Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛІТОЛОГІЯ І ПАЛЕОГЕОГРАФІЯ ВІЗЕЙСЬКИХ ВІДКЛАДІВ ЦЕНТРАЛЬНОЇ ЧАСТИНИ ДНІПРОВСЬКО-ДОНЕЦЬКОЇ ЗАПАДИНИ (У ЗВ`ЯЗКУ З НАФТОГАЗОНОСНІСТЮ)

ЛІТОЛОГІЯ І ПАЛЕОГЕОГРАФІЯ ВІЗЕЙСЬКИХ ВІДКЛАДІВ ЦЕНТРАЛЬНОЇ ЧАСТИНИ ДНІПРОВСЬКО-ДОНЕЦЬКОЇ ЗАПАДИНИ (У ЗВ`ЯЗКУ З НАФТОГАЗОНОСНІСТЮ)

Назва:
ЛІТОЛОГІЯ І ПАЛЕОГЕОГРАФІЯ ВІЗЕЙСЬКИХ ВІДКЛАДІВ ЦЕНТРАЛЬНОЇ ЧАСТИНИ ДНІПРОВСЬКО-ДОНЕЦЬКОЇ ЗАПАДИНИ (У ЗВ`ЯЗКУ З НАФТОГАЗОНОСНІСТЮ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,96 KB
Завантажень:
342
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Дніпровсько-Донецька западина залишається основним нафтогазоносним регіоном України як за об`ємами видобутку нафти і газу, так і за перс
пективами нафтогазоносності та геоекономічним положенням


НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ГЕОЛОГІЧНИХ НАУК
МАКОГОН Володимир Володимирович
МАКОГОН Володимир Володимирович
УДК 552.5:551.8(477.5)
ЛІТОЛОГІЯ І ПАЛЕОГЕОГРАФІЯ ВІЗЕЙСЬКИХ ВІДКЛАДІВ
ЦЕНТРАЛЬНОЇ ЧАСТИНИ ДНІПРОВСЬКО-ДОНЕЦЬКОЇ ЗАПАДИНИ
(У ЗВ`ЯЗКУ З НАФТОГАЗОНОСНІСТЮ)
04.00.21 – літологія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата геологічних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Чернігівському відділенні Українського державного геологорозвідувального інституту Міністерства охорони навколишнього природного середовища України
Науковий керівник
доктор геолого-мінералогічних наук, професор
Заріцький Петро Васильович,
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України (м. Харків), професор кафедри мінералогії, петрографії та корисних копалин геолого-географічного факультету
Офіційні опоненти:
доктор геолого-мінералогічних наук, професор
Хрущов Дмитро Павлович,
Інститут геологічних наук НАН України (м. Київ), старший науковий співробітник відділу інженерної геології
кандидат геолого-мінералогічних наук
Лагутін Анатолій Андрійович,
Український науково-дослідний інститут природних газів, філія дочірньої компаніїї “Укргазвидобування” НАК “Нафтогаз України” (м. Харків), завідувач відділу досліджень гірських порід та підрахунку запасів газу
Захист відбудеться “21” травня 2008 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради
Д 26.162.04 Інституту геологічних наук НАН України за адресою: 01601, м.Київ, вул. О. Гончара, 55-б
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту геологічних наук НАН України за адресою: 01601, м.Київ, вул. О. Гончара, 55-б.
Автореферат розісланий «18» квітня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.С. Компанець
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Абсолютна більшість відкритих у Дніпровсько-Донецькій западині родовищ вуглеводнів містять поклади в структурних пастках. Зараз у фонді виявлених структур переважають малоамплітудні та невеликі за площею об`єкти з незначними запасами, тому основні перспективи відкриття середніх та крупних родовищ у ДДЗ пов`язуються з покладами в глибокозалягаючих горизонтах та в пастках неантиклінального типу. В таких умовах вирішального значення набувають комплексні літолого-фаціальні та палеогеографічні дослідження, спрямовані на встановлення седиментаційних факторів нафтогазоносності.
Дисертаційна робота присвячена вивченню літолого-фаціальних особливостей, закономірностей осадконакопичення, палеогеографії часу формування візейських осадових порід центральної частини ДДЗ, виявленню седиментаційних факторів, які мали вирішальний вплив на характер розповсюдження потенційно нафтогазоносних та нафтогазогенеруючих відкладів, вивченню особливостей їх діагенетичних перетворень. Такі знання складають реальне підґрунтя для достовірного прогнозу розміщення потенційних пластів-колекторів у розрізі та на площі.
Зв`язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема досліджень безпосередньо пов`язана з науково-дослідними роботами УкрДГРІ. Здобувач є виконавцем звітів: “Виконати прогноз літолого-стратиграфічних пасток нафти та газу в верхньо- та середньовізейських відкладах ХІІ і ХІІа МФГ південної прибортової зони на ділянці Охиньки-Селюхи-Сорочинці” (державний реєстраційний №0195U026840), “Виконати комплексні дослідження візейських відкладів та скласти регіональні погоризонтні літолого-палеогеографічні карти північно-західної та центральної частини ДДЗ з метою прогнозу нетрадиційних пасток нафти і газу на малих і середніх глибинах” (державний реєстраційний №0198U000601), “Вивчення літолого-фаціальних, біостратиграфічних та структурно-геологічних особливостей будови нижнього карбону ДДЗ як основи прогнозу нафтогазоносності” (державний реєстраційний №0104U006685), “Регіональне літолого-фаціальне картування верхньовізейських і серпухівських продуктивних горизонтів ДДЗ з метою прогнозу неантиклінальних пасток вуглеводнів” (державний реєстраційний №0104U007669).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: ЛІТОЛОГІЯ І ПАЛЕОГЕОГРАФІЯ ВІЗЕЙСЬКИХ ВІДКЛАДІВ ЦЕНТРАЛЬНОЇ ЧАСТИНИ ДНІПРОВСЬКО-ДОНЕЦЬКОЇ ЗАПАДИНИ (У ЗВ`ЯЗКУ З НАФТОГАЗОНОСНІСТЮ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок