Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ХРОНІЧНИЙ ВЕРХІВКОВИЙ ПЕРІОДОНТИТ З ВИКОРИСТАННЯМ НОВИХ МАТЕРІАЛІВ ДЛЯ ОБТУРАЦІЇ КОРЕНЕВИХ КАНАЛІВ

ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ХРОНІЧНИЙ ВЕРХІВКОВИЙ ПЕРІОДОНТИТ З ВИКОРИСТАННЯМ НОВИХ МАТЕРІАЛІВ ДЛЯ ОБТУРАЦІЇ КОРЕНЕВИХ КАНАЛІВ

Назва:
ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ХРОНІЧНИЙ ВЕРХІВКОВИЙ ПЕРІОДОНТИТ З ВИКОРИСТАННЯМ НОВИХ МАТЕРІАЛІВ ДЛЯ ОБТУРАЦІЇ КОРЕНЕВИХ КАНАЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,40 KB
Завантажень:
70
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВЯ УКРАЇНИ
УКРАЇНСЬКА МЕДИЧНА СТОМАТОЛОГІЧНА АКАДЕМІЯ
БУБЛІЙ Тетяна Дмитрівна
УДК 616.314.19-089.27
ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ХРОНІЧНИЙ ВЕРХІВКОВИЙ ПЕРІОДОНТИТ З ВИКОРИСТАННЯМ НОВИХ МАТЕРІАЛІВ ДЛЯ ОБТУРАЦІЇ КОРЕНЕВИХ КАНАЛІВ
14.01.22 – стоматологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Полтава – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українській медичній стоматологічні академії МОЗ України (ректор доктор медичних наук, професор Ждан Вячеслав Миколайович).
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Ніколішин Анатолій Карлович,
Українська медична стоматологічна академія МОЗ
України, завідувач кафедри терапевтичної
стоматології.
Офіційні опоненти:
- доктор медичних наук, професор Педорець Олександр Петрович,
Донецький державний медичний університет ім. М. Горького МОЗ
України, завідувач кафедри терапевтичної стоматології;
- доктор медичних наук, професор Ковальов Євген Вікторович,
Українська медична стоматологічна академія МОЗ України, завідувач
кафедри пропедевтики терапевтичної стоматології.
Провідна установа Національний медичний університет
ім. О.О. Богомольця МОЗ України, м. Київ, кафедра терапевтичної
стоматології.
Захист дисертації відбудеться 24 березня 2004 р. об 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 44.601.01 при Українській медичній стоматологічній академії (36024, м. Полтава, вул. Шевченка, 23).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Української медичної стоматологічної академії (36024 м. Полтава, вул. Шевченка, 23).
Автореферат розісланий 21 лютого 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 44.601.01,
доктор медичних наук, професор Девяткіна Т.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вибір теми обумовлений великою поширеністю ускладненого карієсу (М.Т. Пригориева, 2000; А.К. Петрикас і ін., 2002; Л.М.Яловий, 1998; B. Sidaravicius et al., 1999). Доведено, що тривале запалення періапікальної тканини може спричинити видалення функціонально придатного зуба або створити загрозу виникнення хроніосептичного стану (И.В. Купреева, 1998; С.И. Черкашин, 1991). За даними Є.В. Боровського (1999), третина загальної кількості звернень до стоматологів здійснюється з приводу пульпіту та періодонтиту. У населення віком 45 років при порівнянні показників індексу КПВ видалення переважає над лікуванням (Н.С. Жохова, 2002).
Однією з головних причин неадекватного лікування хворих на хронічний верхівковий періодонтит є неякісна обтурація кореневих каналів (А.М. Політун та ін., 2002). Аналіз літератури свідчить про неоднозначне ставлення авторів до виведення матеріалів для обтурації кореневих каналів за апікальний отвір (Е. Иоффе, 1998; І.С. Мащенко, А.В. Скотаренко, 2001). Суперечливі також дані щодо використання різних груп силерів у лікуванні окремих форм періодонтиту (А.К. Іорданішвілі, А.М. Ковалевський, 2001; О.П. Максимова, С.А. Петлєв, 2003). У вирішенні цього питання основна увага приділяється адекватній обробці та герметичному заповненню простору каналу інертним, біологічно сумісним та антисептичним матеріалом (А.К. Ніколішин, 1998; Л.А. Хоменко, Н.В. Биденко, 1998). Незважаючи на велику кількість наявних силерів, проблема пошуку ідеального матеріалу, який би відповідав усім вимогам, залишається відкритою. Неабияку роль на сучасному етапі розвитку стоматології відіграє економічна доступність матеріалів.
У звязку з цим, вивчення властивостей нових матеріалів для обтурації кореневих каналів та розробка показань до їх застосування є актуальними питаннями сучасної ендодонтії.
Звязок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертації є фрагментом наукової теми УМСА Механізм ушкодження зубощелепної системи, резистентність організму і обґрунтування засобів профілактики, терапії і реабілітації основних стоматологічних захворювань (державний реєстраційний номер 0197U018550). Автор є безпосереднім виконавцем фрагмента зазначеної теми.
Мета дослідження. Науково обґрунтувати застосування нових матеріалів для обтурації кореневих каналів і розробити показання до їх використання в лікуванні хворих на різні форми хронічного верхівкового періодонтиту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ХРОНІЧНИЙ ВЕРХІВКОВИЙ ПЕРІОДОНТИТ З ВИКОРИСТАННЯМ НОВИХ МАТЕРІАЛІВ ДЛЯ ОБТУРАЦІЇ КОРЕНЕВИХ КАНАЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок