Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕРЕЖИВАННЯ У СТРУКТУРУВАННІ СИСТЕМНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ПІДСВІДОМОГО (НА МАТЕРІАЛІ АСПН)

ПЕРЕЖИВАННЯ У СТРУКТУРУВАННІ СИСТЕМНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ПІДСВІДОМОГО (НА МАТЕРІАЛІ АСПН)

Назва:
ПЕРЕЖИВАННЯ У СТРУКТУРУВАННІ СИСТЕМНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ПІДСВІДОМОГО (НА МАТЕРІАЛІ АСПН)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,78 KB
Завантажень:
259
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ПРИКАРПАТСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВАСИЛЯ СТЕФАНИКА
Бондаревська Людмила Леонідівна
УДК 159. 964: 371. 134
ПЕРЕЖИВАННЯ У СТРУКТУРУВАННІ СИСТЕМНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ПІДСВІДОМОГО (НА МАТЕРІАЛІ АСПН)
Спеціальність 19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Івано-Франківськ ? 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Черкаському національному університеті
імені Богдана Хмельницького, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: | кандидат психологічних наук, доцент,
Зажирко Микола Петрович,
Черкаський кооперативний економіко-правовий коледж, директор.
Офіційні опоненти: | доктор психологічних наук, професор,
Потапова Валентина Дмитрівна,
Донецький національний університет,
кафедра психології, завідувач;
кандидат психологічних наук, доцент
Дметерко Наталія Володимирівна,
Слов’янський державний педагогічний університет,
кафедра практичної психології.
Захист відбудеться “26” вересня 2007 року об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 20. 051. 04 Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника за адресою: 76025, м. Івано-Франківськ, вул. Т. Шевченка, 79.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника за адресою: 76025, м. Івано-Франківськ, вул. Т. Шевченка, 79.
Автореферат розісланий “22” серпня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради М. Д. Белей


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Умови сьогодення й особливості суспільного життя в Україні порушують перед психолого-педагогічною галуззю знань низку нових завдань. Серед них чільне місце відводиться підвищенню якості професійної підготовки майбутніх психологів-практиків, що сприятиме психологічному оздоровленню нації. З огляду на це все більшого значення набуває галузь практичної психології, проблеми розвитку якої відображають дослідження сучасних вітчизняних науковців (Г. О. Балл, О. Ф. Бондаренко, С. Д. Максименко, В. Г. Панок, Н. А. Побірченко, Н. В. Чепелєва, Т. С. Яценко та ін.). Розвиток практичної психології як дієво-процесуальної сфери психологічного пізнання потребує всебічного осмислення адекватної сутності цілісної психіки суб’єкта, вивчення якої передбачає врахування сили емоційного переживання та його впливу на структурування системних характеристик підсвідомого.
Тривалий час розуміння переживання в прорадянській психології зводилось до афективних станів суб’єкта, тобто вивчалося поза контекстом його життєдіяльності або ж інтерпретувалось як різновид психологічних захистів. Порушене в дисертації питання про феномен значущих переживань тісно пов’язане з вивченням емоційних явищ, що широко репрезентовано в психологічній літературі, зокрема в роботах К. Е. Ізарда, Е. Клапареда, Р. Ленга, С. Л. Рубінштейна, В. Томкінса та ін.
Вплив психічної травми на переживання суб’єкта представлено в концепціях К. Абрахама, М. Горовиця, Ч. Райкрофта, О. Ранка, З. Фрейда та ін. Особливу увагу вчені акцентують на проблемі переживань у травмуючих ситуаціях, кризових та посттравматичних станах, що детально розглянуто Ф. Є. Василюком, Т. С. Кириленко, О. О. Лазебною, І. П. Манохою, О. П. Санніковою, Н. В. Тарабріною, Т. М. Титаренко та ін.
Важливі дані стосовно феномену значущих переживань одержано в дослідженнях вітчизняних та зарубіжних науковців (О. О. Бодальов, Л. С. Виготський, О. М. Леонтьєв, А. С. Прангішвілі, С. Л. Рубінштейн, Х. Томе, Д. Н. Узнадзе та ін.). Питання взаємозв’язку значущих переживань із несвідомою сферою психіки висвітлено в студіях Ф. В. Бассіна, М. О. Котіка, С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПЕРЕЖИВАННЯ У СТРУКТУРУВАННІ СИСТЕМНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ПІДСВІДОМОГО (НА МАТЕРІАЛІ АСПН)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок