Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТРАНСФОРМАЦІЯ ГОСПОДАРСЬКОГО МЕХАНІЗМУ ДО РИНКОВОГО ТИПУ (на прикладі ПЕК України)

ТРАНСФОРМАЦІЯ ГОСПОДАРСЬКОГО МЕХАНІЗМУ ДО РИНКОВОГО ТИПУ (на прикладі ПЕК України)

Назва:
ТРАНСФОРМАЦІЯ ГОСПОДАРСЬКОГО МЕХАНІЗМУ ДО РИНКОВОГО ТИПУ (на прикладі ПЕК України)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,57 KB
Завантажень:
300
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Національна академія наук УкраЇни
Інститут Економіки промисловості
УДК 338.45:622.33 (477)
ЯЩЕНКО Юрій Петрович
ТРАНСФОРМАЦІЯ
ГОСПОДАРСЬКОГО МЕХАНІЗМУ
ДО РИНКОВОГО ТИПУ
(на прикладі ПЕК України)
Спеціальність 08.07.01 – Економіка промисловості
 
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Донецьк-2003
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті економіки промисловості НАН України (м. Донецьк) у відділі проблем перспективного розвитку паливно-енергетичного комплексу.
Науковий консультант – доктор економічних наук, професор, член-кореспондент НАН України, заслужений діяч науки і техніки України
Амоша Олександр Іванович, Інститут економіки промисловості НАН України (м. Донецьк), директор інституту.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор, академік НАН України
Алимов Олександр Миколайович, Інститут економіки НАН України (м. Київ), завідуючий відділом промислового потенціалу;
доктор економічних наук, професор
Аптекар Савелій Семенович, Донецьке акціонерне науково-комерційне товариство „Данко” (м. Донецьк), віце-президент;
доктор економічних наук, професор
Козаченко Ганна Володимирівна,
Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля Міністерства освіти і науки України (м. Луганськ), завідуюча кафедрою менеджменту.
Провідна установа – Національний гірничий університет Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ), кафедра менеджменту.
Захист відбудеться “14” лютого 2003 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .151.01 в Інституті економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
Автореферат розісланий “11” січня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.М. Кузьменко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Визначальною характеристикою сучасного розвитку людства є якісний перехід до більш високого формаційного рівня, або трансформаційний перехід. Сучасна трансформація розвинених країн трактується як перехід від індустріального до постіндустріального, інформаційного суспільства.
На цьому фоні досить своєрідне становище склалося в Україні, яка, фактично залишивши соціалістичну формацію, опинилась у постсоціалістичній (пострадянській) стадії. Соціалістична формація, за загальносвітовим виміром, відносилась до індустріального типу. Проте характерні їй вади, особливо у сфері економічній, суттєво стримували темпи розвитку; неухильне і стрімке зростання споживання виробничих ресурсів не давало помітного соціально-економічного результату для більшості членів суспільства.
Це стало об’єктивною причиною переходу до більш ефективних суспільних механізмів розвитку, насамперед це стосувалося механізмів господарювання. Гарантованість суспільної результативності такого переходу, максимальне пом’якшення можливих негативних соціально-економічних наслідків вимагали глибокого теоретичного осмислення та наукового обґрунтування, а також планування етапів переходу, чіткої організації їх здійснення.
Проте систему державного монополізму в Україні було усунуто суто політичним шляхом без здійснення необхідної економічної підготовки. Це зумовило значні соціально-економічні втрати і підтвердило недопустимість використання методу “спроб та помилок” у період трансформаційного переходу суспільства.
Оцінюючи досвід трансформаційних процесів в Україні, можна стверджувати, що просування держави в напрямку розбудови дійсно ринкового господарського механізму є неупорядкованим та непослідовним і призвело до затяжної економічної кризи. Тривалість цієї кризи та глибину падіння суспільного виробництва вже неможливо пояснити лише стартовими умовами або історичною спадщиною. Домінуючою причиною необхідно вважати неадекватне державне управління трансформаційними процесами, що обумовлено серед інших причин недостатнім рівнем концептуальної й теоретико-методичних розробок проблем з цього приводу.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Реферат на тему: ТРАНСФОРМАЦІЯ ГОСПОДАРСЬКОГО МЕХАНІЗМУ ДО РИНКОВОГО ТИПУ (на прикладі ПЕК України)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок