Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Вплив дистальних мутацій на конформаційну рухливість ВІЛ-1 протеази: дослідження методом молекулярної динаміки

Вплив дистальних мутацій на конформаційну рухливість ВІЛ-1 протеази: дослідження методом молекулярної динаміки

Назва:
Вплив дистальних мутацій на конформаційну рухливість ВІЛ-1 протеази: дослідження методом молекулярної динаміки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,17 KB
Завантажень:
280
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
національна Академія наук України
Інститут молекулярної біології ТА генетики
Ковальський Дмитро Борисович
УДК 577.322
Вплив дистальних мутацій на конформаційну рухливість ВІЛ-1 протеази: дослідження методом молекулярної динаміки
03.00.03 – молекулярна біологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у відділі білкової інженерії Інституту молекулярної біології та генетики НАН України.


Науковий керівник:
Офіційні опоненти:
доктор біологічних наук, професор
Корнелюк Олександр Іванович,
Інститут молекулярної біології та генетики НАН України,
завідувач відділу білкової інженерії.
доктор біологічних наук, професор
Говорун Дмитро Миколайович,
Інститут молекулярної біології та генетики НАН України,
заступник директора з наукової роботи,
завідувач відділу молекулярної біофізики;
доктор біологічних наук, професор
Кібірєв Володимир Костянтинович,
Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України, завідувач відділу структури і функцій білка.


Провідна установа: Інститут біохімії НАН України імені О.В. Палладіна, м. Київ.
Захист відбудеться 25 жовтня 2005 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.237.01 в Інституті молекулярної біології та генетики НАН України за адресою: 03143, м. Київ-143, вул. Академіка Заболотного, 150.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту молекулярної біології та генетики НАН України.
Автореферат розіслано 24 вересня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.В. Підпала


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Протеаза ВІЛ-1 є ключовим білком у циклі відтворення вірусу імунодефіциту людини. Її функція полягає у розщепленні двох поліпептидів gag і gag-pol та попередника білка Nef на функціонально активні білки вірусу. Показано, що інгібування протеази ВІЛ-1 призводить до формування функціонально неактивних віріонів ВІЛ (McQuade et al., 1990). Спираючись на цей факт, було створено цілу низку інгібіторів протеази ВІЛ-1, з яких 7 ефективно використовуються у клінічній практиці для терапії ВІЛ/СНІДу (Wlodawer et al., 1998). Однак, набуття вірусом імунодефіциту людини резистентності до цих інгібіторів є основною перешкодою на шляху повного одужання хворих. Вивчення молекулярних механізмів резистентності до ліків є вкрай необхідним для створення інгібіторів протеази ВІЛ-1 нового покоління, активних як проти нативного, так і резистентних штамів ВІЛ.
Численні роботи із вивчення явища резистентності ВІЛ-1 свідчать, що нечутливість до інгібіторів протеази ВІЛ-1 спричинена появою мутацій у гені самої протеази ВІЛ-1. За положенням у структурі протеази резистентні мутації поділяють на мутації активного центру та дистальні мутації - віддалені від активного центру ферменту. Оскільки мутантні амінокислоти активного центру безпосередньо беруть участь у контактах з інгібіторами, їхній вплив можна оцінити із просторової структури комплексів інгібіторів з протеазою ВІЛ-1. Однак вплив дистальних мутацій на резистентність важко оцінити на основі кристалографічних даних, оскільки різниця між кристалічними структурами дистального мутанта та нативної протеази не перевищує похибку експерименту. Раніше, у загальноприйнятій моделі резистентності протеази ВІЛ-1 вважалось, що мутації активного центру є основними чинниками явища резистентності (первинні мутації), а роль дистальних мутантів полягає у відновленні рівня ензиматичної активності (компенсуючі мутації), зменшення якого викликано первинними мутаціями. Однак останні експериментальні роботи свідчать про те, що дистальні мутації також можуть відігравати провідну роль у появі резистентності до інгібіторів (Muzammil et al., 2003). Отже, існує нагальна потреба у вивченні механізмів впливу дистальних мутацій на резистентність ВІЛ до інгібіторів. На жаль, дотепер не існує експериментального методу, який би дозволив розкрити механізм дії дистальних мутацій. Слід зазначити, що механізм впливу мутацій через зміну внутрішньомолекулярної динаміки білка та зміну конформаційних рухів може бути суттєвим при дослідженні резистентності, особливо у випадках, коли мутації майже не впливають на просторову кристалічну структуру ферменту (як у випадку дистальних мутацій протеази ВІЛ-1).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Вплив дистальних мутацій на конформаційну рухливість ВІЛ-1 протеази: дослідження методом молекулярної динаміки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок