Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ШТУЧНОЇ ВЕНТИЛЯЦІЇ ЛЕГЕНІВ ПРИ АБДОМІНАЛЬНИХ ОПЕРАЦІЯХ НА СУРФАКТАНТНУ СИСТЕМУ І КОРЕКЦІЯ ЇЇ ПОРУШЕНЬ

ВПЛИВ ШТУЧНОЇ ВЕНТИЛЯЦІЇ ЛЕГЕНІВ ПРИ АБДОМІНАЛЬНИХ ОПЕРАЦІЯХ НА СУРФАКТАНТНУ СИСТЕМУ І КОРЕКЦІЯ ЇЇ ПОРУШЕНЬ

Назва:
ВПЛИВ ШТУЧНОЇ ВЕНТИЛЯЦІЇ ЛЕГЕНІВ ПРИ АБДОМІНАЛЬНИХ ОПЕРАЦІЯХ НА СУРФАКТАНТНУ СИСТЕМУ І КОРЕКЦІЯ ЇЇ ПОРУШЕНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,85 KB
Завантажень:
152
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ДЕРЖАВНА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ
ГЛОТОВ МАКСИМ ОЛЕКСАНДРОВИЧ
УДК 612.212.014.1.014.462.8 + 616.381-089
ВПЛИВ ШТУЧНОЇ ВЕНТИЛЯЦІЇ ЛЕГЕНІВ ПРИ АБДОМІНАЛЬНИХ ОПЕРАЦІЯХ НА СУРФАКТАНТНУ СИСТЕМУ І КОРЕКЦІЯ ЇЇ ПОРУШЕНЬ
14.01.30 - анестезіологія і інтенсивна терапія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Дніпропетровськ - 2006
Дисертацію є рукопис.
Робота виконана в Кримському державному медичному університеті ім. С.І. Георгіївського.
Науковий керівник: | кандидат медичних наук, доцент
Бабанін Андрій Андрійович,
Кримський державний медичний університет ім. С.І. Георгієвського, завідувач кафедри медицини невідкладних станів і анестезіології ФПО.
Офіційні опоненти: | Доктор медичних наук, професор
Глумчер Фелікс Семенович,
Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця МОЗ України, м. Київ, завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії;
Доктор медичних наук, професор
Мальцева Людмила Олексіївна,
Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України, кафедра анестезіології та інтенсивної терапії.
Провідна установа: | Харківський державний медичний університет МОЗ України, кафедра медицини невідкладних станів та анестезіології.
Захист відбудеться 21.04.2006__р. о 14_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.601.01 у Дніпропетровській державній медичній академії (49027, м. Дніпропетровськ, Жовтнева пл., 4).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Дніпропетровської державної медичної академії (49044, м. Дніпропетровськ, вул. Дзержинського, 9).
Автореферат розісланий 18.03.2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук Ю.Ю. Кобеляцький
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В теперішній час штучна вентиляція легенів (ШВЛ) дуже широко застосовується в інтенсивній терапії і анестезіології. Не дивлячись на це, ШВЛ може мати і негативну дію, перш за все, на легені (Whitehead T., 2001; Lichtwarck-Aschoff M., 2004). Одним з механізмів цього є вплив ШВЛ на сурфактантну систему легенів (ССЛ) (Hartog А., 2000). Клінічне значення даного факту при використанні тривалої вентиляції в інтенсивній терапії є доведеним. Проте набагато частіше ШВЛ використовується як компонент анестезіологічної допомоги. В цьому випадку зміни в ССЛ під впливом ШВЛ можуть робити свій внесок у розвиток післяопераційних легеневих ускладнень. В різний час для профілактики останніх пропонувалися різні методики, наприклад, застосування глюкокортикоїдних гормонів, агоністів бета – адренорецепторів та ін. Одним з перспективних напрямів корекцій порушень ССЛ є використання препаратів сурфактанту різних класів. Кримський державний медичний університет є піонером розробки і впровадження в клінічну практику препаратів природного сурфактанту в Україні. Розроблені тут препарати “Сукрім” і “Сузакрін” вже знайшли своє місце в комплексному лікуванні різної легеневої патології. В той же час питання про можливість корекції вентилятор – обумовлених змін в ССЛ препаратами сурфактанту не вивчалось. Тим часом їх використання для цієї мети є патогенетичне обґрунтованим методом.
Зв'язок роботи з науковими планами, програмами, темами. Дослідження проведено в рамках комплексних тем КДМУ ім. С.І. Георгієвського „Розробка і впровадження в практику охорони здоров’я України вітчизняних препаратів екзогенного сурфактанту для лікування бронхолегеневих захворювань у дітей і дорослих” (№ держ. реєстрації 0196V014107), а також „Розробка та оптимізація методів інтенсивної терапії гострої дихальної недостатності у хворих зі специфічними захворюваннями легень в умовах Криму” (№ держ. реєстрації 0198U009092).
Мета дослідження: вивчення змін, що відбуваються в сурфактантній системі легенів під впливом ШВЛ, що проводиться під час оперативних втручань на органах черевної порожнини, термінів їх виникнення і можливості корекції препаратом природного сурфактанту “Сузакрін”.
Задачі дослідження:
1. Вивчення динамічних змін сурфактантної системи легенів у пацієнтів, яким проводяться операції на органах черевної порожнини в умовах загальної анестезії зі ШВЛ.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: ВПЛИВ ШТУЧНОЇ ВЕНТИЛЯЦІЇ ЛЕГЕНІВ ПРИ АБДОМІНАЛЬНИХ ОПЕРАЦІЯХ НА СУРФАКТАНТНУ СИСТЕМУ І КОРЕКЦІЯ ЇЇ ПОРУШЕНЬ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок