Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТОНКА СТРУКТУРА ПОВЕРХОНЬ ПОДІЛУ В МЕТАЛАХ І СПЛАВАХ

ТОНКА СТРУКТУРА ПОВЕРХОНЬ ПОДІЛУ В МЕТАЛАХ І СПЛАВАХ

Назва:
ТОНКА СТРУКТУРА ПОВЕРХОНЬ ПОДІЛУ В МЕТАЛАХ І СПЛАВАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,79 KB
Завантажень:
100
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР ЕЛЕКТРОФІЗИЧНОЇ ОБРОБКИ
МАЗІЛОВА Тетяна Іванівна
УДК 539.211:535.827
ТОНКА СТРУКТУРА ПОВЕРХОНЬ ПОДІЛУ
В МЕТАЛАХ І СПЛАВАХ
 
01.04.07 –фізика твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Харків – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному науковому центрі „Харківський фізико-технічний інститут” НАН України.
Науковий доктор фізико-математичних наук, професор Михайловський Ігор
консультант: Михайлович, Національний науковий центр „Харківський фізико - технічний інститут” НАН України, провідний науковий співробітник.
Офіційні 1. Член-кореспондент НАН України, доктор фізико-математичних опоненти наук, професор Сльозов Віталій Валентинович, Національний науковий центр „Харківський фізико-технічний інститут” НАН України, начальник відділу дифузійних та електронних явищ у твердих тілах.
2. Доктор фізико-математичних наук, професор Спольник Олександр Іванович, Харківський державний технічний університет сільського господарства МОН України, завідувач кафедри фізики.
3. Доктор фізико-математичних наук, професор Суворов Олександр Леонідович, Державний науковий центр Російської Федерації Інститут теоретичної і експериментальної фізики Федерального агентства з атомної енергії, директор.
 
Провідна Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН установа: України, відділ теоретичних методів фізичного матеріалознавства.
Захист дисертації відбудеться „1” листопада 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.245.01 у Науково-технічному центрі електрофізичної обробки НАН України за адресою: 61003, м. Харків, вул. Гамарника 2, корпус У-3, НТУ „ХПІ”, ауд. 204.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Науково-технічного центру електрофізичної обробки НАН України за адресою: 61024, м. Харків, вул. Чайковського, 4а. Відзив на автореферат дисертації надсилати на адресу: 61002, м.Харків, вул. Чернишевського, 28, а/с 8812.
Автореферат розіслано „31” серпня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 64.245.01 В.В. Литвиненко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Більшість металевих матеріалів, які використовуються в сучасній техніці, мають полікристалічну і поліфазну структуру, що характеризується наявністю розгалуженої мережі внутрішніх і зовнішніх поверхонь поділу. Успіхи фізики меж поділу, що були досягнуті в останні десятиріччя завдяки розробці нових високороздільних методів дослідження, дозволили одержати відповіді на ряд найважливіших питань матеріалознавства і фізики твердого тіла. Розвиток нанотехнології і фізики об'єктів нанометрових розмірів, впровадження скануючої тунельної мікроскопії (СТМ) і великої різноманітності експериментальних методик, заснованих на принципі СТМ, привели до істотного прогресу в розумінні ролі субатомних релаксаційних процесів у фізиці вільних поверхонь. Сформульовані моделі, що адекватно описують поверхні поділу на мезоскопічному і мікроскопічному рівнях. Разом з тим одержані в останні роки нові дані про атомну структуру поверхонь поділу свідчать про наявність невивчених раніше особливостей їхньої структури, що грають важливу роль у формуванні фізичних характеристик матеріалів. Зокрема, дискусійним залишається питання про тонку атомну структуру меж зерен і двійників і її вплив на фізико-механічні властивості полікристалів. Протікання різноманітних кінетичних процесів на поверхні кристалів у значній мірі визначається атомною конфігурацією зломів атомних сходинок – кінків. Однак поверхневі кінки до початку виконання дисертаційної роботи експериментально не були досліджені, тому що їхні релаксаційні параметри залишалися за межами можливостей сучасних методів з високим розрізненням. Дослідженню тонкої структури меж зерен і двійників, а також вільної поверхні в металах і сплавах і присвячена дисертаційна робота. Робота включає також вивчення на атомному рівні високопольового формування вільних поверхонь.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: ТОНКА СТРУКТУРА ПОВЕРХОНЬ ПОДІЛУ В МЕТАЛАХ І СПЛАВАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок