Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЕТЕРОГЕННО-КАТАЛІТИЧНЕ ОКИСНЕННЯ ФЕНОЛІВ У СИСТЕМІ ПЕРЕКИС ВОДНЮ-БЕНТОНІТ-ВОДА

ГЕТЕРОГЕННО-КАТАЛІТИЧНЕ ОКИСНЕННЯ ФЕНОЛІВ У СИСТЕМІ ПЕРЕКИС ВОДНЮ-БЕНТОНІТ-ВОДА

Назва:
ГЕТЕРОГЕННО-КАТАЛІТИЧНЕ ОКИСНЕННЯ ФЕНОЛІВ У СИСТЕМІ ПЕРЕКИС ВОДНЮ-БЕНТОНІТ-ВОДА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,90 KB
Завантажень:
104
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
ВЯТКІНА ОКСАНА ВАЛЕРІЇВНА
УДК 544.47:544.344:547.56:546.215
ГЕТЕРОГЕННО-КАТАЛІТИЧНЕ ОКИСНЕННЯ ФЕНОЛІВ У СИСТЕМІ
ПЕРЕКИС ВОДНЮ-БЕНТОНІТ-ВОДА
02.00.04 – фізична хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Львів – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Таврійському національному університеті ім. В. І. Вернадського Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат хімічних наук, доцент
Першина Катерина Дмитрівна,
Таврійський національний університет
ім. В. І. Вернадського
доцент кафедри фізичної та аналітичної хімії
Офіційні опоненти – доктор хімічних наук, професор
Ван-Чин-Сян Юрій Якович
Національний університет “Львівська політехніка”,
завідувач кафедрою фізичної та колоїдної хімії
кандидат хімічних наук, доцент
Роговик Володимир Йосипович
Львівський національний медичний університет
ім. Данила Галицького
доцент кафедри загальної, біонеорганічної
та фізколоїдної хімії,
Провідна установа – Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна, Міністерства освіти і науки України, м. Харків.
Захист відбудеться 11.04. 2007 р. о 14. 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.10 у Львівському національному університеті ім. Івана Франка (79005, м. Львів, вул. Кирила і Мефодія 6, аудиторія 2 )
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Львівського національного університету ім. І. Франка (м. Львів, вул. Драгоманова, 5)
Автореферат розісланий 05.03. 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 35.051.10 Яремко З.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Проблема накопичення в природних водах стійких забруднювачей, в тому числі фенолів у наш час є глобальною. Більшість існуючих схем водоочищення від фенолів не є прийнятними задля вирішення екологічних проблем, які пов’язані з природними об’єктами. Тому дослідження окиснювальних процесів, що перебігають на природних матеріалах, дозволяють не тільки проводити моніторингові заходи, але й розробляти принципово нові підходи до очищення забруднених природних водоймищ.
Актуальність досліджень. Феноли є достатньо поширеними та хімічно активними забруднювачами у навколишньому середовищі. Потрапляння їх у відкриті водоймища веде до зміни органолептичних, фізико-хімічних властивостей води, та зменшення у ній вмісту розчиненого кисню. Внаслідок їх перетворень кількість токсичних речовин у навколишньому середовищі, а особливо у водних системах, може збільшуватися. Тому проблема очищення та самоочищення природних вод від фенолів є актуальною.
Кінетика та механізми перетворень цих сполук у природних водах до цього часу не є остаточно визначеними, тому що важко врахувати сумарний ефект від окиснювально-деструктивних перетворень та сорбційно-десорбційних процесів на межі грунт-вода.
Як відомо з літературних джерел, найчастіше до розгляду цієї проблеми долучають реакції за участю молекулярного кисню та гідроксильних радикалів, джерелом яких є перекис водню природного походження, або штучно внесений у систему, не враховуючи гетерогенних процесів.
В зв’язку з цим, дослідження гетерогенних процесів, таких як сорбція фенолів, що перебігають у водному середовищі, на природних матеріалах, таких як бентоніт, а також впливу поверхневих явищ на кінетику та механізми формування активних окиснювачів в водних системах є важливим.
Зв’язок з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана на кафедрі фізичної та аналітичної хімії Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського і є частиною досліджень з тем “Розробка технології витягу скандію та цирконію з техногенних відходів, вивчення взаємодії пектинів з солями металів, вивчення адсорбційних властивостей цеолітів, дослідження природних речовин коагулянтів, розробка електрометалургійних прийомів одержання чистих хімічних елементів” (2001-2005), № держ. реєстрації 0101U008108, “Розвиток основ хімії розчинів, вдосконалення хіміко-технологічних процесів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ГЕТЕРОГЕННО-КАТАЛІТИЧНЕ ОКИСНЕННЯ ФЕНОЛІВ У СИСТЕМІ ПЕРЕКИС ВОДНЮ-БЕНТОНІТ-ВОДА

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок