Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПТАХІВНИЦТВО УКРАЇНИ: СТАН, ПРОБЛЕМИ І ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ

ПТАХІВНИЦТВО УКРАЇНИ: СТАН, ПРОБЛЕМИ І ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ

Назва:
ПТАХІВНИЦТВО УКРАЇНИ: СТАН, ПРОБЛЕМИ І ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
38,73 KB
Завантажень:
319
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР
“ІНСТИТУТ АГРАРНОЇ ЕКОНОМІКИ”
ЯРОШЕНКО Федір Олексійович
УДК 636.5/.6”313”(477)
ПТАХІВНИЦТВО УКРАЇНИ:
СТАН, ПРОБЛЕМИ І ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ
08.07.02 – економіка сільського
господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Київ – 2004


Дисертацією є монографія.
Робота виконана у Національному науковому центрі “Інститут аграрної економіки” Української академії аграрних наук, м. Київ.
Науковий консультант: | доктор економічних наук, професор,
академік УААН
ПАНАСЮК Броніслав Якович,
Київський національний економічний університет МОН України, професор
кафедри макроекономіки та державного управління
Офіційні опоненти: |
доктор економічних наук, професор,
академік НАН України
ГЕЄЦЬ Валерій Михайлович,
Інститут економічного прогнозування
НАН України, директор
доктор економічних наук, професор
КРИСАЛЬНИЙ Олександр Васильович,
Національний науковий центр “Інститут
аграрної економіки” УААН, завідувач відділу науково-організаційного забезпечення
доктор економічних наук, професор
АЗІЗОВ Сісак Павлович,
Національний аграрний університет
Кабінету Міністрів України, професор
кафедри аграрного бізнесу
Провідна установа: | Сумський національний аграрний університет
Міністерства аграрної політики України
Захист відбудеться 29 червня 2004 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.350.01 у Національному науковому центрі “Інститут аграрної економіки” УААН, (03680, м.Київ, вул.Героїв Оборони,10, конференц-зал, 3-й поверх).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки” УААН, 03680, Київ, вул.Героїв Оборони,10, кімн. №211.
Автореферат розісланий 28 травня 2004 р.
В.о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук Федоров М.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Забезпечення населення високоякісними продуктами харчування є стратегічним завданням агропромислового комплексу України. Скорочення виробництва та зниження купівельної спроможності населення призвело до значного зменшення споживання молока, м’ясопродуктів і яєць. Потреба у білках тваринного походження задовольняється менше як на половину.
За цих умов постало невідкладне завдання щодо нарощування виробництва високобілкових продуктів харчування насамперед за рахунок розвитку тваринницьких галузей. З організаційно-технологічних можливостей та термінів віддачі капітальних вкладень найбільш мобільним є птахівництво, яке порівняно з іншими галузями тваринництва відзначається скоростиглістю, високими коефіцієнтами відтворення поголів’я і використання кормового протеїну, нижчою енергоємністю, більш високим рівнем механізації і автоматизації виробничих процесів, а також можливим поліпшенням якісного складу продукції необхідними вітамінами. Разом з тим в організаційно-технологічному розвитку тваринницьких галузей птахівництво є галуззю, яка найбільшою мірою відповідає умовам застосування інтегрованої моделі “селекція – споживач кінцевої продукції”, спрямованої на тісне поєднання всіх ланок виробничого процесу і забезпечення економічних інтересів учасників спільної діяльності в одержанні високих результатів.
За виробництвом продукції птахівництва, особливо яєць, Україна до 1991 р. входила в число країн з високим рівнем розвитку даної галузі. Проте, втрата керованості старою системою господарювання, а також відсутність належних правових і економічних важелів управління в нових умовах призвела до занепаду як сільського господарства в цілому, так і птахівництва зокрема, яке було відкинуто за рівнем розвитку на багато років назад.
Ефективний розвиток птахівництва в Україні має велике економічне і соціальне значення, яке полягає у широкому попиті на високоякісне за жиро- та амінокислотним складом м’ясо пояснюється тим, що воно найкраще, а яйця – найбільш повноцінним і водночас доступним для широких верств населення джерелом білків.
В контексті сучасних проблем розвитку птахівництва в Україні для глибокого вивчення методологічного і методичного підгрунття розробки в названої проблеми були проаналізовані наукові публікації, присвячені розвитку птахівництва в Україні, зокрема, праці А.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Реферат на тему: ПТАХІВНИЦТВО УКРАЇНИ: СТАН, ПРОБЛЕМИ І ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок