Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ТЕПЛОГЕНЕРУЮЧИХ УСТАНОВОК В УМОВАХ ЕКОЛОГІЧНОГО МОНІТОРИНГУ

ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ТЕПЛОГЕНЕРУЮЧИХ УСТАНОВОК В УМОВАХ ЕКОЛОГІЧНОГО МОНІТОРИНГУ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ТЕПЛОГЕНЕРУЮЧИХ УСТАНОВОК В УМОВАХ ЕКОЛОГІЧНОГО МОНІТОРИНГУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,50 KB
Завантажень:
465
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ДОНБАСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ
БУДІВНИЦТВА І АРХІТЕКТУРИ
Андрійчук Микола Данилович
УДК 697.32
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ
ТЕПЛОГЕНЕРУЮЧИХ УСТАНОВОК
В УМОВАХ ЕКОЛОГІЧНОГО МОНІТОРИНГУ
05.23.03 – вентиляція, освітлення та теплогазопостачання
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Макіївка - 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант: доктор технічних наук, професор
СОКОЛОВ Володимир Ілліч,
Східноукраїнський національний університет
імені Володимира Даля, професор кафедри
гідрогазодинаміки
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
ВИСОЦЬКИЙ Сергій Павлович,
Автомобільно-дорожній інститут Донецького
національного технічного університету,
завідувач кафедри „Екологія та БЖД”
доктор технічних наук, професор
КОРБУТ Вадим Павлович,
Київський національний університет
будівництва і архітектури, професор кафедри
теплогазопостачання і вентиляції
доктор технічних наук, професор
ДОРОШЕНКО Олександр Вікторович,
Одеська державна академія холоду,
професор кафедри технічної термодинаміки
Провідна установа: Харківська національна академія міського
господарства Міністерства освіти і науки України,
кафедра „Експлуатація газових і теплових мереж”
Захист відбудеться „10” лютого 2005 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д12.085.01 при Донбаській національній академії будівництва і архітектури за адресою: 86123, Донецька обл., м. Макіївка, вул. Державіна, 2, перший учбовий корпус, зала засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ДонНАБА.
Автореферат розісланий “28” грудня 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради А.М. Югов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми
Системи теплопостачання (СТП) є складовою частиною паливно-енергетичного комплексу України, що споживають більш 20% енергетичних ресурсів. Тому раціональне використання первинних енергетичних ресурсів (упровадження нових технологічних процесів, реконструкція та модернізація енерго- і паливоспоживаючого устаткування, зниження втрат палива, оптимізація режимів експлуатації теплогенеруючих установок (ТГУ) СТП, енергозбереження як додаткове джерело ресурсів палива, електричної і теплової енергії) мають особливо важливе народногосподарське значення.
На сучасному етапі розвиток паливно-енергетичного комплексу України здійснюється при безперервному комплексному екологічному моніторингу – систематичному зборі, обробці й аналізі інформації про стан навколишнього середовища, неухильному дотриманні вимог сані-тарно-гігієнічних норм і екологічної безпеки. У зв'язку із цим широке впровадження передових ресурсо- і енергозберігаючих технологій у СТП багато в чому пов'язано з вирішенням проблеми забезпечення економіч-ної та технологічної ефективності ТГУ в умовах екологічного моніторингу.
Без системного підходу до процесів забезпечення теплових режимів ТГУ не можливо комплексно підійти до досягнення економічної, технологічної й екологічної ефективності СТП. Відсутність обґрунтованих відповідних регуляторів, що забезпечують сполучення високої ефективності та екологічності ТГУ, обу-мовлено недоліком достовірних математичних моделей, що описують динаміку термогазодинамічних процесів, поширення забруднень у навколишнім середовищі, які викликані їхньою роботою. Тому як підвищення ефективності ТГУ, так і досягнення їхньої екологічної безпеки повинне базуватися на комплексному науковому підході до моделювання, проектування й експлуатації. Особливо, це стосується перспективних ТГУ, коли через ряд нечітко визначених факторів неможлива побудова адекватних математичних моделей процесів.
Отже, реальним шляхом вирішення наявної актуальної науково-прикладної проблеми представляється побудова спеціалізованих систем забезпечення теплових режимів та розробка технічних рішень, що комплексно підвищують економічність та екологічність ТГУ.
Це дозволить забезпечити економічну, технологічну й екологічну ефективність СТП, широко використовувати накопичені вітчизняні та зарубіжні досягнення у сфері ресурсо- і енергозберігаючих технологій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ТЕПЛОГЕНЕРУЮЧИХ УСТАНОВОК В УМОВАХ ЕКОЛОГІЧНОГО МОНІТОРИНГУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок