Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАКРОЕКОНОМІЧНЕ СЕРЕДОВИЩЕ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УКРАЇНІ

МАКРОЕКОНОМІЧНЕ СЕРЕДОВИЩЕ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УКРАЇНІ

Назва:
МАКРОЕКОНОМІЧНЕ СЕРЕДОВИЩЕ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,17 KB
Завантажень:
404
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА ГІРНИЧА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
ЛИСЮК ВОЛОДИМИР СЕРГІЙОВИЧ
УДК 330. 101. 541: 334. 722
МАКРОЕКОНОМІЧНЕ СЕРЕДОВИЩЕ
ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УКРАЇНІ
08.01.01 - Економічна теорія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ - 2001
Дисертацією є рукопис
Дисертаційна робота виконана на кафедрі економічної теорії в Інституті економіки та права “КРОК” Міністерства освіти і науки України (м. Київ)
Науковий керівник - доктор економічних наук, професор Радіонова Ірина Федорівна, Інститут економіки та права “КРОК” Міністерства освіти і науки України (м. Київ), проректор з наукової та науково-методичної роботи, завідувач кафедри економічної теорії.
Офіційні опоненти - доктор економічних наук, професор Петруня Юрій Євгенович, Національна гірнича академія України Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ), професор кафедри економічної теорії та основ підприємництва;
кандидат економічних наук, доцент Сизоненко Віктор Онисимович, Київський національний університет ім. Т.Шевченка Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри економічної теорії.
Провідна установа - Львівський національний університет ім. Івана Франка Міністерства освіти і науки України, кафедра економічної теорії.
Захист відбудеться “27” квітня 2001 року о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.080.01 у Національній гірничій академії України за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, вул. К. Маркса, 19, ауд. 1/107.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної гірничої академії України за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, вул. К. Маркса, 19).
Автореферат розісланий “ 23 ” березня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук,
доцент О.П. Грідін


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У перехідних економіках макроекономічному середовищу належить виняткова роль, адже його стан та здатність змінюватися визначають те, наскільки успішно може здійснюватися ринкова трансформація. Теорія макроекономічного середовища у перехідній економіці розроблена недостатньо. З цим поняттям переважно стикаємось у підручниках з маркетингу та менеджменту, іноді - в працях з основ підприємництва. У них вплив макроекономічного середовища на підприємницьку діяльність розглядається виключно як управлінська проблема. Про це свідчать праці таких зарубіжних вчених як Мескон М., Хедоурі Ф., Беа Ф., Блейхер К., Емері Ф., Тріст Е., Дункан Р., Белл Дж., Чайлд Дж. та ін.
У вітчизняній науці тема впливу макроекономічного середовища на підприємницьку діяльність в загальному розумінні є недостатньо розробленою, оскільки проблема є новою і стосується суперечностей періоду становлення ринкових відносин. У вітчизняній економічній літературі досі немає жодного спеціального дослідження проблеми макроекономічного середовища та його впливу на підприємницьку (виробничу) діяльність в Україні. Хоча певні плідні ідеї щодо структури макроекономічного середовища можна знайти у роботах Герасимчука В.Г., Покропивного С.Ф., Колота В.М., Варналія З.С., деяких російських і західних вчених: Градова А.Б., Горфінкеля В.Я., Швандера В.А., Хоскінга А., Нікбахта Е., Гроппеллі А. Більше того, у вітчизняній літературі досі відсутній системний підхід до аналізу впливу чинників макроекономічного середовища на підприємницьку (виробничу) діяльність як головного фактора економічного розвитку та піднесення добробуту нації, кожен економічний чинник розглядається сам по собі, без урахування взаємозв’язку з іншими.
У зв’язку з цим дослідження макроекономічного середовища як цілісності, взаємозв’язку його елементів, визначення ступеня впливу кожного з них на підприємницьку (виробничу) діяльність та виявлення механізму пристосування підприємств до дії цих елементів в якості чинників є вкрай актуальною проблемою для трансформаційної економіки України. Все вище зазначене і зумовило вибір теми дисертаційного дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: МАКРОЕКОНОМІЧНЕ СЕРЕДОВИЩЕ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок