Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАМІНА ПОКАРАННЯ БІЛЬШ М’ЯКИМ ПРИ ЙОГО ВІДБУВАННІ ЗА КРИМІНАЛЬНИМ ПРАВОМ УКРАЇНИ

ЗАМІНА ПОКАРАННЯ БІЛЬШ М’ЯКИМ ПРИ ЙОГО ВІДБУВАННІ ЗА КРИМІНАЛЬНИМ ПРАВОМ УКРАЇНИ

Назва:
ЗАМІНА ПОКАРАННЯ БІЛЬШ М’ЯКИМ ПРИ ЙОГО ВІДБУВАННІ ЗА КРИМІНАЛЬНИМ ПРАВОМ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,60 KB
Завантажень:
414
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
імені ЯРОСЛАВА МУДРОГО
ГЕРАСИМЕНКО ВІКТОР ПЕТРОВИЧ
УДК 343.241(477)
ЗАМІНА ПОКАРАННЯ БІЛЬШ М’ЯКИМ ПРИ ЙОГО ВІДБУВАННІ
ЗА КРИМІНАЛЬНИМ ПРАВОМ УКРАЇНИ
Спеціальність 12.00.08 – кримінальне право та кримінологія;
кримінально-виконавче право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі кримінального права № Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
кандидат юридичних наук, доцент Тютюгін Володимир Ілліч, Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, професор кафедри кримінального права.
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор Туляков В’ячеслав Олексійович, Одеська національна юридична академія, проректор з міжнародних зв’язків, завідувач кафедри кримінального права;
кандидат юридичних наук, доцент Хавронюк Микола Іванович, Верховний Суд України, заступник керівника Апарату – начальник правового управління, Заслужений юрист України.
Захист відбудеться 25 жовтня 2007 року о 9.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .086.01 у Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 70.
Автореферат розісланий 24 вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Ю. Шепітько
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Однією з важливих проблем теорії кримінального права, законодавчої та правозастосовчої практики є індивідуалізація кримінального покарання. Але вирішення цієї проблеми для досягнення цілей виправлення засудженого, попередження вчинення нових злочинів можливе не тільки за рахунок правильного застосування загальних засад призначення покарання, а й при здійсненні звільнення від покарання (від його відбування), а також шляхом його заміни.
За останні часи в Україні відбулися серйозні зміни у сфері кримінально-правової політики, яка, ґрунтуючись на принципі невідворотності покарання, у той же час характеризується проявом принципів гуманізму й економії заходів кримінально-правового впливу. До одного із таких заходів належить і заміна покарання. За даними Державної судової адміністрації України число засуджених, до яких була застосована заміна невідбутої частини покарання більш м’яким (ст. КК) у 2003 р. склала 4209 осіб, у 2004 р. – 2669, у 2005 р. – 6565, а в 2006 р. – 6099. Крім того, судами України були розглянуті й задоволені клопотання щодо заміни штрафу – громадськими та виправними роботами (ч. ст. КК), виправних робіт – штрафом (ч. ст. КК), обмеження або позбавлення волі – службовими обмеженнями для військовослужбовців (ч. ст. КК), позбавлення волі – триманням у дисциплінарному батальйоні військовослужбовців (ч. 1 ст. КК), кількість яких у 2003 р. в цілому склала 428 справ, у 2004 р. – 214, а у 2005 р. – 384 Лист ДСА України від 16 листопада 2006 р. № /06..
Хоча в теорії кримінального права проблема заміни покарання і визнається однією з важливих, водночас досліджена вона ще недостатньо. Різні теоретичні і прикладні питання застосування покарання (в тому числі і його заміни) розглядалися в роботах таких криміналістів, як: Е.Т. Борисов, Д.П. Водяников, М.Д. Дурманов, Ю.М. Ємельянов, С.І. Зельдов, І.І. Карпец, Г.А. Кригер, О.С. Міхлін, Л.Є. Орел, М.О. Стручков, А.І. Тарханов, Ю.М. Ткачевський, С.Я. Улицький, О.Л. Цветинович, М.Д. Шаргородський, М.О. Шнейдер та ін. В Україні окремим аспектам заміни покарання присвячені роботи С.В. Сахнюка, В.В. Сташиса, В.І. Тютюгіна, С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЗАМІНА ПОКАРАННЯ БІЛЬШ М’ЯКИМ ПРИ ЙОГО ВІДБУВАННІ ЗА КРИМІНАЛЬНИМ ПРАВОМ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок