Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОРЕКЦІЯ ІМУНІТЕТУ ПОХІДНИМИ ІМІДАЗОЛУ ПРИ ВАКЦИНАЦІЇ ПТИЦІ ПРОТИ ІНФЕКЦІЙНОЇ БУРСАЛЬНОЇ ТА Н’ЮКАСЛСЬКОЇ ХВОРОБ

КОРЕКЦІЯ ІМУНІТЕТУ ПОХІДНИМИ ІМІДАЗОЛУ ПРИ ВАКЦИНАЦІЇ ПТИЦІ ПРОТИ ІНФЕКЦІЙНОЇ БУРСАЛЬНОЇ ТА Н’ЮКАСЛСЬКОЇ ХВОРОБ

Назва:
КОРЕКЦІЯ ІМУНІТЕТУ ПОХІДНИМИ ІМІДАЗОЛУ ПРИ ВАКЦИНАЦІЇ ПТИЦІ ПРОТИ ІНФЕКЦІЙНОЇ БУРСАЛЬНОЇ ТА Н’ЮКАСЛСЬКОЇ ХВОРОБ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,10 KB
Завантажень:
221
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОЇ І КЛІНІЧНОЇ ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ
КЕЛЕБЕРДА МИКОЛА ІВАНОВИЧ
УДК 619:615.37:616.98:578.831.1
КОРЕКЦІЯ ІМУНІТЕТУ ПОХІДНИМИ ІМІДАЗОЛУ ПРИ ВАКЦИНАЦІЇ ПТИЦІ ПРОТИ ІНФЕКЦІЙНОЇ БУРСАЛЬНОЇ ТА Н’ЮКАСЛСЬКОЇ ХВОРОБ
16.00.03 - ветеринарна мікробіологія та вірусологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
Харків 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті експериментальної і клінічної ветеринарної медицини УААН.
Науковий керівник доктор ветеринарних наук, професор, академік УААН Красніков Геннадій Андрійович, Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини УААН, завідувач лабораторії патоморфології.
Офіційні опоненти: доктор ветеринарних наук, професор Апатенко Володимир Максимович, Харківська державна зооветеринарна академія Міністерства аграрної політики України, завідувач кафедри мікробіології, вірусології та імунології;
кандидат ветеринарних наук Пархоменко Людмила Іванівна, Луганський національний аграрний університет Міністерства аграрної політики України, доцент кафедри мікробіології, фармакології, клінічної діагностики, вірусології, клінічної біохімії та токсикології.
Провідна установа Кримський державний агротехнологічний університет Міністерства аграрної політики України, кафедра вірусології і мікробіології, м. Сімферополь
Захист відбудеться „ 2 ” березня 2004 року о 900 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.359.01 в Інституті експериментальної і клінічної ветеринарної медицини УААН за адресою: 61023, м. Харків, вул. Пушкінська, 83.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту експериментальної і клінічної ветеринарної медицини УААН за адресою: 61023, м. Харків, вул. Пушкінська, 83.
Автореферат розісланий „ 27 ” січня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор ветеринарних наук _______________ А.Ф. Бабкін


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розвиток основ сучасної імунології і встановлення складних кооперативних взаємодій між різними спеціалізованими клітинами імунної системи зумовили створення нових галузей цієї науки. Швидко і плідно розвивається та її частина, яка займається вивченням зниження активності органів імунітету, зокрема тих її станів, які одержали назву імуносупресій або імунодефіцитів (Р.В. Петров, 1987; М.В. Воргалик, 1986; Ю.Н. Федоров, 1999). Імунодефіцити досить поширені і у тваринництві. Проведені в минулі роки дослідження та повідомлення наукової літератури вказують на велике економічне і епізоотологічне значення факторів, що пригнічують функцію імунітету. Актуальним, у зв'язку з цим, є удосконалення методів діагностики імунодефіцитів, розробка схем і засобів корекції імунітету із застосуванням нових, порівняно дешевих імуностимуляторів, особливо при використанні вірусних вакцин, які спричиняють імуносупресивну дію.
Про ефективність використання імуностимуляторів при вакцинації птиці повідомляють багато авторів (А.М. Паланський, 1992; С.П. Фисенко, 1990; Г.А. Красніков, 1997-2000; В.М. Апатенко, 2000; М.С. Жаков, 2000; И.Н. Громов, 2000; Е.И. Большакова, 2000 та ін.), однак, як вибір самих стимуляторів, так і схем їх застосування ще не одержали достатнього наукового обґрунтування.
Недостатність імунної відповіді часто виникає при імунодефіцитах. В практиці наукових досліджень щодо діагностики імунодефіцитних станів частіше застосовують імунологічні методи, засновані на вивченні клітин і факторів крові, які з багатьох причин реалізуються лише частково і не дають повного уявлення про стан імунітету. У цьому плані великі можливості криються у комплексному застосуванні серологічних і гістоморфологічних методів досліджень. Найчастіше в діагностиці імунодефіцитних станів при вакцинаціях та імуностимуляції птиці користуються тільки одним із вищезазначених методів, що не завжди дозволяє отримати позитивний результат. У доступній літературі ми знайшли лише дані И.А. Кривутенко (1980), Г.А. Краснікова і Н.Г. Колоусової (1991) та И.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: КОРЕКЦІЯ ІМУНІТЕТУ ПОХІДНИМИ ІМІДАЗОЛУ ПРИ ВАКЦИНАЦІЇ ПТИЦІ ПРОТИ ІНФЕКЦІЙНОЇ БУРСАЛЬНОЇ ТА Н’ЮКАСЛСЬКОЇ ХВОРОБ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок