Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АГРОЕКОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ РОДЮЧОСТІ ЗМИТИХ ГРУНТІВ В ПІДЗОНІ ЧОРНОЗЕМІВ ЗВИЧАЙНИХ

АГРОЕКОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ РОДЮЧОСТІ ЗМИТИХ ГРУНТІВ В ПІДЗОНІ ЧОРНОЗЕМІВ ЗВИЧАЙНИХ

Назва:
АГРОЕКОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ РОДЮЧОСТІ ЗМИТИХ ГРУНТІВ В ПІДЗОНІ ЧОРНОЗЕМІВ ЗВИЧАЙНИХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,16 KB
Завантажень:
288
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БАГОРКА Марія Олександрівна
УДК 631.95:631.452
АГРОЕКОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ РОДЮЧОСТІ ЗМИТИХ ГРУНТІВ В ПІДЗОНІ ЧОРНОЗЕМІВ ЗВИЧАЙНИХ
03.00.16 – екологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Дніпропетровськ – 2002
Дисертацією є рукопис
Дисертаційна робота виконана у Дніпропетровському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України
Наукові керівники – доктор біологічних наук, професор, академік УААН
Масюк Микола Трохимович
кандидат сільськогосподарських наук, доцент,
Забалуєв Віктор Олексійович,
Дніпропетровський державний аграрний університет, завідувач кафедри грунтознавства та екології.
Офіційні опоненти – доктор сільськогосподарських наук, професор,
Писаренко Віктор Микитович,
Полтавська державна аграрна академія, завідувач кафедри екології і ботаніки.
кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник, Коваленко Володимир Юхимович,
Інститут зернового господарства УААН, провідний науковий співробітник, завідувач лабораторії агрохімії і грунтознавства,
Провідна установа – Національний аграрний університет (м. Київ), кафедра грунтознавства та охорони грунтів, Кабінет Міністрів України
Захист відбудеться 26 квітня 2002 року о 10 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.804.02 в Дніпропетровському державному аграрному університеті за адресою 49600, м. Дніпропетровськ, 27, вул. Ворошилова, 25, корпус 1, конференцзал (ауд. 342).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського державного аграрного університету.
Автореферат розісланий 20.03.2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, професор Чабан І.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Серед багатьох проблем, які існують у сільському господарстві, найголовнішою є забезпечення сталості землеробства, підвищення його ефективності на основі зростання родючості грунту.
В Україні площі еродованих грунтів становлять понад 15 млн га, а на території Дніпропетровської області – 44 % площі сільськогосподарських угідь (1109,7 тис. га), в тому числі 35 % – слабозмиті, 7 % – середньозмиті та 2 % – сильнозмиті. За останні 30 років площа змитих угідь збільшилась на 177 тис. га, а недобір продукції складає щорічно 217,0 тис. т зерна, 35,2 тис. т соняшнику і 218,4 тис. т кормових одиниць кормів.
Для забезпечення сталості та високої продуктивності агроценозів першочергове значення має застосування грунтозахисної системи землеробства, яка забезпечить бездефіцитний (позитивний) баланс гумусу та основних поживних речовин, поліпшить фізико-хімічні та агрофізичні показники грунту. Ерозія спричиняє порушення поживного режиму, знижує стійкість грунту до забруднення.
В процесі сільськогосподарського використання родючість грунтів схилів зазнає цілу низку змін, характер яких залежить від агроекологічних особливостей ландшафту і антропогенного чинника.
Відновлення і підвищення родючості грунтів схилів має проводитись стосовно до окремих культур з урахуванням їх біологічних особливостей. Розглядаючи в єдності рослину і грунт, як організм і середовище мешкання, можна поступово підійти до вирішення питання про відновлення та підвищення родючості грунтів схилів.
Дисертаційна робота присвячена детальному вивченню забезпеченості змитих грунтів елементами живлення в підзоні чорноземів звичайних та ефективної родючості, яка відображена продуктивністю сільськогосподарських культур.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертаційної роботи була складовою тематичного плану НДІ агроекології Дніпропетровського державного аграрного університету і виконувалась за Державною науково-технічною програмою: “Система збереження і раціонального використання агроекологічного потенціалу України” і темою: “Розробити еколого-біологічні основи районування сільськогосподарських культур,” № Держреєстрації 0196У021021.
Мета і завдання досліджень.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: АГРОЕКОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ РОДЮЧОСТІ ЗМИТИХ ГРУНТІВ В ПІДЗОНІ ЧОРНОЗЕМІВ ЗВИЧАЙНИХ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок