Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕДАГОГІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ ІВАНА БОДНАРЧУКА В КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКОГО ШКІЛЬНИЦТВА В КАНАДІ

ПЕДАГОГІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ ІВАНА БОДНАРЧУКА В КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКОГО ШКІЛЬНИЦТВА В КАНАДІ

Назва:
ПЕДАГОГІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ ІВАНА БОДНАРЧУКА В КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКОГО ШКІЛЬНИЦТВА В КАНАДІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,35 KB
Завантажень:
77
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Прикарпатський університет
імені Василя Стефаника
Романюк Світлана Захарівна
УДК 373 (71)
ПЕДАГОГІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ ІВАНА БОДНАРЧУКА
В КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКОГО
ШКІЛЬНИЦТВА В КАНАДІ
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Івано-Франківськ – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, доцент
Руснак Іван Степанович,
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, декан педагогічного факультету.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Вихрущ Анатолій Володимирович,
ректор Тернопільського експериментального
інституту педагогічної освіти;
кандидат педагогічних наук, доцент
Шапошникова Ірина Миколаївна
Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова, завідувач кафедри педагогіки і методики початкового навчання.
Провідна установа: Вінницький державний педагогічний
університет імені М.Коцюбинського, кафедра педагогіки,
Міністерство освіти і науки України, м.Вінниця.
Захист відбудеться “ 3 ” липня 2001 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.20.051.01 в Прикарпатському університеті імені Василя Стефаника за адресою: 76000, м.Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 57, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Прикарпатського університету імені Василя Стефаника (76000, м.Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 57).
Автореферат розісланий “01” червня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.С. Рега


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. На рубежі тисячоліть в Україні відбуваються докорінні зміни в усіх галузях суспільного життя, зокрема й освітній. Вони викликали закономірний інтерес учених і педагогів-практиків до історико-педагогічних досліджень, які дають змогу усунути прогалини в історії вітчизняного шкільництва, збагатити його теорію і практику вагомими теоретичними надбаннями і великим практичним досвідом української діаспори. Адже українці, з різних причин і мотивів залишаючи рідну землю, брали з собою у широкий світ багатовікові здобутки рідного народу в царині навчання й виховання дітей та молоді, бережливо плекали їх і передавали від покоління до покоління. Більше того, не тільки зберегли форми, методи, засоби національної педагогіки, а й примножили, збагатили їх в умовах чужини.
Досвід, нагромаджений українською діаспорою у справі національної освіти й виховання підростаючих поколінь, цікавий і цінний для українських педагогів. Адже перед ними теж стоїть важливе і відповідальне завдання: всіма формами, методами і засобами сприяти вихованню національно свідомого громадянина України, спроможного відстоювати її суверенітет, примножувати духовну й матеріальну культуру, утверджувати загальнолюдські цінності. На особливу увагу з цього погляду заслуговують педагогічні надбання західної української діаспори, які творили не безіменні постаті, а люди, чиї імена повинні назавжди увійти в історію нашого народу, а їхні духовні скарби дістати справедливу оцінку фахівців. Цінним надбанням вітчизняної педагогічної науки і освіти за останні роки стали праці відомих українських педагогів Григорія Ващенка, Августина Волошина, Івана Огієнка (митрополита Іларіона), Софії Русової, Степана Сірополка, Степана Смаль-Стоцького, Володимира Яніва та багатьох інших учених зі світовим іменем, які довгий час були відчужені від духовного життя рідного народу.
Заслуговує на серйозну увагу з огляду на це педагогічна, наукова, літературна та громадсько-просвітницька діяльність Івана Боднарчука (1910-1990) — невтомного подвижника на ниві української освіти в Канаді. За більш як піввіку плідної творчої діяльності він опублікував понад сто науково-педагогічних праць, видав чотири підручники для українських рідних шкіл, методичні посібники й рекомендації, якими й понині користуються вчителі й учні в різних країнах поселення українців.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ ІВАНА БОДНАРЧУКА В КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКОГО ШКІЛЬНИЦТВА В КАНАДІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок