Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Благодійна діяльність в культурі України в контексті вітчизняних і європейських традицій (кінець ХХ – початок ХХІ ст.)

Благодійна діяльність в культурі України в контексті вітчизняних і європейських традицій (кінець ХХ – початок ХХІ ст.)

Назва:
Благодійна діяльність в культурі України в контексті вітчизняних і європейських традицій (кінець ХХ – початок ХХІ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,86 KB
Завантажень:
391
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Київський національний університет
культури і мистецтв
Колосова Наталія Анатоліївна
УДК 008-056.87 (477) (043.3)
Благодійна діяльність в культурі України в контексті вітчизняних і європейських традицій
(кінець ХХ – початок ХХІ ст.)
17.00.01 – теорія та історія культури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ - 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі теорії та історії культури Київського національного університету культури і мистецтв Міністерство культури і туризму України, м. Київ
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
Копієвська Ольга Рафаілівна завідувач кафедри гуманітарно-правових дисциплін, професор Київського національного університету культури і мистецтв,
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор Панченко Петро Пантелеймонович професор кафедри історії України та правознавства Київського міського педагогічного університету ім. Б.Грінченка, кандидат історичних наук, доцент
Кравченко Олена Валентинівна доцент кафедри історії та українознавства Української державної академії залізничного транспорту, (м. Харків)
Провідна установа: Інститут історії НАН України, відділ історії України другої половини ХХ століття
Захист відбудеться 19 травня 2006 р. о 15.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.807.02 в Київському національному університеті культури і мистецтв за адресою: 01133, м. Київ, вул. Щорса, 36, ауд. 209 З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв за адресою: 01133, м. Київ, вул. Щорса, 36
Автореферат розісланий 15 квітня 2006 р.
Вчений секретар В.В.Загуменна
спеціалізованої вченої ради
Загальна характеристика роботи.
Актуальність дослідження. Соціально-економічні та політичні зміни кінця ХХ - початку ХХІ ст. зумовили необхідність відновлення традицій благодійництва в культурі України на засадах законності, гуманності, гласності, добровільності та самоврядування. Форми забезпечення культурного будівництва існують в суспільстві у вигляді як державних субсидій, так і самофінансування, що може здійснюватися на засадах комерційної і некомерційної підприємницької діяльності, коли доходи від реалізації продуктів культурного виробництва не розподіляються між учасниками виробництва, а повертаються цілковито на відтворення цього виробництва, сприяючи його розвитку. Важливим засобом підтримки культурницької діяльності виступає благодійництво, добровільна безкорислива пожертва громадянами та юридичними особами коштів чи майна на благородні суспільні потреби. Благодійна діяльність в галузі культури спрямована, в першу чергу, на забезпечення доступу всіх верств населення до культурних цінностей, надання допомоги талановитій молоді, охорону, збереження і примноження культурної та мистецької спадщини. Саме тому пошук оптимальних шляхів удосконалення та функціонування інструментів благодійництва, стимулювання громадської активності підприємців як найактивнішого прошарку суспільства в цьому процесі потребує наукового обґрунтування механізмів відродження і формування як приватно-підприємницької діяльності, так і благодійної традиції кінця ХХ – початку ХХІ ст.
Різні форми приватної ініціативи та благодійництва в культурному будівництві віддавна привертали увагу соціологів, філософів, істориків (М. Бердяєва, В. Ключевського, М. Карамзіна, М. Грушевського, Д. Багалія, М. Костомарова). Фактори, що зумовили становлення благодійницької ментальності підприємницької верстви, розкриті в працях С. Гогеля, Й. Хейзінги, М. Вебера, Є. Лефевра, А. Гуревича, Р. Кристофанеллі. Вивчення приватної і громадської благодійності в Росії кінця ХІХ - початку ХХ здійснено П. Геогієвським, С. Гогелем, В. Дерюжинським, М. Дмітрієвим. Історичні тенденції підприємництва і меценатства висвітлені О. Хорьковою, а характеристика благодійності як соціального явища здійснена А. Свердловою. Меценатська діяльність російських купців розкрита П.Буришкіним.
Сучасні моделі недержавної підтримки культури, що ефективно діють в зарубіжних країнах і мають різноманітні форми, зумовлені національною специфікою різних культур, знайшли відображення в працях П.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Благодійна діяльність в культурі України в контексті вітчизняних і європейських традицій (кінець ХХ – початок ХХІ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок