Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ РИНКУ ПОСЛУГ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ (регіональний і соціально-економічний аспекти)

ФОРМУВАННЯ РИНКУ ПОСЛУГ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ (регіональний і соціально-економічний аспекти)

Назва:
ФОРМУВАННЯ РИНКУ ПОСЛУГ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ (регіональний і соціально-економічний аспекти)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,31 KB
Завантажень:
392
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РЕГІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
БОСАК ОКСАНА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК: 377: 338.46 (477)
ФОРМУВАННЯ РИНКУ ПОСЛУГ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ
(регіональний і соціально-економічний аспекти)
Спеціальність 08.00.07 –
Демографія, економіка праці, соціальна економіка і політика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів 2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті регіональних досліджень НАН України
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Куценко Віра Іванівна,
Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України,
завідувач відділу
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Дмитренко Геннадій Анатолійович,
Центральний Інститут післядипломної педагогічної освіти АПН України, завідувач кафедри
кандидат економічних наук, доцент
Янковська Лариса Анатоліївна,
Львівський університет бізнесу та права, ректор
Захист відбудеться “20” травня 2008 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.154.01 із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розісланий “19” квітня 2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Жовтанецький В. І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Професійна освіта є важливою частиною національної економіки, яка забезпечує підготовку кваліфікованих кадрів, відіграє роль чинника висхідної соціальної мобільності особи, має створити передумови для формування інформаційного суспільства, розроблення і впровадження нових наукомістких технологій та виходу країни на траєкторію сталого розвитку.
В Україні проводяться численні дослідження ринку професійної освіти. В економічній науці провідними напрямами наукових пошуків насамперед є: макроекономічна роль професійної освіти (Л. Антошкіна, О. Грішнова, І. Каленюк, Н. Верхоглядова), її організаційно-економічний і фінансовий механізми (Т. Боголіб, Г. Євтушенко, В. Куценко), менеджмент і маркетинг в освітній сфері (Л. Батченко, Г. Дмитренко, М. Матвіїв, Т. Оболенська), формування кадрового потенціалу (С. Бандур, М. Долішній, Т. Заяць, А. Криклій, Р. Патора, У. Садова, Л. Семів, О. Хомра, Л. Шевчук, Л. Янковська) та ін.
На вибір теми дисертації вплинули, зокрема такі чинники:
по-перше, у вітчизняних економічних дослідженнях насамперед розглядаються питання фінансування професійної освіти, реформування її організаційно-економічного механізму, підготовки кваліфікованих кадрів за певними напрямами. Однак, на нашу думку, мало уваги зосереджено на практичних аспектах створення регіональних освітніх комплексів, розвитку недержавної вищої освіти та інноваційних технологіях розвитку ринку професійної освіти;
по-друге, в умовах трансформації, що відбувається в суспільстві та економіці України, потрібно вивчити низку проблем розвитку освіти, які ще малодосліджені, а саме: доступність професійної освіти для різних верств населення; роль навчальних закладів як центрів програмування регіонального розвитку та чинника підвищення доступності освіти для мешканців регіону; можливості запровадження ринкових механізмів формування ринку послуг професійної освіти;
по-третє, соціально-економічні процеси в Україні зумовили появу досліджень, об’єктом яких є ринок освітніх послуг. Проте в публікаціях з цієї тематики здебільшого обґрунтовується вузьке розуміння ринку як сукупності відносин у процесі надання тільки платних послуг, що не відображає сучасних світових тенденцій розвитку професійної освіти. Так звані “неринкові освітні послуги” є частиною ринку, яка безпосередньо визначає його основні параметри. Використання такого розширеного тлумачення ринку в дисертаційній роботі дає підстави по-новому підійти до вивчення надзвичайно актуальних для науки і практики питань ролі професійної освіти в забезпеченні сталого регіонального розвитку та створення механізмів підвищення доступності послуг професійної освіти для населення в умовах її комерціалізації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ РИНКУ ПОСЛУГ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ (регіональний і соціально-економічний аспекти)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок