Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: СТРУКТУРА ТА ВЛАСТИВОСТІ ПОЛІМЕРНИХ КОМПОЗИЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ, СФОРМОВАНИХ У МАГНІТНОМУ ПОЛІ

СТРУКТУРА ТА ВЛАСТИВОСТІ ПОЛІМЕРНИХ КОМПОЗИЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ, СФОРМОВАНИХ У МАГНІТНОМУ ПОЛІ / сторінка 4

Назва:
СТРУКТУРА ТА ВЛАСТИВОСТІ ПОЛІМЕРНИХ КОМПОЗИЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ, СФОРМОВАНИХ У МАГНІТНОМУ ПОЛІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,78 KB
Завантажень:
381
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Зроблено висновок, що структуру полімерного композиційного матеріалу (ПКМ) можна розглядати як магнітонеоднорідну на молекулярному, надмолекулярному, субмолекулярному рівнях її організації. Це дає змогу висунути гіпотезу про ефективність її взаємодії із зовнішнім однорідним магнітним полем та взаємодію фаз із внутрішнім градієнтним полем частинок сильномагнітного наповнювача.
Розглянуто явища перенесення в полімерних композиційних матеріалах з ізотропною та анізотропною структурою, яка формується після термомагнітної обробки. Відзначається, що фізико-механічні властивості залежать не лише від концентрації, типу, розмірів частинок наповнювача, а й від характеру розподілу його в діамагнітній матриці. Зроблено висновок про доцільність використання силових полів для направленого регулювання структури і коефіцієнтів перенесення полімерних композиційних матеріалів замість введення великих концентрацій наповнювачів, що супроводжується погіршенням механічних характеристик.
Подано огляд структури та властивостей нанополімерних матеріалів. Вказано на обмеженість кількості експериментальних та теоретичних робіт з дослідження впливу обертових магнітних полів на полімерні композиційні та нанокомпозиційні матеріали, обмеженість досліджень адгезії металічних плівок до полімерів, практичну відсутність досліджень способів одержання та властивостей градієнтних багатошарових полімерних композиційних матеріалів, сформованих в обертових магнітних полях. Розділ закінчується висновками та поставленням задач дослідження.
У другому розділі „Методика і техніка експерименту” дано обґрунтування вибору об’єктів та методів дослідження. Описані установки для термомагнітної обробки (ТМО) в обертовому магнітному полі, установки нанесення покриттів металів.
Як об’єкти дослідження вибрані зразки частково кристалічних полімерів: полі-4-метилпентен-1, фторопласт-2М, пентапласт, які наповнювали феромагнітними (нікель, залізо, кобальт, ферит барію) та слабкомагнітними наповнювачами (графіт, TiO2, алмаз, цеоліт, Al). Покриття із Cu, Al, Ni на полімерні матеріали наносили термічним, електронним, магнетронним, плазмовим методами. Полімерні композиційні матеріали одержували шляхом змішування порошкоподібних компонентів, нагріванням у прес-формі із слабкомагнітної сталі до температур на 20-30 К вище температури плавлення полімерної матриці, подальшої кристалізації в обертовому магнітному полі. Величина індукції магнітного поля вибиралася з урахуванням типу та концентрації наповнювача, в’язкості розплаву та індукції насичення композита. Нанополімерні композити готували шляхом попереднього розкладу інтеркалятів та їх введення в матрицю, що кристалізується в магнітному полі.
Використовували такі методи дослідження: електронну мікроскопію, рентгеноструктурний аналіз, а також методи вимірювання електроопору та його температурної залежності, визначення діелектричної проникності та тангенса кута діелектричних втрат, визначення питомої теплоємності, теплопровідності, коефіцієнта лінійного термічного розширення, вимірювання міцності на розрив, адгезійної міцності, твердості, мікротвердості, вимірювання намагніченості, коефіцієнта поглинання в оптичному діапазоні.
У третьому розділі „Структура полімерних композиційних матеріалів і явища перенесення в них” описані результати дослідження структури полімерних композиційних матеріалів, сформованих під дією магнітних полів, наведені результати дослідження явищ переносу, інших процесів та фізичних властивостей.
На рис. 1 показано структуру та моделі структури полімерного композиційного матеріалу до і після обробки обертовим магнітним полем. Характерною є зміна характеру розподілу сильномагнітної фази. Композит переходить від класу матеріалів з ізотропною структурою до анізотропної, шаруватої, зокрема. Встановлено, що причиною утворення шаруватої структури є магнітостатичні взаємодії у наповнювачі – ефект притягування різнойменних полюсів на частинках та ефект відштовхування однойменних магнітних полюсів, які утворюються між шарами наповнювача.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: СТРУКТУРА ТА ВЛАСТИВОСТІ ПОЛІМЕРНИХ КОМПОЗИЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ, СФОРМОВАНИХ У МАГНІТНОМУ ПОЛІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок