Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КИЇВ У ДЕРЖАВНІЙ СИСТЕМІ РЕЧІ ПОСПОЛИТОЇ 1569 – 1648 рр.

КИЇВ У ДЕРЖАВНІЙ СИСТЕМІ РЕЧІ ПОСПОЛИТОЇ 1569 – 1648 рр.

Назва:
КИЇВ У ДЕРЖАВНІЙ СИСТЕМІ РЕЧІ ПОСПОЛИТОЇ 1569 – 1648 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,10 KB
Завантажень:
365
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ М. П. ДРАГОМАНОВА
СЕГЕДА Ростислав Антонович
УДК 94 (477–25) “1569/1648”
КИЇВ У ДЕРЖАВНІЙ СИСТЕМІ
РЕЧІ ПОСПОЛИТОЇ 1569 – 1648 рр.
07. 00. 01 – історія України
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ - 2007


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі історії України Інституту історичної освіти Національного педагогічного університетіу імені М. П. Драгоманова,. Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник | доктор історичних наук, професор
Борисенко Володимир Йосипович,
Національний педагогічний університет
імені М. П. Драгоманова, Інститут історичної
освіти, завідувач кафедри історії України. | Офіційні опоненти: | доктор історичних наук, професор
Щербак Віталій Олексійович,
Національний університет
„Києво-Могилянська академія”,
декан факультету гуманітарних наук;
кандидат історичних наук
Дзюба Олена Миколаївна,
Інститут історії України НАН України,
старший науковий співробітник
відділу історії України середніх віків. | Провідна установа | Київський національний університет імені Тараса Шевченка, історичний факультет, Кабінет міністрів України, м. Київ |
Захист відбудеться "_16___"__лютого__ 2007 р. о __1600__ на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26. 053 .02 у Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий "__10__" ___січня_______ 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Стоян Т. А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми досідження. Початок ХХІ ст. ставить перед Україною нові питання і виклики. Тривала бездержавність України відбилася практично на всіх життєвих сферах країни. Найбільше брак державної традиції відчувається у політичній площині.
Політична модель сучасної України не підкріплена усталеними політичними нормами, є нестабільною. Йдеться не тільки про форму державного правління, але й про адміністративно-територіальний поділ України. Тому вивчення історії міст, які мають у своєму минулому досвід державотворчої діяльності, стає особливо актуальним.
Розвивати та вдосконалювати надалі систему міського управління неможливо без глибокого та всебічного залучення та використанння досвіду адміністративного поділу міста Києва протягом його багатовікової історії. Дослідження та аналіз адміністративного устрою міста у складі Речі Посполитої, його взаємовідносини з центральною королівською владою, ступінь автономії у вирішенні тих чи інших питань – все це може стати у нагоді при виробленні сучасних схем державного будівництва.
Питання ролі міста, яке воно посідало в ієрархії Речі Посполитої, досі лишається не достатньо висвітленим. Те саме можна сказати й про воєводську адміністрацію Києва. Це пояснюється тим, що тривалий час під впливом різних ідеологічних парадигм питання присутності у місті такого „ворожого” елементу, як королівська адміністрація було досить невигідною ланкою в струнких і „правильних” історичних схемах дослідників Києва.
Перебування Києва у складі Речі Посполитої протягом понад 70 років сприймалося скоріше як аномалія, що порушувала загальний стан речей, ніж закономірний період в історії міста. Відповідно й увага дослідників до цього періоду саме у сфері державного статусу міста була здебільшого поверховою, хоча насправді місто не було чужим у складі найпотужнішої на той час східноєвропейської країни.
Саме відмова від поділу на “своїх” і “чужих” лежить в основі новітніх підходів вивчення польсько-литовського відрізку історії Києва. Подолання комплексу „ворожості” й „інородності” королівської влади та місцевої воєводської адміністрації повинно стати головним світоглядним завданням у висвітленні історії Києва. Застосування нового наукового інструментарію надає особливої актуальності дослідженню цієї теми.
Зв’язок теми роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: КИЇВ У ДЕРЖАВНІЙ СИСТЕМІ РЕЧІ ПОСПОЛИТОЇ 1569 – 1648 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок