Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОДУКТИВНІСТЬ РІЗНОВІКОВИХ ЛУЧНИХ ТРАВОСТОЇВ ЗАЛЕЖНО ВІД УДОБРЕННЯ ТА РЕЖИМІВ ВИКОРИСТАННЯ В ЗАХІДНОМУ ЛІСОСТЕПУ

ПРОДУКТИВНІСТЬ РІЗНОВІКОВИХ ЛУЧНИХ ТРАВОСТОЇВ ЗАЛЕЖНО ВІД УДОБРЕННЯ ТА РЕЖИМІВ ВИКОРИСТАННЯ В ЗАХІДНОМУ ЛІСОСТЕПУ

Назва:
ПРОДУКТИВНІСТЬ РІЗНОВІКОВИХ ЛУЧНИХ ТРАВОСТОЇВ ЗАЛЕЖНО ВІД УДОБРЕННЯ ТА РЕЖИМІВ ВИКОРИСТАННЯ В ЗАХІДНОМУ ЛІСОСТЕПУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,53 KB
Завантажень:
345
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР
“ІНСТИТУТ ЗЕМЛЕРОБСТВА
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК”
КОТЯШ УЛЯНА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 633.2.031:631.816:631.816.1
ПРОДУКТИВНІСТЬ РІЗНОВІКОВИХ ЛУЧНИХ ТРАВОСТОЇВ
ЗАЛЕЖНО ВІД УДОБРЕННЯ ТА РЕЖИМІВ ВИКОРИСТАННЯ В ЗАХІДНОМУ ЛІСОСТЕПУ
06.01.12 – кормовиробництво і луківництво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в лабораторії кормовиробництва Інституту землеробства і тваринництва західного регіону Української академії аграрних наук протягом 2001-2005 рр.
Науковий керівник: доктор сільськогосподарських наук, професор
Ярмолюк Михайло Тимофійович,
Інституту землеробства і тваринництва західного регіону
УААН, головний науковий співробітник лабораторії
кормовиробництва
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор
БОГОВІН Анатолій Власович,
ННЦ “Інститут землеробства УААН”,
головний науковий співробітник лабораторії
луківництва
кандидат сільськогосподарських наук,
старший науковий співробітник
РАК Лідія Іллівна,
Тернопільський інститут АПВ УААН,
завідувач сектору кормовиробництва
Провідна установа: Львівський державний аграрний університет
Захист дисертації відбудеться “_16_” __травня______ 2007 р. о “_10_” годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 27.361.01 при ННЦ “Інститут землеробства УААН”.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці ННЦ “Інститут землеробства УААН”.
Відгуки на автореферат у двох примірниках, завірені печаткою, просимо надсилати за адресою: 08162, смт. Чабани, Києво-Святошинського району Київської області, ННЦ “Інститут землеробства УААН”, вченому секретареві Спеціалізованої вченої ради.
Автореферат розісланий “_12_” ____квітня_____ 2007 року
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
кандидат сільськогосподарських наук Кравченко Л.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
У створенні міцної кормової бази для тваринництва важлива роль належить лучному кормовиробництву, зокрема природним і сіяним сіножатям, культурним пасовищам, які займають у західному регіоні України 36% усіх сільськогосподарських угідь. Проте у багатьох господарствах на сьогодні вони мають низьку продуктивність і використовуються вкрай неефективно, хоча здатні забезпечувати худобу найдешевшими і високопоживними кормами та служити основою рентабельного ведення м’ясо-молочного скотарства. Тому розробка і впровадження інтенсивних ресурсозберігаючих технологій їх поліпшення є найважливішим завданням науки та сільськогосподарської практики.
Актуальність теми. З проблеми підвищення ефективності використання в зазначеному регіоні природних і сіяних лучних угідь, і особливо культурних пасовищ як енергетично й економічно найвигідніших, у попередні роки проведено багато досліджень (Г.С. Кияк, В.Д. Горб, М.Т. Ярмолюк, Я.І. Мащак, С.В. Бегей і ін.). Однак з порівняльної оцінки видової структури й продуктивності новостворених і старосіяних лучних травостоїв за тривалого (25-30 років) їх використання в умовах збалансованого удобрення в поєднанні з різними після відчуження періодами відростання травостоїв у західному Лісостепу до останнього часу дослідні дані практично відсутні. Це не дозволяє скласти уявлення про біологічний потенціал багатьох видів трав та їх роль у самовідновлювальних процесах травостоїв за тривалого використання. Недостатньо з’ясованим залишається також питання регулювання на різновікових травостоях темпів наростання рослинної маси та надходження її впродовж вегетаційного періоду шляхом розподілення під укоси помірних доз азотних добрив за різної інтенсивності використання рослинних угруповань, а також їх впливу на продуктивність ценозів, якість і поживну цінність корму, нагромадження коріння та зміну агрохімічних властивостей ґрунтів. Практично відсутні відомості про темпи й розміри іммобілізації азоту ґрунту рослинами різновікових ценозів для формування азотовмісних органічних сполук як складових їх біологічних структур. Недостатня вивченість зазначених питань і визначила вибір теми дисертації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРОДУКТИВНІСТЬ РІЗНОВІКОВИХ ЛУЧНИХ ТРАВОСТОЇВ ЗАЛЕЖНО ВІД УДОБРЕННЯ ТА РЕЖИМІВ ВИКОРИСТАННЯ В ЗАХІДНОМУ ЛІСОСТЕПУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок