Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПУШКІН У ТВОРЧІЙ БІОГРАФІЇ ГЕРЦЕНА

ПУШКІН У ТВОРЧІЙ БІОГРАФІЇ ГЕРЦЕНА

Назва:
ПУШКІН У ТВОРЧІЙ БІОГРАФІЇ ГЕРЦЕНА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,96 KB
Завантажень:
176
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ Г.С. СКОВОРОДИ
САФРОНОВА НАТАЛЯ ВІКТОРІВНА
УДК 821[470] – 95+821 – 4
ПУШКІН У ТВОРЧІЙ БІОГРАФІЇ ГЕРЦЕНА
10.01.02 – російська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
 
Харків - 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник – кандидат філологічних наук, доцент
Тищенко Тетяна Іванівна
Харківський національний педагогічний
університет імені Г.С. Сковороди,
доцент кафедри української та світової літератури.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Філат Тетяна Віталіївна,
Дніпропетровська національна медична академія,
завідувач кафедри іноземних мов;
кандидат філологічних наук, доцент
Чупринова Наталя Юріївна,
Харківська Академія внутрішніх військ МВС України, доцент кафедри соціальних і правових дисциплін.
Захист відбудеться “21” лютого 2008 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.053.03 у Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди за адресою: 61002, м. Харків, вул. Артема, 29, ауд. 216.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди за адресою: 61168, м. Харків, вул. Блюхера, 2, ауд, 215-В
Автореферат розісланий “18” січня 2008 р.
 
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Р.В. Мельників


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Не буде жодним перебільшенням стверджувати, що місце, яке посідав Пушкін у духовному світі Герцена, дуже вагоме. З юності й до останніх днів життя Герцен читав і перечитував Пушкіна, роздумував над його роллю не тільки в історії російської літератури, але й у житті російського суспільства. Сліди цих роздумів відображені в багатьох його творах та епістолярії. Кількість згадувань Пушкіна, цитат із його творів і явних, і прихованих, їхнього використання для вираження власних думок та відчуттів важко піддається підрахунку. Щодо цього жоден інший письменник навіть віддалено не може бути порівняний із Пушкіним.
Відповідно, розроблена Герценом концепція Пушкіна може бути правильно зрозуміла й справедливо поцінована лише за умови розгляду її в контексті тієї боротьби навколо пушкінської спадщини, що велася впродовж кількох десятиліть – з 1830-х до 1870-х рр. Публікація заборонених у царській Росії творів Пушкіна та їхня цілеспрямована пропаганда були одним із наскрізних напрямків діяльності Вільної російської друкарні в Лондоні.
Розглянута тема входить у сферу не тільки герценознавства, але й пушкінознавства. Не секрет, що вивчення літературних явищ у функціональному аспекті не привертає до себе достатньої уваги. Освоєння й переосмислення пушкінської творчості в духовному світі такого глибокого й оригінального мислителя, як Герцен, здатне істотно розширити наші уявлення про місце Пушкіна в ідейному житті Росії XIX ст.
Водночас вивчення цієї теми, як буде докладно показано нижче, перебуває загалом у незадовільному стані. Присвячені їй нечисленні статті з’явилися кілька десятиліть тому і не можуть задовольнити сучасні вимоги. Для авторів загальних праць про Герцена вона незмінно перебувала на периферії наукового інтересу. Відтак звернення до неї та її всебічне цілісне вивчення є вкрай необхідним.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана в рамках комплексної теми “Історія російської літературної критики XVІІІ – ХХ століть”, що розробляється кафедрою російської та світової літератури Харківського національного педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди.
Метою дисертації є всебічне, цілісне, зіперте на максимально широке коло джерел дослідження ролі й місця, що посідав Пушкін у духовному світі, у творах і листах Герцена, а також у його діяльності як видавця й пропагандиста творчості Пушкіна на Заході.
Досягнення цієї мети передбачає розв’язання таких завдань:
1.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПУШКІН У ТВОРЧІЙ БІОГРАФІЇ ГЕРЦЕНА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок