Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ БАЗОВИХ ПРОФЕСІЙНИХ ЯКОСТЕЙ В УЧНІВ ПРОФІЛЬНИХ КЛАСІВ НА ЗАНЯТТЯХ З НАРОДНИХ ХУДОЖНІХ РЕМЕСЕЛ

ФОРМУВАННЯ БАЗОВИХ ПРОФЕСІЙНИХ ЯКОСТЕЙ В УЧНІВ ПРОФІЛЬНИХ КЛАСІВ НА ЗАНЯТТЯХ З НАРОДНИХ ХУДОЖНІХ РЕМЕСЕЛ

Назва:
ФОРМУВАННЯ БАЗОВИХ ПРОФЕСІЙНИХ ЯКОСТЕЙ В УЧНІВ ПРОФІЛЬНИХ КЛАСІВ НА ЗАНЯТТЯХ З НАРОДНИХ ХУДОЖНІХ РЕМЕСЕЛ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,20 KB
Завантажень:
238
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П. ДРАГОМАНОВА
МЕЛЬНИК Галина Миколаївна
 
УДК 371.38:745
ФОРМУВАННЯ БАЗОВИХ ПРОФЕСІЙНИХ ЯКОСТЕЙ
В УЧНІВ ПРОФІЛЬНИХ КЛАСІВ НА ЗАНЯТТЯХ
З НАРОДНИХ ХУДОЖНІХ РЕМЕСЕЛ
13.00.02 – теорія і методика трудового навчання
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Дрогобицькому державному педагогічному університеті імені Івана Франка, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник – | кандидат педагогічних наук, доцент
Оршанський Леонід Володимирович,
Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка,
завідувач кафедри декоративно-ужиткового мистецтва та основ дизайну.
Офіційні опоненти: – | доктор педагогічних наук, професор
Вихрущ Анатолій Володимирович,
Тернопільський експериментальний інститут педагогічної освіти, ректор;
– | кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник
Денисенко Людмила Іванівна,
Інституту педагогіки Академії педагогічний наук України, завідувач лабораторії трудової підготовки та політехнічної творчості.
Провідна установа – | Бердянський державний педагогічний університет імені П.Д.Осипенко, кафедра професійної педагогіки та методики трудового навчання, Міністерство освіти і науки України, м. Бердянськ
Захист відбудеться “__11_” ______травня _ 2004 р. о -_____ год._30___ хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.05 в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, 01601, Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, 01601, Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий “_6__” _квітня___ 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.П.Гнеденко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Радикальні зміни у житті нашого суспільства, процес створення суверенної української держави зумовлюють потребу в зміні світоглядних орієнтацій на відтворення інтелектуального, духовного потенціалу народу.
За роки незалежності в Україні визначились основні засади реформування освітянської галузі. Вони передбачають створення національної системи освіти на основі збереження досягнень минулого і, водночас, приведення її у відповідність з нинішніми соціально-економічними вимогами, потребами держав-ного будівництва та забезпечення входження української національної школи в міжнародний освітній простір.
Вивчення сучасної ситуації в галузі освіти свідчить що, істинний стан справ у школі не завжди відповідає цим вимогам, оскільки у практиці їх роботи ще не достатньо уваги приділяється етнічному і державному компонентам, гуманітаризації та інтелектуалізації виховання і освіти. У процесі викладання дисциплін і, зокрема трудового навчання, далеко не повно враховуються процеси формування у підростаючого покоління базових професійних якостей, які повинні відображати динаміку соціального життя, потребу держави в освічених творчих особистостях, спроможних досягти високих результатів на своїх робочих місцях, в тому числі й у галузі художніх промислів та ремесел, які несуть у собі потужній художньо-творчий потенціал, зберігають культуру народу, збагачують духовність суспільства і окремої особистості зокрема.
Проблема трудової підготовки школярів досить багатоаспектна і багатогранна. Значну увагу їй приділено у працях вітчизняних та зарубіжних учених П.Атутова, Ю.Васильєва, А.Вихруща, В.Гетти, Р.Гуревича, В.Гусєва, Й.Гушулея, П.Дмитренка, А.Дьоміна, А.Киверялга, Г.Левченка, В.Мадзігона, Є.Мегема, Л.Оршанського, В.По-лякова, І.Сасової, В.Сидоренка, В.Стешенка, Г.Терещука, М.Тименка, Д.Тхоржев-ського, М.Янцура та ін.
Нові засади педагогічної теорії та практики, в основу яких покладено вихован-ня молоді на загальнолюдських культурних цінностях з урахуванням особливостей системи народної педагогіки, розкриті в працях І.Беха, М.Кабатченко, С.Метліної, Н.Ничкало, Е.Соколової, О.Сухомлинської, К.Чорної та інших.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ БАЗОВИХ ПРОФЕСІЙНИХ ЯКОСТЕЙ В УЧНІВ ПРОФІЛЬНИХ КЛАСІВ НА ЗАНЯТТЯХ З НАРОДНИХ ХУДОЖНІХ РЕМЕСЕЛ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок