Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Концептуальні і політико-практичні засади вирішення гендерної проблеми в Україні

Концептуальні і політико-практичні засади вирішення гендерної проблеми в Україні

Назва:
Концептуальні і політико-практичні засади вирішення гендерної проблеми в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,56 KB
Завантажень:
216
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Національна академія наук України
Інститут політичних і етнонаціональних досліджень
Катан Ольга Іванівна
УДК 316.423.6:316.346.– 2– 0552
Концептуальні і політико-практичні засади вирішення
гендерної проблеми в Україні
Спеціальність 23.00.02 – Політичні інститути та процеси
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано у відділі етнополітології Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України
Науковий керівник:
доктор історичних наук, професор
Богомаз Костянтин Юхимович
зав. кафедрою соціології
Дніпродзержинського державного
технічного університету
Офіційні опоненти:
доктор політичних наук, доцент
Некряч Анастасія Іванівна
Директор Інституту міжнародних відносин
Київського міжнародного університету
кандидат політичних наук, доцент
Кривошеїн Віталій Володимирович
доцент кафедри політології
Дніпропетровського національного університету
Провідна установа:
Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України,
відділ правових проблем політології
Захист відбудеться “27” грудня 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.181.01 в Інституті політичних і етнонаціональних досліджень НАН України за адресою: 01011, м. Київ, вул. Кутузова, 8, кім. 202.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України.
Автореферат розіслано “9” листопада 2005 р.
Вчений секретар
cпеціалізованої вченої ради
доктор політичних наук Ю.А. Левенець
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Сучасне політичне життя України має метою формування і забезпечення демократичного характеру держави, що можливо лише за умови розвитку громадянського суспільства. Важливим чинником і гарантією утвердження демократії в Україні є рівноправна участь жінок і чоловіків у всіх сферах життєдіяльності суспільства і держави.
Ключовим питанням становища жінки в сучасному українському суспільстві є вирішення гендерної проблеми, формально-юридичне і практичне забезпечення її рівності з чоловіками. Ефективність вирішення цієї проблеми визначатиметься змістом концептуальних і практичних засад, на яких має здійснюватися гендерна політика.
Науково-аналітичне вивчення гендерної проблеми, стану та перспектив її вирішення невід`ємне від теоретичної розробки більш широкої проблеми – шляхів і засобів формування в Україні громадянського суспільства та його відносин із державною владою. Якщо розглянути цю проблему у гендерному аспекті, то вона виглядатиме як гармонізація маскулінних та фемінних цінностей та підходів як в політиці, так і в суспільному житті взагалі.
Протягом незалежного існування України жіноче питання в ній зазнавало переважно байдужого ставлення з боку суб`єктів політичного життя, з боку влади, преважної частини громадських організацій. Викликане зміною влади у 2004 р. зрушення суспільства у бік громадянської якості створює сприятливі передумови для активізації участі жінок у політиці, у владі, у громадському житті. Активізація жіночого потенціалу може стати каталізатором становлення України як розвинутої соціальної правової держави.
Тому сьогодні існує нагальна необхідність у комплексному дослідженні гендерних проблем українського суспільства, який би поєднував в собі історичні висновки, правовий аналіз, знання сучасної економічної та політичної ситуації та окреслення шляхів подальшого розвитку демократичних норм українського громадянського суспільства.
Зв`язок дисертації з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась в Інституті політичних і етнонаціональних досліджень в рамках науково-дослідної теми “Етнонаціональні відносини в умовах суспільної трансформації в Україні” (номер державної реєстрації 0102U002195). В дисертаційному дослідженні здійснено аналіз та теоретичне узагальнення матеріалів проекту “Гендерні інвестиції в міські органи влади м. Дніпропетровська”, ініційованого Всеукраїнською громадською організацією “Жінки ХХІ століття” та підтриманого Канадсько-Українським гендерним фондом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Концептуальні і політико-практичні засади вирішення гендерної проблеми в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок