Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> формування регіональних фінансів

формування регіональних фінансів

Назва:
формування регіональних фінансів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,51 KB
Завантажень:
60
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національна Академія ДЕРЖАВНОЇ ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ України
Калашнікова Людмила Миколаївна
УДК 336.226.322
формування регіональних фінансів
08.04.01 – фінанси, грошовий обіг і кредит
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Ірпінь – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті технологій та дизайну Міністерства освіти та науки України.
Науковий керівник доктор економічних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
Столяров Василь Федосійович,
Київський національний університет
технологій та дизайну МОН України,
завідувач кафедри економічної теорії та фінансів.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Білик Марія Дмитрівна,
професор кафедри фінансів підприємств
Київського національного економічного
університету МОН України;
кандидат економічних наук, доцент
Павлюк Клавдія Василівна,
доцент кафедри фінансів, грошового обігу та
кредиту Київського національного університету
імені Тараса Шевченка МОН України.
Провідна установа Одеський державний економічний університет МОН України, кафедра фінансів (м. Одеса).
Захист відбудеться “ 23 ” грудня 2004 року о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 27.855.01 Національної академії державної податкової служби України за адресою: 08201, Київська обл., м. Ірпінь, вул. К.Маркса, 31.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної академії державної податкової служби України за адресою: 08201, Київська обл., м. Ірпінь, вул. К. Маркса, 31.
Автореферат розісланий “ 19 ” листопада 2004р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Онишко С.В.


Загальна характеристика роботи
Одним із основних заходів впровадження у 2001-2003 роках Концепції державної регіональної політики стало удосконалення механізмів стратегічного державного планування регіонального розвитку, системи загальнодержавного і регіонального прогнозування та планування соціально-економічного розвитку.
Починаючи з 2004 року положення Концепції спрямовані у напрямку створення економічних, соціальних, організаційних та нормативно-правових передумов для реалізації основних принципів сталого, збалансованого розвитку регіонів на довгострокову перспективу. Це відбувається шляхом розробки стратегій економічного і соціального розвитку областей на період до 2011 та 2015 років.
Науково-методичне вирішення проблем забезпечення комплексного соціально-економічного розвитку адміністративно-територіальних утворень України на основі формування стратегії сталого розвитку міститься в працях Власюка О.С., Геєць В.М., Данилишина Б.М., Долішного М.І., Лібанової Е.М., Філіпенка А.С., Чумаченка М.Г. та інших. Проблеми становлення державної регіональної фінансової політики досліджують Андрущенко В.Л., Василик О.Д., Внукова Н.М., Данілов О.Д., Заблоцький Б.Ф., Кравченко В.І., Лук'яненко І.Г., Луніна І.О., Макарова О.В., Павлюк К.В., Червова Л.Г., Чернявський О.П. та ін.
Провідним елементом подальшого удосконалення механізму державного управління регіональним розвитком є визначення науково-методичних основ системи регіональних фінансів, їх економічної структури, ролі і місця у відтворювальних процесах, у фінансовій самодостатності регіонів.
Актуальність теми. Найбільш важливим у формуванні регіональних фінансів є спрямування державної регіональної політики (згідно вказаної Концепції) на забезпечення такої фінансової спроможності місцевих органів влади та органів місцевого самоврядування, яка б створювала можливості для сталого розвитку, подолання диспропорцій в економіці з урахуванням особливостей регіонів, їх потенціалу щодо адаптації до ринкових умов господарювання.
Бюджетним Кодексом України визначені терміни складання державного бюджету, місцевих бюджетів, бюджетів місцевого самоврядування та місцевих фінансових органів, але не визначено суть та зміст, а також методи обліку та оцінки регіональних фінансів, або регіональних фінансових ресурсів. Тобто, економічна наука і господарська практика не мають однозначного визначення для усіх рівнів державного управління сутності та змісту регіональних фінансів та регіональних фінансових ресурсів, логіки та методів їх формування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: формування регіональних фінансів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок