Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ УПРАВЛІННЯ ВИТРАТАМИ ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ УПРАВЛІННЯ ВИТРАТАМИ ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ УПРАВЛІННЯ ВИТРАТАМИ ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,21 KB
Завантажень:
485
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Донецький Національний університет
На правах рукопису
Русінова Ольга Сергіївна
УДК 330.341.1:658.589
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ УПРАВЛІННЯ ВИТРАТАМИ ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ
Спеціальність 08.02.02 – Економіка й управління науково-технічним прогресом
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті економіки промисловості Національної академії наук України у Науково-дослідному центрі інформаційних технологій (м. Донецьк).
Науковий керівник - доктор економічних наук, професор
Лепа Микола Миколайович,
Науково-дослідний центр
інформаційних технологій
Інституту економіки промисловості
НАН України, директор (м. Донецьк)
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор, Александров Іван Олександрович, Донецький національний університет, завідувач кафедри менеджменту (м. Донецьк)
кандидат економічних наук, доцент, Костенко Наталія Валентинівна, Донецький державний інститут штучного інтелекту, декан економічного факультету, доцент кафедри міжнародної економіки (м. Донецьк)
Провідна установа:
Дніпропетровський національний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра економіки та маркетингу (м. Дніпропетровськ).
Захист відбудеться 11 жовтня 2006 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.051.07 у Донецькому національному університеті за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 198-а, у залі засідань ради.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розісланий 8 вересня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.Г. Беспалова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА роБОТИ
Актуальність теми. Сучасний етап науково-технічного розвитку потребує від підприємств України створення нового організаційно-економічного механізму управління інноваційною діяльністю. Підґрунтям розробки та впровадження такого механізму є визначення інноваційної діяльності як форми адаптації підприємств до впливу чинників зовнішнього середовища з урахуванням векторів розвитку технічної, економічної та організаційної складових інвестиційного потенціалу підприємства. Їх взаємозв’язок забезпечує економічне зростання: так, за оцінками експертів, на 25% за рахунок прямого інвестування, на 30% за рахунок удосконалення управління персоналом і на 40% через запровадження новітніх науково-технічних розробок (інновацій).
На рівні підприємства інноваційна діяльність здійснюється за етапами пошуку, обґрунтування та впровадження окремого інвестиційного проекту або комплексу проектів, які реалізують обрану інноваційну стратегію. Основними факторами, що враховуються в процесі її розробки, виступають інноваційний потенціал підприємства, його положення на цільовому товарному ринку, параметри інноваційного проекту, особливо обсяги витрат на його реалізацію та доходу від упровадження.
Стратегія оптимізації витрат на інноваційні проекти, які нададуть можливість аналізувати і контролювати показники ефективності інноваційної діяльності та впливати на підготовку й ухвалення рішень у процесі управління нею, є визначальною при обґрунтуванні вибору інноваційного проекту.
Сприйняття інноваційного розвитку як основного чинника економічного підйому знайшло своє відображення у фундаментальних дослідженнях Р.Акоффа, П.Друкера, М.Портера, Б.Санто, Б.Твісса та ін.
Проблемам управління інноваційною діяльністю присвячено багато робіт, в яких досліджено зміст, чинники, напрями, стратегії і методи забезпечення організації інноваційної діяльності, визначено її вплив на розвиток держави і регіонів, окремих галузей і підприємств. Провідними українськими дослідниками напрямів інноваційного розвитку економіки є О.І.Амоша, І.О.Александров, С.С.Аптекар, В.М.Геєць, М.І.Долішній, В.І.Ландик, М.М. Лепа, О.В. Савчук, М.Г.Чумаченко та ін.
Проте залишаються недостатньо розробленими питання управління інноваційною діяльністю в контексті дослідження механізму обґрунтування та структури витрат на інноваційну діяльність підприємств, що поєднує їх функціональні сфери, зокрема маркетинг, виробництво, організаційну структуру.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ УПРАВЛІННЯ ВИТРАТАМИ ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок