Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕГУЛЮВАННЯ СОЦІАЛЬНО-ТРУДОВИХ ВІДНОСИН НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РИНКУ ПРАЦІ

РЕГУЛЮВАННЯ СОЦІАЛЬНО-ТРУДОВИХ ВІДНОСИН НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РИНКУ ПРАЦІ

Назва:
РЕГУЛЮВАННЯ СОЦІАЛЬНО-ТРУДОВИХ ВІДНОСИН НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РИНКУ ПРАЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,30 KB
Завантажень:
350
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Приступа Микола Іванович
УДК 331.5:331.104
РЕГУЛЮВАННЯ СОЦІАЛЬНО-ТРУДОВИХ ВІДНОСИН НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РИНКУ ПРАЦІ
Спеціальність 08.09.01 – демографія, економіка праці,
соціальна економіка і політика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Хмельницькому державному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
НИЖНИК Віктор Михайлович,
Хмельницький державний університет Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри міжнародних економічних відносин
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
БОГИНЯ ДЕМ’ЯН ПЕТРОВИЧ,
Інститут економічного прогнозування НАН України,
головний науковий співробітник
кандидат економічних наук, доцент
ГАВКАЛОВА НАТАЛІЯ ЛЕОНІДІВНА,
Харківський державний економічний університет
Міністерства освіти і науки України,
доцент кафедри управління персоналом
Провідна установа – Інститут регіональних досліджень НАН України
(м. Львів), відділ регіональної соціально-економічної політики та територіального управління
Захист відбудеться "17" червня 2004 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .055.02 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата наук у Харківському державному економічному університеті за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна, 9-а.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського державного економічного університету за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна, 9-а.
Автореферат розісланий "14" травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.М. Красноносова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. На етапі переходу до соціально-орієнтованої ринкової економіки зростає роль і значення перебудови соціально-трудових відносин, оскільки праця є основним джерелом підвищення ефективності виробництва та добробуту населення. За таких умов важливим є системний підхід до визначення суті соціально-трудових відносин, механізму їх регулювання та оптимізації як на макроекономічному, так і регіональному рівнях функціонування ринку праці.
Соціально-трудові відносини в Україні набувають нових, характерних для ринкової економіки ознак, що посилюються невизначеністю в законодавчо-правовому полі, відсутністю налагодженої системи організаційних, соціально-економічних інститутів, моделей і механізмів регулювання, які впливають на процеси їх становлення як в країні, так і на рівні окремого регіону. Учасники трудових відносин на сьогодні не є рівноправними партнерами і через те, оптимальним має стати упереджене розв’язання соціально-трудових конфліктів.
Ґрунтуючись на сучасній парадигмі соціально-трудових відносин і концепції усунення колективних трудових спорів (конфліктів) з метою зменшення непрогнозованих втрат для виробничих систем і суспільства в цілому, виникає об’єктивна необхідність своєчасної оцінки соціально-трудових відносин на ринку праці, розробки і застосування оптимальних моделей їх розвитку та регулювання.
Значущість дослідження посилюється, оскільки законодавчі, економічні основи на сьогодні більше тяжіють до адміністративних методів регулювання трудових відносин, аніж до ринкових. Необхідність розробки теоретичних і прикладних аспектів регулювання соціально-трудових відносин, створення ефективного механізму та оптимізаційних моделей визначили наукову і практичну актуальність обраної теми дослідження.
Ступінь розробки проблеми вказує на те, що соціально-трудові відносини широко висвітлювалися в працях зарубіжних авторів: Герцберга Ф., Маркса К., Маслоу А., Мейо Е., Паркера М., Портера Л., Бухалкова М., Генкіна Б., Дадашева А., Єрманського О., Кекчеєва К., Колосової Р., Котляра О., Кочеткова В., Петровського Н., Рибнікова Н., Слезінгера Г., Струміліна С., Яковлева Р..
Масштабні дослідження теоретичних та методичних проблем соціально-трудових відносин в умовах переходу України до ринкових відносин здійснювали вітчизняні науковці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РЕГУЛЮВАННЯ СОЦІАЛЬНО-ТРУДОВИХ ВІДНОСИН НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РИНКУ ПРАЦІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок