Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФЕНОМЕН ТЕХНОКРАТИЧНОЇ СВІДОМОСТІ В СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКОМУ ВИМІРІ

ФЕНОМЕН ТЕХНОКРАТИЧНОЇ СВІДОМОСТІ В СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКОМУ ВИМІРІ

Назва:
ФЕНОМЕН ТЕХНОКРАТИЧНОЇ СВІДОМОСТІ В СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКОМУ ВИМІРІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,65 KB
Завантажень:
315
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Мартинов Роман Сергійович
УДК 130.2
ФЕНОМЕН ТЕХНОКРАТИЧНОЇ СВІДОМОСТІ В СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКОМУ ВИМІРІ
Спеціальність 09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Донецьк – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії, соціології та права Слов’янського державного педагогічного університету.
Науковий керівник – кандидат філософських наук, доцент
Скиртач Віолета Михайлівна,
доцент кафедри філософії, соціології та права Слов’янського державного педагогічного університету.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Хома Олег Ігорович,
Вінницький національний технічний університет, завідувач кафедри філософії;

кандидат філософських наук, доцент
Колінько Марина Вадимівна,
Донецький національний університет, доцент кафедри філософії.
Провідна установа – Запорізький національний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра філософії, м. Запоріжжя.
Захист дисертації відбудеться 15 червня 2006 о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.11.051.06 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою:
83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розісланий 11 травня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук Сушинський М.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження.
Цивілізаційний процес дотримується логіки заміщення природного штучним, що неминуче приводить до розгортання форм опосередкування відносин людини з навколишнім середовищем. Відповідно, людина через вільний вибір повинна виробляти свої нові адаптаційні можливості. Наростання складності соціального розвитку вимагає і відповідних технологій свідомого регулювання буття. В кінці ХХ – на початку ХХI ст. відбувається якісний зсув у розвитку свідомості, пов’язаний з інформаційною революцією, що на теоретичному рівні зумовлює зміну соціально-філософської парадигми. Здійснюється спроба відмови від базових цінностей індустріально-технократичної моделі суспільства, яка породила глобальні протиріччя на користь ідеології глобального еволюціонізму, що постулює загальну взаємозалежність існуючого на Землі, гармонізацію матеріального і духовного, синергізм, пріоритет екологічної етики і етики самореалізації, спрощення способу життя через самообмеження, самодисципліну, процеси децентралізації і суворий соціальний контроль у всіх сферах. У зв’язку з цим робиться безапеляційне ствердження, що технократична свідомість відімре разом з індустріальним ступенем розвитку людської цивілізації.
На наш погляд, це неправомірна абсолютизація і певне нерозуміння тенденцій інформатизації. Немає повного якісного розриву в трансформаціях, які проходять у суспільстві. Технократична свідомість має соціальні (технологічний розвиток) і гносеологічні (реальне й ілюзорне усвідомлення техніко-соціальних процесів) основи, які залишаються впливовими до сьогодення. Більше того, саме розвиток технократичної свідомості є однією з детермінант сучасного розвитку суспільства. Цивілізація не перестає бути техногенною.
Разом з тим залишаються елементи класичних і радикальних форм технократичної свідомості. Технократична свідомість еволюціонує, як і раціональність взагалі, але полілог пройдених форм залишається, актуалізується, звертається до джерел, висовує домінанти в залежності від ступеню напруження ситуації.
Ступінь наукового опрацювання проблеми.
Протягом довгого часу в класичному дискурсі пропонувався скоріше метафоричний образ, а не визначення технократичної свідомості, аксіологічно забарвлений у залежності від позиції самого автора: прибічники технократичної ідеї трактували її як домінанту свідомості науково–технічної еліти, обгрунтовуючи законне право останньої на владу в техногенному соціумі, противники виявляли цю міфологему, але залишалися в межах технологічного детермінізму, який абсолютизує технологічний бік соціального процесу у свідомості певних соціальних прошарків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФЕНОМЕН ТЕХНОКРАТИЧНОЇ СВІДОМОСТІ В СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКОМУ ВИМІРІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок