Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВІ ОСНОВИ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ ВИРОБНИЦТВА ШКІРИ ТА ПОХІДНИХ КОЛАГЕНУ З ПОЗИЦІЇ ТЕРМОДИНАМІКИ

НАУКОВІ ОСНОВИ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ ВИРОБНИЦТВА ШКІРИ ТА ПОХІДНИХ КОЛАГЕНУ З ПОЗИЦІЇ ТЕРМОДИНАМІКИ

Назва:
НАУКОВІ ОСНОВИ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ ВИРОБНИЦТВА ШКІРИ ТА ПОХІДНИХ КОЛАГЕНУ З ПОЗИЦІЇ ТЕРМОДИНАМІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
39,60 KB
Завантажень:
337
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
КИЇВСКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ДИЗАЙНУ
Горбачов Анатолій Андрійович
УДК 675.01+675.81+675.011/.013
НАУКОВІ ОСНОВИ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ
ВИРОБНИЦТВА ШКІРИ ТА ПОХІДНИХ КОЛАГЕНУ
З ПОЗИЦІЇ ТЕРМОДИНАМІКИ

05.19.05 – технологія шкіри та хутра
Автореферат дисертації на здобуття
наукового ступеня доктора технічних наук
Київ 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Київському національному університеті технологій та дизайну,
Міністерство освіти і науки України
Офіційні опоненти:
д.т.н., професор Луцик Ростислав Володимирович, КНУТД, завідувач кафедри теплотехніки, охорони праці та навколишнього середовища;
д.т.н., професор Малкин Едуард Семенович, КНУБА, професор кафедри теплотехніки та ІТТФ НАН України, провідний науковий співробітник відділу тепломасообміну;
д.х.н., професор Фабуляк Федір Григорович, НТУУ “КПІ”, професор кафедри хімічної технології в'яжучих полімерних і композиційних матеріалів.
 
Провідна установа: Технологічний університет Поділля, Міністерство освіти
і науки України, м. Хмельницький
Захист відбудеться 23.05.2002 р. о 14 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 26.102.03 Київського національного
університету технологій та дизайну, м. Київ –11, вул. Немировича-Данченка, 2
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного
університету технологій та дизайну, м. Київ –11, вул. Немировича-Данченка, 2
Автореферат розісланий 22.04.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Журавський В.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
В умовах жорсткої конкуренції між основними виробниками шкір у Європі підприємствам України (як і інших країн СНД) для успішної реалізації своєї продукції необхідно постійно оновлювати і розширювати асортимент шкір, що пов'язано з розробкою нових технологій, які забезпечують одержання запланованих властивостей готових шкір.
Експериментально знайти нові технічні рішення в цьому напрямі важко і трудомістко. Відсутність теоретичних уявлень про взаємозв'язок зміни структури колагену дерми в процесах технологічних обробок та показників, що характеризують властивості створеного асортименту шкір, не дають можливості повною мірою оцінити всі варіанти технологій з позиції досягнення бажаного ефекту, у тому числі зниження екологічної небезпеки, матеріалоємності та трудомісткості виробництва, підвищення продуктивності праці і якості готової продукції. З'ясування такого взаємозв'язку за допомогою термодинамічного опису перетворення колагену дерми на шкіру на різних стадіях виробництва за експериментальними даними, отриманими в останні роки багатьма вченими, дало можливість виявити низку невирішених проблем. У наш час до найважливішої проблеми шкіряної галузі належить проблема раціонального використання сировини та хімічних матеріалів, тому що їхня частка в собівартості готової продукції становить не менше 70%. Те, якою мірою вирішено ці питання залежить від реалізації досягнень науки та передової практики в технологічних процесах виробництва. У зв'язку з цим необхідність розробки теоретичних основ створення технологій шкір і похідних колагену з запланованими властивостями очевидна.
Виконання роботи стало можливим в результаті аналізу наукових досягнень багатьох поколінь вчених в галузі фізики та хімії високомолекулярних сполук, у тому числі протеїнів, синтезу органічних речовин, колоїдної хімії, прикладної математики тощо.
Передумовою проведення досліджень був термодинамічний підхід до аналізу експериментальних даних, що описують перетворення колагену дерми на шкіру та його похідні. Це дозволило розглянути технологію виробництва шкіри як сукупність процесів формування структури колагену дерми.
Термодинамічний підхід до опису структури колагену і поведінки хімічних речовин у технологічних процесах дав можливість вирішити завдання, що випливають із мети роботи.
Мета роботи полягала у створенні наукових основ технологічних процесів виробництва шкіри та похідних колагену з позиції термодинамічного опису змін структури колагену і поведінки речовин, що зумовлюють його властивості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 Реферат на тему: НАУКОВІ ОСНОВИ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ ВИРОБНИЦТВА ШКІРИ ТА ПОХІДНИХ КОЛАГЕНУ З ПОЗИЦІЇ ТЕРМОДИНАМІКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок