Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГІГІЄНІЧНІ АСПЕКТИ ШКІЛЬНОЇ ЗРІЛОСТІ ДІТЕЙ ПРИКАРПАТТЯ

ГІГІЄНІЧНІ АСПЕКТИ ШКІЛЬНОЇ ЗРІЛОСТІ ДІТЕЙ ПРИКАРПАТТЯ

Назва:
ГІГІЄНІЧНІ АСПЕКТИ ШКІЛЬНОЇ ЗРІЛОСТІ ДІТЕЙ ПРИКАРПАТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,06 KB
Завантажень:
414
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького
СУСЛИК ЗОРЯНА БОГДАНІВНА
УДК: 613.95 + 612.6 (477.86)
ГІГІЄНІЧНІ АСПЕКТИ ШКІЛЬНОЇ ЗРІЛОСТІ ДІТЕЙ ПРИКАРПАТТЯ
14.02.01 - гігієна
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Львів - 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Івано-Франківській державній медичній академії
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Мізюк Михайло Іванович,
Івано-Франківська державна медична академія,
завідувач кафедри загальної гігієни та екології
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор
Федоренко Віра Іларіонівна,
Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького,
завідувач кафедри загальної гігієни та екології
доктор медичних наук, професор
Сергета Ігор Володимирович,
Вінницький національний медичний університет імені М. І. Пирогова
Провідна установа: Інститут гігієни і медичної екології імені О. М. Марзеєва АМН України, м. Київ
Захист відбудеться “_02 ” _лютого__2005 р. о_11_годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.600.03 при Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького МОЗ України (79010, м. Львів, вул. Пекарська, 69).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького МОЗ України за адресою: 79000, м. Львів, вул. Січових Стрільців, 6.
Автореферат розісланий “ 27 ” __грудня__ 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Федорів Я. М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Функціональна готовність дитини до нових для неї умов шкільного навчання, так звана шкільна зрілість, є однією з істотних проблем гігієни дітей і підлітків, оскільки в останні роки загальна середня освіта України зазнала радикальних змін.
Важливість цієї проблеми надзвичайно зростає в періоди різких переходів від одного до іншого етапу виховання й навчання. Поступлення в школу – один із таких моментів, який супроводжується зміною динамічного стереотипу, що склався за дошкільний період виховання. Тривалі і систематичні навчальні заняття, зниження рухової активності, значне статичне навантаження, нові обов’язки й вимоги дисципліни створюють для учнів перших класів великі труднощі. У багатьох дітей, особливо в перші тижні й місяці навчання, виникають такі зміни в організмі, які характеризуються як: „шкільний шок”, „шкільний стрес” і „адаптаційна хвороба” (Антропова М. В., Кольцова М. М., 1978, 1979; Кардашенко В. М., Вишневецька Т. Ю., 1987; Жуковський О. М., 1991; Нагорна М. А., Пономаренко В. М., Грузєва Т. С. та ін., 1997).
За даними МОЗ України, згідно із сучасними медичними й психолого-педагогічними критеріями 30-50 % дітей 6-річного віку не готові до шкільного навчання (Моісеєнко Р. О., 2002). Функціонально незрілі діти будуть старатися виконувати вимоги школи, однак із надмірною платнею у вигляді неуспішності, перевтоми або неврозу. У зв’язку з цим виникає потреба в повноцінній та адекватній оцінці ступеня готовності дітей до навчання в школі, оскільки намітилась тенденція до збільшення класів, де запроваджено навчання з 6-річного віку (Шарова Н. Н., 1999; Агарков В. І., 2001; Єременко Г. М., Полька Н. С., Гозак С. В., 2002).
Аналіз сучасної наукової літератури свідчить про те, що досі в Україні не затверджені методики, які би дали змогу скласти цілісне уявлення про психофізіологічний розвиток і особистісні якості дітей 6-річного віку з метою забезпечення відповідної корекції та своєчасної підготовки їх до вступу в перший клас. Під час навчання в початковій школі така ситуація потребує комплексного підходу до вивчення та оцінки провідних соціально-гігієнічних, соціально-демографічних показників, впливу шкільного середовища, фізичного, біологічного та психофізіологічного розвитку дітей 6-7-річного віку для своєчасного встановлення та корекції ступеня шкільної зрілості.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота затверджена вченою радою Івано-Франківської державної медичної академії (протокол № 18 від 3 грудня 1998 року) і є фрагментом планової науково-дослідної роботи кафедри загальної гігієни та екології людини, соціальної медицини й організації охорони здоров’я, пропедевтики дитячих хвороб „Розробка програми профілактики відхилень у стані здоров’я і соціальній поведінці серед дітей та підлітків на Прикарпатті” (1997-2000 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ГІГІЄНІЧНІ АСПЕКТИ ШКІЛЬНОЇ ЗРІЛОСТІ ДІТЕЙ ПРИКАРПАТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок