Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК ПОЛІТИЧНИХ І ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН УКРАЇНИ З КРАЇНАМИ АРАБСЬКОГО СХОДУ (1990-ті рр. – початок ХХІ ст.)

СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК ПОЛІТИЧНИХ І ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН УКРАЇНИ З КРАЇНАМИ АРАБСЬКОГО СХОДУ (1990-ті рр. – початок ХХІ ст.)

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК ПОЛІТИЧНИХ І ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН УКРАЇНИ З КРАЇНАМИ АРАБСЬКОГО СХОДУ (1990-ті рр. – початок ХХІ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,23 KB
Завантажень:
320
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. І. І. МЕЧНИКОВА
СЄРОВ Дмитро Ігорович
УДК 94(477:53):327:339"1991/2003"(043.3)
СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК ПОЛІТИЧНИХ
І ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН УКРАЇНИ
З КРАЇНАМИ АРАБСЬКОГО СХОДУ
(1990-ті рр. – початок ХХІ ст.)
Спеціальність 07.00.02 – Всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук.
Одеса – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі міжнародних відносин Інституту соціальних наук Одеського національного університету ім. І. І. Мечнікова
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
ГЛЄБОВ Віктор Вікторович,
Інститут соціальних наук Одеського
національного університету ім. І.І.Мечникова,
завідувач відділення міжнародних відносин
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
ВІДНЯНСЬКИЙ Степан Васильович,
Інститут історії України НАН України,
завідувач відділом всесвітньої історії
і міжнародних відносин;
 
кандидат історичних наук, доцент
ПРОРОЧЕНКО Наталія Олександрівна,
Вищий навчальний заклад "Університет економіки та права "КРОК", м. Київ,
доцент кафедри міжнародної інформації
Провідна установа: Дипломатична академія України при
Міністерстві закордонних справ України, м. Київ
Захист відбудеться “24” травня 2006 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.051.08 при Одеському національному університеті ім. І. І. Мечникова (65057, м. Одеса, вул. Щепкіна, 12, ауд. ).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова (65025, м. Одеса, вул. Преображенська, 24).
Автореферат розіслано “22” квітня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Лозовський А.К.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Участь України як самостійного суб’єкта в сучасних міжнародних відносинах поставила перед державою складні завдання вибору шляху розвитку, створення повноцінної системи зовнішніх зв’язків. Пріоритетними питаннями в перші роки незалежності для українського політичного керівництва виявилися проблеми взаємин з провідними світовими державами та міжнародними об’єднаннями. Поступово, у ході створення концепції зовнішньої політики та визначення головних цілей політичного й економічного співробітництва, стали активно розроблятися й інші напрями розвитку зовнішніх зв’язків.
В останньому десятиріччі XX ст. арабські країни почали відігравати значно більшу роль у світовій політиці. Але традиційно їхня політична вага і значення обумовлюються роллю у нафтовій сфері. Однак арабський світ це – передусім великий регіон на стику Європи, Азії й Африки, регіон давньої і високої цивілізації, один з найважливіших у світі геополітичних центрів. Здавна досягнення арабської культури ввійшли складовою частиною у світову цивілізацію.
Арабські країни становлять значний інтерес і в плані розвитку політичної та економічної моделі сучасного суспільства. Для України, яка стала на шлях економічних, суспільних перетворень, досвід реформ в арабському світі становить неабияке значення. Як важливий аспект політичної та економічної стратегії, зовнішня політика України на Арабському Сході створює шляхи до міжцивілізаційного порозуміння. З іншого боку, в останні роки з Арабським Сходом почали пов’язувати поширення такого небезпечного для всього світового співтовариства явища, як міжнародний тероризм. Пошук методів боротьби з ним буде неповним без вивчення всіх історичних умов його існування. Багато в чому цими обставинами і визначається зацікавленість представників науки, політики й економіки до арабських країн Близького Сходу та Північної Африки.
Узагальнено політика України стосовно країн Арабського Сходу була визначена в “Основних напрямках зовнішньої політики України”, прийнятих як Постанова Верховної Ради України. В цьому документі відносини з арабськими країнами розглядаються як складова частина відносин з країнами Близького та Середнього Сходу, Азійсько-Тихоокеанського регіону, Африки та Латинської Америки.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК ПОЛІТИЧНИХ І ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН УКРАЇНИ З КРАЇНАМИ АРАБСЬКОГО СХОДУ (1990-ті рр. – початок ХХІ ст.)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок