Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕКОНСТРУКЦІЯ І АНАЛІЗ ПРИБЕРЕЖНИХ МОРСЬКИХ ТЕЧІЙ НА ОСНОВІ ДЕКОМПОЗИЦІЇ ГЕЛЬМГОЛЬЦА

РЕКОНСТРУКЦІЯ І АНАЛІЗ ПРИБЕРЕЖНИХ МОРСЬКИХ ТЕЧІЙ НА ОСНОВІ ДЕКОМПОЗИЦІЇ ГЕЛЬМГОЛЬЦА

Назва:
РЕКОНСТРУКЦІЯ І АНАЛІЗ ПРИБЕРЕЖНИХ МОРСЬКИХ ТЕЧІЙ НА ОСНОВІ ДЕКОМПОЗИЦІЇ ГЕЛЬМГОЛЬЦА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,86 KB
Завантажень:
392
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МОРСЬКИЙ ГІДРОФІЗИЧНИЙ ІНСТИТУТ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
Мельніченко Олег Віталійович
УДК 551.486.1
РЕКОНСТРУКЦІЯ І АНАЛІЗ ПРИБЕРЕЖНИХ МОРСЬКИХ ТЕЧІЙ
НА ОСНОВІ ДЕКОМПОЗИЦІЇ ГЕЛЬМГОЛЬЦА
04.00.22 – геофізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Севастополь – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Морському гідрофізичному інституті Національної академії наук України
Науковий керівник
кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник
Іванов Леонід Михайлович,
Морський гідрофізичний інститут НАН України, провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор
Книш Василь Васильович,
Морський гідрофізичний інститут НАН України, провідний науковий співробітник
кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник
Фомін Володимир Володимирович,
Морське відділення Українського науково-дослідного гідрометеорологічного інституту Міністерства по надзвичайних ситуаціях України, завідувач лабораторії
Провідна організація:
Одеський державний екологічний університет Міністерства освіти і науки України, м. Одеса.
Захист відбудеться “25” листопада 2005 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д50.158.02 Морського гідрофізичного інституту НАН України за адресою:
99011, м. Севастополь, вул. Капітанська, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Морського гідрофізичного інституту НАН України за адресою: 99011, м. Севастополь, вул. Капітанська, 2.
Автореферат розісланий “21” жовтня 2005 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Д.50.158.02 Кубряков О.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Задачу відновлення структури океанічної циркуляції по нерегулярних в просторі та в часі вимірюваннях швидкостей течій можна з повним правом віднести до величезного класу зворотних задач математичної фізики. Як свідчить сама назва, в зворотних задачах необхідно з'ясувати істинні властивості явищ по їх спостережуваних наслідках. Що ж до конкретної проблеми, то тут неминуче з'являється джерело невизначеності як у вигляді інструментальних погрішностей вимірювань, так і внаслідок впливу процесів, які сіткою вимірювань не охоплюються.
У даній дисертаційній роботі розглядається задача реконструкції океанічної циркуляції за емпіричними даними, заснована на представленні векторного поля швидкостей течій через два скалярні потенціали - функцію току і потенціал швидкості. Таке представлення широко застосовується, зокрема, в метеорології для побудови спектрально-різницевих моделей динаміки атмосфери. У даній роботі можливість такого представлення використовується для побудови регресійної моделі, що дозволяє відновлювати поля функції току і потенціалу швидкості по значеннях швидкостей течій, зміряних на кінцевій безлічі точок в деякій прибережній області океану. При цьому наступні особливості задачі відтворення просторово-часової структури течій в крайових областях океану були взяті до уваги:
1. Структура циркуляції відновлюватиметься в областях, де частина межі є відкритою і через неї відбувається інтенсивний водообмін. На твердих ділянках межі відповідні кінематичні умови для швидкості течії повинні виконуватися.
2. Асимільовані вимірювання можуть бути виконані із значними просторовими пропусками. Типовий приклад – використовування для спостережень за течіями автономних дрейфуючих буїв. Навіть якщо спочатку буї були розміщені рівномірно по області океану, що вивчається, з часом вони можуть швидко перерозподілятися, концентруючись в областях конвергенції течій (ефект кластеризації). При відновленні структури течій в таких випадках необхідно, з одного боку, уникнути втрати корисної інформації за рахунок надмірного згладжування, а з іншого, не вносити штучних спотворень в одержане рішення.
3. Рівень погрішностей у вимірюваннях може бути значним. Типовий приклад такого роду – методи дистанційного зондування, що дозволяють одержати інформацію про течії на таких просторово-часових масштабах і глибині, які недоступні добре випробуваним контактним методам.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РЕКОНСТРУКЦІЯ І АНАЛІЗ ПРИБЕРЕЖНИХ МОРСЬКИХ ТЕЧІЙ НА ОСНОВІ ДЕКОМПОЗИЦІЇ ГЕЛЬМГОЛЬЦА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок