Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УПРАВЛІННЯ ФОРМУВАННЯМ ТА ОРГАНІЗАЦІЯ ВИКОНАННЯ МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ

УПРАВЛІННЯ ФОРМУВАННЯМ ТА ОРГАНІЗАЦІЯ ВИКОНАННЯ МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ

Назва:
УПРАВЛІННЯ ФОРМУВАННЯМ ТА ОРГАНІЗАЦІЯ ВИКОНАННЯ МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,00 KB
Завантажень:
466
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ ПРОМИСЛОВОСТІ
УДК 336.14 + 338.2
МОІСЄЄНКОВ Віктор Вікторович
УПРАВЛІННЯ ФОРМУВАННЯМ ТА
ОРГАНІЗАЦІЯ ВИКОНАННЯ МІСЦЕВИХ
БЮДЖЕТІВ
Спеціальність 08.02.03 – Організація управління,
планування і регулювання
економіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк - 2000
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України (м.Донецьк) на кафедрі економіки підприємства
Науковий керівник - доктор економічних наук професор Аптекар Савелій Семенович, АТ
"Данко" (м.Донецьк), віце-президент
Офіційні опоненти: доктор економічних наук професор Бєлопольський Микола Григорович,
Інститут економіки промисловості НАН України (м.Донецьк), провідний
науковий співробітник сектору проблем планування в промисловості;
кандидат економічних наук, доцент Попова Ганна Юріївна, Донбаська
державна машинобудівна академія Міністерства освіти і науки України
(м.Краматорськ), доцент кафедри фінансів, обліку та аудиту
Провідна установа - Донецька державна академія управління Міністерства освіти і науки
України, (м.Донецьк), кафедра адміністративного менеджменту
Захист відбудеться 10 листопада 2000 р. 0 13 год. на заісіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.151.01 Інституту економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, Донецьк, вул.Університетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, Донецьк, вул.Університетська, 77.
Автореферат розісланий 6 жовтня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.М.Кузьменко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Конституція України дає право кожному громадянину на працю, на мінімальний рівень соціального захисту та пенсію, на житло, безкоштовне медичне обслуговування та освіту. Проте, в Конституції нічого не говориться про рівень цих гарантій. Водночас навіть на досить низькому рівні ці гарантії вимагають значних бюджетних витрат.
Питання недостатньо ефективного управління фінансуванням суспільних благ постійно розглядаються на рівні центрального уряду і місцевої влади, тому що у зв’язку з економічною кризою доходи місцевих бюджетів зменшуються, а витрати продовжують збільшуватися. Вирішення питань відносно обсягів соціального забезпечення залежать від точки зору уряду на тенденції в економіці, від співвідношення між державним та приватним секторами, від політичних пріоритетів та відношення до інших статей витрат, таких як міжнародні відносини, оборона, управління та інші.
Конституція України гарантує місцеве самоврядування, яке обумовлюється правом мешканців сіл, селищ та міст вирішувати питання місцевого значення самостійно. Громадяни України перш за все вважають органи місцевої влади постачальниками повсякденних послуг, таких як соціальна підтримка, освіта та медичне обслуговування, охорона правопорядку, послуги комунального характеру, прибирання сміття, утримання та ремонт шляхів тощо.
В Україні розподіл функцій між центральною та місцевою владою ще не визначений до кінця і тому механізм управління фінансуванням повноважень влади різного рівня є більш централізованим, ніж навпаки, а органи місцевого самоврядування виступають як виконавці делегованих їм державою повноважень.
Суттєві зміни в розподілі цих повноважень повинні відбутися з початком реального виконання Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, який відкриває перспективи відносної фінансової самостійності органів місцевого самоврядування. До останнього часу не всі положення цього Закону виконуються, тому що в частині формування бюджетів органів місцевого самоврядування немає достатньої методичної бази розрахунку мінімального бюджету.
Актуальність вибраної теми роботи обумовлена недоліками діючої системи управління фінансуванням органів місцевого самоврядування, яка ґрунтується на вертикальній схемі прий-няття рішень по розподілу ресурсів та плануванні від досягнутого рівня.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: УПРАВЛІННЯ ФОРМУВАННЯМ ТА ОРГАНІЗАЦІЯ ВИКОНАННЯ МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок