Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕДАГОГІЧНІ ПОГЛЯДИ ТА ГРОМАДСЬКО-ПРОСВІТНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ М. ГАЛУЩИНСЬКОГО

ПЕДАГОГІЧНІ ПОГЛЯДИ ТА ГРОМАДСЬКО-ПРОСВІТНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ М. ГАЛУЩИНСЬКОГО

Назва:
ПЕДАГОГІЧНІ ПОГЛЯДИ ТА ГРОМАДСЬКО-ПРОСВІТНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ М. ГАЛУЩИНСЬКОГО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,13 KB
Завантажень:
188
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ПРИКАРПАТСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ВАСИЛЯ СТЕФАНИКА
КОВАЛЬЧУК ВІРА МИКОЛАЇВНА
УДК 37.0(477)(092)
ПЕДАГОГІЧНІ ПОГЛЯДИ ТА ГРОМАДСЬКО-ПРОСВІТНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ М. ГАЛУЩИНСЬКОГО
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Івано-Франківськ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії педагогіки Прикарпатського університету імені Василя Стефаника, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент АПН України
 
кандидат педагогічних наук, доцент
 
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Сагарда Володимир Васильович
Ужгородський національний університет,
завідувач кафедри педагогіки та психології
кандидат педагогічних наук, професор
Пенішкевич Дарина Іванівна
Чернівецький національний університет імені Ю.Федьковича,
завідувач кафедри загальної та соціальної педагогіки
Провідна установа - Інститут проблем виховання АПН України, м. Київ
Захист дисертації відбудеться “28“ квітня 2004р. об 11.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 20.051.01 в Прикарпатському університеті імені Василя Стефаника (76025, м.Івано-Франківськ, вул.Т.Шевченка, 57).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Прикарпатського університету імені Василя Стефаника (76025, м.Івано-Франківськ, вул.Т.Шевченка, 57).
Автореферат розісланий “26” березня 2004р.
Вчений секретар
спеціалізованої ради Н.Р.Кирста


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Відповідно до вимог державних документів України (Закон України “Про освіту”, Державна національна програма “Освіта (Україна ХХІ століття)”, “Національна доктрина розвитку освіти”), навчально-виховний процес у сучасній школі повинен здійснюватися на національному ґрунті, в органічному поєднанні з національною історією та народними традиціями, сприяти збереженню й збагаченню духовної та матеріальної культури українського й інших народів.
Тому важливого значення набуває переосмислення й об’єктивне висвітлення надбань історико-педагогічної науки, творче використання національного освітнього досвіду, сконцентрованих переважно у теоретичному доробку визначних культурно-освітніх діячів і педагогів минулого.
Як підкреслює О. Сухомлинська, педагогічна думка “завжди персоніфікована – на ній лежить відбиток особистості її носія з його смаками, поглядами, віруваннями та уподобаннями”. Саме тому теоретична спадщина кожного з них заслуговує на детальне вивчення, науково-обгрунтовану оцінку, і, за висновком Б. Ступарика, має стати не лише важливим джерелом збагачення теорії та практики сучасної освіти, але й яскравим прикладом єдності національного духу, основою переконаності в тому, що лише спільною працею можна побудувати соборну Українську державу.
З огляду на це, надзвичайно перспективним є дослідження педагогічних поглядів і громадсько-просвітницької діяльності одного з видатних представників когорти українських педагогів Галичини – Михайла Миколайовича Галущинського (1878 – 1931). У національному культурно-освітньому процесі першої третини ХХ ст. він посідає особливе місце: талановитий учитель і організатор українського приватного шкільництва; теоретик і практик освіти дорослих, автор перших рідномовних підручників з андрагогіки і громадсько-політичний діяч, який захищав, розвивав і утверджував ідею незалежної єдиної України в теорії та практиці національного виховання.
Ім‘я і творча спадщина М. Галущинського, як і сотень інших репрезентантів української національної педагогіки, впродовж багатьох років знаходилися під ідеологічним табу, тривалий час не досліджувалися, а тому залишилися невідомими. Між тим вивчення науково-публіцистичного доробку та громадсько-політичної й просвітницької діяльності педагога дозволяє, по-перше, уточнити й поглибити уявлення про історично-культурні процеси в Галичині на етапі відродження та організаційно-політичного оформлення ідеї державного суверенітету України; по-друге, з’ясувати його місце в розробці концептуальних основ рідномовної шкільної та позашкільної освіти як важливого підґрунтя для формування національної свідомості різних категорій населення краю і, по-третє, визначити роль просвітителя у їх матеріалізації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНІ ПОГЛЯДИ ТА ГРОМАДСЬКО-ПРОСВІТНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ М. ГАЛУЩИНСЬКОГО

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок