Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІЧНА ПОЛІТИКА ДЕРЖАВИ: ПОЛІТОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ

ЕКОНОМІЧНА ПОЛІТИКА ДЕРЖАВИ: ПОЛІТОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ

Назва:
ЕКОНОМІЧНА ПОЛІТИКА ДЕРЖАВИ: ПОЛІТОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,71 KB
Завантажень:
356
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПОЛІТИЧНИХ І ЕТНОНАЦІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
УДК 321:338.2
БАРАНОВСЬКИЙ ФЕЛІКС ВОЛОДИМИРОВИЧ
ЕКОНОМІЧНА ПОЛІТИКА ДЕРЖАВИ:
ПОЛІТОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ
Спеціальність 23.00.02 - політичні інститути та процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ - 1999


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Східноукраїнському державному університеті.
Науковий керівник: доктор політичних наук, професор
Щедрова Галина Петрівна, завідувач кафедри
політології Східноукраїнського державного університету
Офіційні опоненти: доктор політичних наук,
Пойченко Анатолій Михайлович, професор кафедри
політології Української Академії державного управління
при Президентові України
кандидат філософських наук, доцент
Макаров Анатолій Миколайович, старший науковий
співробітник Інституту політичних і етнонаціональних
досліджень НАН України
Провідна організація: кафедра політології і соціології Національного
педагогічного університету ім. М. Драгоманова
Міністерство освіти України, м.Київ
Захист відбудеться «8» червня 1999 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.181.01 по захисту дисертацій в Інституті політичних і етнонаціональних досліджень НАН України за адресою: 252011, м.Київ, вул.Кутузова, 8, зал засідань вченої ради (кім.202).
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України: 252011, м.Київ, вул.Кутузова, 8, (кім.218).
Автореферат розісланий «7» травня 1999 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ю.А.Левенець


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Вирішення завдань національного відродження України як розвинутої демократичної країни із соціальною ринковою економікою неможливе без чіткої, гнучкої і виваженої державної економічної політики. На цій основі постала проблема створення механізмів досягнення політичної стабільності, консенсусу інтересів різних інститутів та суб’єктів політичної влади у процесі прийняття політичних рішень в економічній сфері, обгрунтування значимості устрою суспільно-політичного життя щодо формування економічної політики держави, яка б відповідала запитам кожного пересічного громадянина. Ця проблема, поряд з проблемою економічної кризи, яка триває в країні, є наріжним каменем, який визначає актуальність даного дослідження.
Актуальність дослідження зазначених напрямів дедалі зростає у зв’язку з проголошенням в Україні як суверенній державі курсу на впровадження виваженої економічної політики. Даний фактор обумовлює визнання її світовим співтовариством, яке розвивається в нових геополітичних умовах.
Актуальність дисертаційної роботи обумовлена також підвищенням ролі економічної політики держави в умовах соціальної стратифікації та диференціації суспільства. Саме в такі часи вона має бути спрямована на підтримку незахищених верств населення, відтворення умов життя, праці та розвитку. Людина як найвища соціальна цінність варта відчути на собі позитивні наслідки такої економічної політики.
Концепція та механізми співвідношення та взаємозв’язку ринкової економіки та політичної системи суспільства залишаються майже недослідженими. На погляд автора, саме ця проблема вимагає грунтовного політологічного вивчення. Триваючий державотворчий процес в сучасній Україні сприяє пошуку новітніх теоретичних основ економічної політики. Існує гостра потреба саме в здійсненні комплексного політологічного дослідження проблем економічної політики держави. Особливістю представленої роботи є її міждисциплінарний характер; аналіз взаємодії різних чинників політичного, економічного, соціального й правового порядку та впливу політичних інститутів на формування і реалізацію економічної політики.
Ступінь наукової розробки проблеми та міра дослідженості тематики дисертації є недостатніми щодо сучасного стану справ у політичній та соціально-економічній сферах суспільства та перспектив формування економічної політики України. В перші роки незалежності була помітна захопленість наукової думки, перш за все економічної, засадами так званого чистого ринку, - економіки, яка функціонує майже автономно від політичної системи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНА ПОЛІТИКА ДЕРЖАВИ: ПОЛІТОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок