Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВЕТЕРИНАРНО-САНІТАРНА ЕКСПЕРТИЗА СВИНИНИ, ВИРОБЛЕНОЇ В УМОВАХ ДЕФІЦИТУ ЗАЛІЗА ТА ЙОГО КОРЕКЦІЇ

ВЕТЕРИНАРНО-САНІТАРНА ЕКСПЕРТИЗА СВИНИНИ, ВИРОБЛЕНОЇ В УМОВАХ ДЕФІЦИТУ ЗАЛІЗА ТА ЙОГО КОРЕКЦІЇ

Назва:
ВЕТЕРИНАРНО-САНІТАРНА ЕКСПЕРТИЗА СВИНИНИ, ВИРОБЛЕНОЇ В УМОВАХ ДЕФІЦИТУ ЗАЛІЗА ТА ЙОГО КОРЕКЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,38 KB
Завантажень:
395
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ ТА БІОТЕХНОЛОГІЙ ІМЕНІ С.З. ҐЖИЦЬКОГО
ФОМІНА
МАР’ЯНА ВАСИЛІВНА
УДК: 636:612.15.6:637.5.64
ВЕТЕРИНАРНО-САНІТАРНА ЕКСПЕРТИЗА СВИНИНИ, ВИРОБЛЕНОЇ В УМОВАХ ДЕФІЦИТУ ЗАЛІЗА ТА ЙОГО КОРЕКЦІЇ
16.00.09 – ветеринарно-санітарна експертиза
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
ЛЬВІВ – 2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Львівському національному університеті ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор, академік УААН,
заслужений діяч науки і техніки України
Кравців Роман Йосипович,
Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького, ректор, завідувач кафедри ветеринарно-санітарної і радіологічної експертизи, стандартизації та сертифікації
Офіційні опоненти: доктор ветеринарних наук, професор
Ковбасенко Володимир Мусійович,
Одеський державний аграрний університет, завідувач кафедри ветеринарно-санітарної експертизи та фармакології
доктор ветеринарних наук, професор
Чорний Микола Васильович,
Харківська державна зооветеринарна академія,
завідувач кафедри зоогігієни
Захист відбудеться “20” червня 2008 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.826.03 у Львівському національному університеті ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького за адресою: 79010, м. Львів, вул. Пекарська, 50, аудиторія № 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького за адресою: 79010, м. Львів, вул. Пекарська, 50.
Автореферат розісланий “14” травня 2008 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат ветеринарних наук, доцент Салата В.З.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема пошуку резервів збільшення виробництва свинини, покращення її якості і зниження собівартості особливо важливого значення набуває в умовах становлення ринкових відносин в аграрному секторі економіки (Трончук И.С. и др., 1990; Рибалко В., 2006). В Україні історично склалося і традиційно розвивається свинарство, як найбільш перспективна галузь тваринництва (Зельдін В.Ф. та ін., 2004). Завдання полягає в тому, щоб поряд з відновленням поголів’я, забезпечити його повноцінною годівлею, яка у великій мірі залежить від вмісту в кормах біологічно активних речовин, в тому числі мінеральних (Гурьянов А.М., 1998; Чорний М.В., 2007).
Мінеральні речовини, володіючи рядом важливих фізіолого-біохімічних властивостей, надходять в організм тварин з кормами, які беруть участь в синтезі ферментів та гормонів, забезпечують обмін речовин і енергії в тканинах. У кормах мінеральні елементи містяться у вигляді різних за складом неорганічних сполук, які досить важко засвоюються організмом тварин (Underwood E.G., 1987; Авцын А.П. и др., 1991; Судаков М.О. та ін., 1991; Кліценко Г.Т. та ін., 2001).
Залізо відноситься до числа незамінних мікроелементів (Авцын А.П. и др., 1991; Кравців Р.Й., 2000; Weiss G., 2002). Цінною його властивістю є здатність легко окиснюватися і відновлюватися, утворювати складні сполуки із значно відмінними біохімічними властивостями, а також безпосередньо брати участь в реакціях електронного транспорту (Верболович П.А., Утешев А.Б., 1967; Белоус А.М., Конник К.Т., 1991; Randall B., 1992). Найбільш чутливі до нестачі заліза поросята, які частіше, ніж інший молодняк, хворіють аліментарною анемією (Кравців Р.Й., Маслянко Р.П., 2003).
З метою збільшення виробництва свинини застосовують амінокислоти, вітаміни, макро- і мікроелементи, ферменти та інші біологічно активні речовини, які прискорюють ріст і підвищують продуктивність свиней (Ковбасенко В.М., Чорний С.В., 2001). Кормові добавки та премікси впливають на біологічні властивості і ветеринарно-санітарні характеристики м’яса, харчову якість та біологічну цінність (Кос’янчук Н.І., 2001).
У ряді досліджень показано, що застосування кормових добавок у вигляді хелатних сполук мікроелементів, в тому числі і заліза, забезпечує кращу асиміляцію металу, ніж при введенні його до раціону в неорганічній або іншій органічній формах, що, в свою чергу, сприяє досягненню більш високих показників продуктивності тварин та зниженню витрат кормів на одиницю продукції (Молодцов Г.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ВЕТЕРИНАРНО-САНІТАРНА ЕКСПЕРТИЗА СВИНИНИ, ВИРОБЛЕНОЇ В УМОВАХ ДЕФІЦИТУ ЗАЛІЗА ТА ЙОГО КОРЕКЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок