, В. Шкуратова, В. Маринчака, О. Філоненка, В. Левченка). Музична наука не є в цьому разі винятком. Доведенням цьому слугують праці В. Медушевського та його послідовників, які пишуть про духовні основи музичного мистецтва. Сучасна музична культурологія інтенсивно актуалізує проблеми духовного буття, намагаючись сформувати свої методологічні основи, виробити певний науковий підхід до цієї сфери когнації. У зв’язку з цим проводяться численні наукові конференції з проблем духовного синтезу мистецтва, філософії, релігії (“Музична культура християнського миру”, Ростов-на-Дону, 2000р.; “Онтологія і психологія творчості”, Саратов, 2001р., “Християнська культура і філософія освіти”, Харківська державна академія культури, 2003р. та ін.). Окрім цього у вузах організовуються кафедри, що спеціалізуються на розробці проблеми духовного досвіду (зокрема, в Київській консерваторії – кафедра старовинної музики, яку очолює професор Н.О. Герасимова-Персидська). Спостерігається тенденція до відродження виконавського інтересу в галузі старовинної співочої традиції: наприклад, творча діяльність Д.Болгарського (м. Київ), ансамблю старовинної музики “Стрітення” (керівник І.Сахно, м. Харків). Учені різних галузей гуманітарних наук (філософи, музикознавці, богослови, культурологи) розглядають проблеми духовності (та онтології як її складової) з різних позицій наукового осмислення.
Як базовий компонент філософії онтологія формувала вчення про буття будь-якої філософської концепції – від Платона до Ґайдеггера.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ОНТОЛОГІЧНА КОНЦЕПЦІЯ МУЗИКИ: на прикладі світських та духовних жанрів

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок