Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЧИННИК КРИЗОВОСТІ У ТРАНСФОРМУВАННІ СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНИХ СИСТЕМ ПЕРЕХІДНОГО ПЕРІОДУ

ЧИННИК КРИЗОВОСТІ У ТРАНСФОРМУВАННІ СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНИХ СИСТЕМ ПЕРЕХІДНОГО ПЕРІОДУ

Назва:
ЧИННИК КРИЗОВОСТІ У ТРАНСФОРМУВАННІ СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНИХ СИСТЕМ ПЕРЕХІДНОГО ПЕРІОДУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,44 KB
Завантажень:
278
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національна Академія Наук України
Інститут світової економіки і міжнародних відносин
ЧЕРНІЙ Алла Леонідівна
УДК 327.5;321.01+328.161
ЧИННИК КРИЗОВОСТІ У ТРАНСФОРМУВАННІ СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНИХ СИСТЕМ ПЕРЕХІДНОГО ПЕРІОДУ
Спеціальність 23.00.04 – Політичні проблеми міжнародних систем та глобального розвитку
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі політології та соціології Рівненського державного гуманітарного університету.
Науковий керівник: доктор політичних наук
КАНЦЕЛЯРУК Борис Іванович,
головний науковий співробітник Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України.
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, професор
Шергін Сергій Олександрович,
завідувач кафедри зовнішньої політики та міжнародного права Дипломатичної Академії України при МЗС України;
кандидат політичних наук
КЛИМЕНКО Олена Анатоліївна,
науковий співробітник Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України.
Провідна установа: Національний інститут стратегічних досліджень, м. Київ.
Захист відбудеться “21” грудня 2004 року о 1600 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.176.02 в Інституті світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030, м. Київ, вул. Леонтовича, 5.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030, м. Київ, вул. Леонтовича, 5.
Автореферат розісланий “12” листопада 2004 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат політичних наук О.В. Сушко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Кризи як суспільно-політичне явище загалом сприймаються та оцінюються як деструктивні, гальмівні чинники процесів розвитку. При цьому наявні численні спроби теоретичного обґрунтування природи кризових явищ позначені неоднозначними, нерідко протилежними підходами, в результаті чого актуальна проблема сучасності залишається однією з маловивчених в суспільствознавстві. Нині спостерігаються два основні концептуальні підходи до вивчення кризової проблематики: 1) за домінуючим ці явища розглядаються як суто деструктивні за своєю функцією і навіть аномальні, у зв’язку з чим пропонуються, зокрема, відповідні теорії так званого “антикризового управління” кризовими ситуаціями; 2) другий ґрунтується на визнанні закономірності, синергійності кризових явищ як складових загального поступу. Обидва підходи мають свої резони, так само як і вразливі місця, оскільки базуються в основному на певних стереотипах сприйняття, що спричинює одновимірність тлумачень, а відтак –суб’єктивність узагальнень та висновків.
Кризові явища за своєю функціональною сутністю справді досить суперечливі: вони мають як деструктивний, так і конструктивний виміри, проте так склалося, що домінантною визначається саме їхня негативістська функція. Об‘єктивно ж кризи можуть не лише негативно впливати на перебіг процесів розвитку суспільно-політичних систем, а й водночас виконувати роль своєрідного каталізатора переходу системи до нового, якісно іншого стану функціонування. При цьому деструктивізм криє в собі функцію, що прискорює процес розв‘язання певної кризової ситуації, тобто конструктивну. Спроба дослідити власне природу чинника кризовості через призму його конструктивістської дії на процес суспільного розвитку, зокрема показати, що деструктивні за спрямуванням та ідеологічною заангажованістю дії політичних режимів, партій або окремих лідерів можуть і позитивно позначатися на процесах розвитку, й обумовлює актуальність дисертаційної роботи.
Потреба комплексного дослідження феномену кризових явищ актуалізована небувалою інтенсивністю виникнення конфліктів та кризових ситуацій в різних сферах: міжнародних відносин, політичних, економічних, соціальних, екологічних, валютно-фінансових, демографічних, етнічних, конфесійних, ресурсозабезпечуючих і т.д. Кінець минулого століття несподівано (а, може, закономірно?) ознаменувався трансформаційними процесами, які дійсно з традиційного погляду видаються аномальними.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЧИННИК КРИЗОВОСТІ У ТРАНСФОРМУВАННІ СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНИХ СИСТЕМ ПЕРЕХІДНОГО ПЕРІОДУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок