Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРИСТРІЙ ТА ПОЛЯРИЗАЦІЙНО-ОПТИЧНИЙ МЕТОД ІДЕНТИФІКАЦІЇ ГОРЮЧИХ СКЛАДОВИХ У БАГАТОКОМПОНЕНТНИХ ГАЗОВИХ СЕРЕДОВИЩАХ

ПРИСТРІЙ ТА ПОЛЯРИЗАЦІЙНО-ОПТИЧНИЙ МЕТОД ІДЕНТИФІКАЦІЇ ГОРЮЧИХ СКЛАДОВИХ У БАГАТОКОМПОНЕНТНИХ ГАЗОВИХ СЕРЕДОВИЩАХ

Назва:
ПРИСТРІЙ ТА ПОЛЯРИЗАЦІЙНО-ОПТИЧНИЙ МЕТОД ІДЕНТИФІКАЦІЇ ГОРЮЧИХ СКЛАДОВИХ У БАГАТОКОМПОНЕНТНИХ ГАЗОВИХ СЕРЕДОВИЩАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,47 KB
Завантажень:
283
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ“
ХАРЬКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Тютюник Вадим Володимирович
УДК 543.4
ПРИСТРІЙ ТА ПОЛЯРИЗАЦІЙНО-ОПТИЧНИЙ МЕТОД
ІДЕНТИФІКАЦІЇ ГОРЮЧИХ СКЛАДОВИХ
У БАГАТОКОМПОНЕНТНИХ ГАЗОВИХ СЕРЕДОВИЩАХ
Спеціальності 05.11.13 – Прилади і методи контролю
та визначення складу речовин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Академії пожежної безпеки України, Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, м. Харків
Науковий керівник: | доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник
,
Академія пожежної безпеки України,
професор кафедри фундаментальних дисциплін.
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Шапорев Валерій Павлович,
Національний технічний університет „Харківський політехнічний інститут”,
завідувач кафедри хімічної техніки і промислової екології.
кандидат технічних наук, доцент
Мельник Сергій Іванович,
Харківський національний університет радіоелектроніки,
докторант кафедри фізики.
Провідна установа: | Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка Національної академії наук України, відділ оптико-електронних інформаційних систем,
м. Львів.
Захист відбудеться „ 16 ” жовтня 2003 року о 1430 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.09 при Національному технічному університеті „Харківський політехнічний інститут” за адресою:
61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного технічного університету „Харківський політехнічний інститут”
Автореферат розісланий „ 8 ” вересня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Горкунов Б.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Своєчасне визначення в атмосфері виробничого середовища підприємств хімічної, нафтохімічної і вугільної промисловості складу горючих компонентів на етапі їх утворення та встановленню динаміки зміни їх концентрацій є актуальною задачею.
Аналіз існуючих пристроїв виявлення та дослідження багатокомпонентних газових середовищ свідчить про їх істотну обмеженість за основними параметрами, до яких, насамперед, належать чутливість, вибірковість, швидкодія при вимірі в автоматичному режимі в реальному масштабі часу без проведення додаткових дій щодо підготовки проби. Практично реалізовані на цей час методи, як правило, передбачають проведення операції відбору і підготовки проби, та значний обсяг видаткових матеріалів. При цьому час одержання інформації про стан газоповітряного середовища об'єкта, що охороняється, збільшується, в наслідок чого, час для вживання профілактичних заходів скорочується. У зв'язку з цим з'являється необхідність розробки пристрою раннього виявлення горючих компонентів у багатокомпонентних газових середовищах (в реальному масштабі часу; в автоматичному режимі; без проведення допоміжних операцій щодо підготовки проби).
Дисертаційна робота присвячена створенню пристрою для неруйнівного контролю складових газоповітряного середовища промислових підприємств, який базується на застосуванні методу молекулярної оптики, що дозволить підвищити рівень інформативності молекулярного аналізу газових багатокомпонентних середовищ ще на етапі появи горючих компонентів (метод електричної подвійної променезаломлюваності (ЕППЗ), заснований на явищі Керра).
Зв’язок роботи с науковими програмами, планами, темами. Дисертаційні дослідження проводились у рамках науково-дослідної роботи “Дослідження фізико-хімічних особливостей процесів горіння та методи електрооптики” (№ державної реєстрації 0198U007362).
Мета і задачі дослідження. Мета дослідження полягає: у теоретичному та експериментальному обґрунтуванні використання методу ЕППЗ для підвищення рівня інформативності молекулярного аналізу газових багатокомпонентних середовищ на етапі появи горючих компонентів; створенні пристрою, в основі роботи якого лежить метод заснований на явищі Керра, для своєчасного попередження виникнення небезпечних ситуацій, пов’язаних з пожежами та вибухами на промислових об’єктах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ПРИСТРІЙ ТА ПОЛЯРИЗАЦІЙНО-ОПТИЧНИЙ МЕТОД ІДЕНТИФІКАЦІЇ ГОРЮЧИХ СКЛАДОВИХ У БАГАТОКОМПОНЕНТНИХ ГАЗОВИХ СЕРЕДОВИЩАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок