Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розвиток професійно-особистісних якостей вчителів-предметників у системі післядипломної освіти

Розвиток професійно-особистісних якостей вчителів-предметників у системі післядипломної освіти

Назва:
Розвиток професійно-особистісних якостей вчителів-предметників у системі післядипломної освіти
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,21 KB
Завантажень:
151
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Центральний інститут післядипломної педагогічної освіти
АПН України
Вітюк Валентина Василівна
УДК 373.8:371.127
Розвиток професійно-особистісних якостей вчителів-предметників
у системі післядипломної освіти
13.00.04.– теорія та методика професійної освіти
Автореферат
на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Центральному інституті післядипломної педагогічної освіти АПН України.
Науковий керівник - кандидат педагогічних наук, доцент
Пуцов Володимир Іванович,
Центральний інститут післядипломної педагогічної освіти АПН України, завідувач кафедри післядипломної педагогічної освіти
Офіційні опоненти - доктор педагогічних наук
Сущенко Тетяна Іванівна,
Запорізький інститут удосконалення вчителів, професор кафедри теорії та методики виховання;
- кандидат психологічних наук, доцент
Карамушка Людмила Миколаївна,
Інститут психології ім. Г.С.Костюка АПН України, завідувач лабораторії психології управління
Провідна установа - Рівненський державний гуманітарний університет,
кафедра педагогіки. Міністерство освіти та науки України, м.Рівне
Захист відбудеться "7" вересня 2000 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К26.455.01 в Центральному інституті післядипломної педагогічної освіти АПН України (04053, м.Київ-53, вул. Артема, 52-а).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій частині Центрального інституту післядипломної педагогічної освіти АПН України.
Автореферат розісланий "7" серпня 2000 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Снісаренко О.С.
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Розбудова системи освіти, її докорінне реформування мають стати основою відтворення інтелектуального, духовного потенціалу народу, становлення державності та розвитку демократизації суспільства в Україні. Реформування школи в першу чергу залежить від підготовки спеціалістів, які б могли творчо застосовувати на практиці передові навчальні технології, кращі результати педагогічних досліджень. У цих умовах сучасна школа України стала перед необхідністю якісного підвищення професійної компетентності вчителів та розвитку в них цілісного комплексу професійно-особистісних якостей, співзвучних вимогам часу.
Важливу роль у вирішенні цієї проблеми має відіграти система післядипломної освіти. Тому виникає необхідність вироблення нових підходів до організаційно-педагогічних засад, змісту та методичного забезпечення процесу підвищення кваліфікації педагогічних кадрів. Йдеться про такий підхід до процесу їх підготовки та післядипломної освіти, який би сприяв інтеграції професійного і особистісного в їхній діяльності. Знання теорії предмету і технології навчання та виховання лише тоді ефективно спрацьовують у педагогічній практиці, коли вони зливаються з почуттями і прагненнями вчителя, з його власним "Я", перетворюються на особистісні якості вчителя.
Спостереження та аналіз діяльності багатьох педагогів-предметників свідчить про те, що педагогічні навчальні заклади не забезпечують повною мірою саме розвиток професійно-особистістних якостей як інтеграції зовнішніх вимог і внутрішньої сутності людини.
Аналіз сучасної психолого-педагогічної літератури, дисертаційних досліджень свідчить про посилену увагу до процесу підвищення кваліфікації педагогічних працівників, можливостей системи післядипломної освіти. Так, зокрема, фундаментальні проблеми підвищення кваліфікації педагогічних кадрів висвітлюються в монографічних роботах В.І.Бондаря, І.П.Жерносека, М.Ю.Красовицького, С.В.Крисюка, В.І.Маслова, Н.Г.Протасової, О.П.Тонконогої, П.В.Худомінського та ін.. У роботах психологів Л.І.Божович, Н.В.Кузьміної, Ю.Н.Кулюткіна, Г.С.Сухобської розроблено психологічні засади розвитку особистості вчителя, визначено професійно-особистісні якості педагогів відповідно до їх соціальної ролі.
Окремі аспекти підготовки і підвищення кваліфікації педагогічних кадрів знайшли відображення в роботах А.В.Даринського, О.Г.Мороза, В.І.Пуцова, В.А.Сластьоніна, Г.О.Штомпеля та ін..
Однак проблема розвитку специфічних професійно-особистісних якостей вчителів у системі підвищення їх кваліфікації ще не ставала предметом спеціального дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Розвиток професійно-особистісних якостей вчителів-предметників у системі післядипломної освіти

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок