Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Гідродинаміка та тепломасообмін в протитоковому контактному випаровувачі з сітчастою гофрованою насадкою

Гідродинаміка та тепломасообмін в протитоковому контактному випаровувачі з сітчастою гофрованою насадкою

Назва:
Гідродинаміка та тепломасообмін в протитоковому контактному випаровувачі з сітчастою гофрованою насадкою
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,05 KB
Завантажень:
498
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Національний технічний університет України
“Київський політехнічний інститут”
Кузьменко Ігор Миколайович
УДК 536.423.1
Гідродинаміка та тепломасообмін
в протитоковому контактному випаровувачі
з сітчастою гофрованою насадкою
05.14.06 технічна теплофізика та промислова теплоенергетика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі теоретичної та промислової теплотехніки Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” (НТУУ “КПІ”), Міністерство освіти та науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Дикий Микола Олександрович,
НТУУ “КПІ”, професор кафедри теоретичної та промислової теплотехніки
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Драганов Борис Харлампійович,
Національний аграрний університет України,
професор кафедри теплоенергетики
кандидат технічних наук,
старший науковий співробітник,
П’ятничко Олександр Іванович,
Інститут газу НАН України, завідувач відділу переробки і транспорту газу
Провідна установа: Інститут технічної теплофізики НАН України, відділ малої енергетики
Захист дисертації відбудеться “22” вересня 2003 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.002.09 в Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут” за адресою: 03056, м. Київ, пр. Перемоги 37, корпус 5, аудиторія 307.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” за адресою: 03056, м. Київ, пр. Перемоги 37.
Автореферат розісланий “05” серпня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.І. Коньшин


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Контактні газо-рідинні випаровувачі з зустрічним рухом теплоносіїв широко застосовуються для проведення процесів десорбції, ректифікації, охолодження, зволоження газів на хімічних підприємствах. Крім того контактні випаровувачі використовують в циклі газопаротурбінних установок (ГПТУ) для утилізації низькопотенційного тепла відпрацьованих газів. Завдяки цьому вдається підвищити ефективний ККД ГПТУ та в 2,53 рази зменшити викиди забруднюючих речовин в навколишнє середовище.
Оскільки основними елементами контактного випаровувача є насадка, на якій протікають процеси тепло та масообміну, а також зрошувач, то основну увагу в представленій роботі присвячено інтенсифікації роботи цих елементів.
В роботах Шевцова, Харіна, Дорошенка досліджено, що застосування сітчастих чи пористих матеріалів інтенсифікує процеси тепломасообміну (ТМО) на насадці. Тому в даній роботі досліджено гофровану насадку, виготовлену з сітки. Насадка має розвинуту питому поверхню контакту та вирізняється технологічністю виготовлення. Проте, відомі результати досліджень ТМО не можуть бути поширені на нову насадку без експериментальної перевірки. Крім цього, результати досліджень зрошувачів, виконані іншими авторами, не гарантують суцільної плівки по всій поверхні сітчастої гофрованої насадки.
Мета і задачі дослідження. В зв’язку з цим метою роботи є вивчення процесів гідродинаміки та тепломасообміну при випаровуванні рідини, дослідження критичних режимів та впливу конструкції нової сітчастої гофрованої насадки за повного зрошення її поверхні для інтенсифікації процесів і розробки методики розрахунку контактного випаровувача з досліджуваною насадкою. Дисертаційна робота виконана при консультаційній допомозі доц., к.т.н. Туза В.О.
Для досягнення вищевказаної мети необхідно було вирішити такі основні задачі:
1. дослідити вплив густини зрошення та характеристик зрошувача на площу змоченої поверхні насадки;
2. визначити швидкості початку захлинання в контактному випаровувачі з сітчастою гофрованою насадкою та отримати узагальнююче рівняння для їх розрахунку;
3. дослідити опір сітчастої гофрованої насадки з різними геометричними характеристиками за перемінних параметрів газового потоку;
4.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Гідродинаміка та тепломасообмін в протитоковому контактному випаровувачі з сітчастою гофрованою насадкою

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок